Najlepsze seriale o kobietach – TOP 5
Czas czytania:3 min

Najlepsze seriale o kobietach – TOP 5

0 0

Kochamy dobre seriale. A gdy są o świetnych, inteligentnych, zabawnych, intrygujących i mądrych kobietach, uwielbiamy je jeszcze bardziej. Przedstawiamy subiektywną listę najlepszych seriali o kobietach – nie tylko dla kobiet

Odcieni kobiecości jest bardzo wiele, jak wiele jest charakterów ludzkich. Nie da się tego zaszufladkować, dlatego do naszej listy wybraliśmy seriale, które nie tylko są wyjątkowo wciągające i mają ciekawą fabułę, ale takie, w których są różnorodne i ciekawe postaci kobiece.

Grace i Frankie (Grace and Frankie, 2015)

Tytułowe bohaterki to starsze panie, które prowadzą stabilne życie. Do czasu, aż podczas pewnej kolacji dowiadują się, że ich mężowie są gejami. To jednak nie koniec niespodzianek, bo dalej jest coraz gorzej. Okazuje się, że oboje się kochają i planują spędzić resztę życia razem. Katastrofa życiowa dla obu pań jest początkiem perypetii, które dostarczają mnóstwa śmiechu, refleksji i emocji. Nie bez znaczenia dla serialu są aktorzy, którzy wcielają się w główne role. Największe gwiazdy to oczywiście rewelacyjna Jane Fonda oraz niesamowita Lily Tomlin. Ten serial dotyka wielu wątków, ale jego główny trzon stanowi kobieca przyjaźń. Nie zawsze łatwa, ale niezwykle cenna.

Pracujące mamy (Workin’ mums, 2017)

Praca, dzieci, zbuntowane nastolatki, zdrady, nowe miłości i cztery kobiety, które próbują połączyć życie zawodowe z rodzinnym. Czasem ogląda się je jak w lustrze. Stałym wątkiem serialu są sesje terapeutyczne, w których uczestniczą wszystkie bohaterki. Pełnią one rolę swoistego chóru greckiego. Jest zabawnie, czasem wzruszająco, bywa strasznie. Choć są to realia życia w Stanach Zjednoczonych, to problemy kobiet podobne są na całym świecie. W tym serialu nie traficie na banały i ckliwość. To nowoczesna kobiecość.

Żona idealna (The Good Wife, 2009)

Alicia, żona prokuratora, która poświęciła wiele lat życia, by opiekować się dziećmi, zmuszona zostaje przez złe decyzje męża, do powrotu do pracy i utrzymania rodziny. Choć skończyła studia prawnicze, musi zaczynać życie zawodowe od zera. I tak trafia do renomowanej kancelarii. Obserwujemy jej przemianę z niepewnej siebie, na ukształtowaną zawodowo i emocjonalnie kobietę. Serial ten wciąga już od pierwszych scen, a każdy odcinek skupia się na nowej sprawie kryminalnej. Klamrą spinającą całość są właśnie perypetie głównej bohaterki.

Orange is the new black (Orange is the new black, 2013)

Urocza blondynka, Piper, trafia do więzienia za przestępstwo popełnione wiele lat wcześniej. Chce odbyć karę i wrócić do normalnego życia. Jeszcze nie wie, że jej pobyt w więzieniu zmieni ją na zawsze. Wartości, w które wierzyła i życie, które znała, już nie wrócą. Jeśli nie lubicie więziennych seriali, nie zniechęcajcie się – ten jest naprawdę wyjątkowy. Koleżanki z celi to kobiety, których historie wzruszają i przerażają. I choć złamały prawo, mamy do nich dużo sympatii i kibicujemy im. To nieoczywista opowieść o tym, że błądzimy, upadamy i wstajemy. I o tym, że życie rzadko bywa sprawiedliwe.

Opowieść podręcznej (The Handmaid’s Tale, 2017)

To antyutopijna opowieść, której akcja rozgrywa się w państwie Gilead, leżącym na terenie obecnych Stanów Zjednoczonych. Zanieczyszczenie środowiska doprowadziło do zaburzenia płodności ludzi. Chcąc doprowadzić do wzrostu liczebności dzieci, stworzono nowy model społeczny, oparty na przemocy seksualnej. Płodne kobiety stają się podręcznymi – swego rodzaju niewolnicami seksualnymi, zmuszanymi przez wyższe warstwy społeczne do zachodzenia w ciążę i rodzenia dzieci komendantom. Wszystko oparte jest na religii, a gwałty uznawane za ceremonie. W serialu poznajemy podręczną, której opowieść obnaża kolejne szokujące zasady panujące w nowym państwie. A szokuje tu niemal wszystko. Każda scena zapiera dech. A June/Freda/Josepha – podręczna jest symbolem kobiecej walki o wolność i postacią, która pokazuje, że nigdy nie wolno się poddać.

Całe wieki kobiety stały w cieniu mężczyzn. Dziś mamy szczęście żyć w czasach, gdzie kobiecość jest siłą. Oglądając powyższe seriale zobaczycie, że razem możemy zmienić świat – na lepsze.

Artykuł BabyMama.pl (www.babymama.pl)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czym powinien charakteryzować się oczyszczacz powietrza do mieszkania?
Next post Filtr powietrza do domu ze zwierzętami