Najromantyczniejszy film – ranking
Czas czytania:1 min

Najromantyczniejszy film – ranking

0 0

Zimowy czas sprzyja spędzaniu czasu z ciepłą herbatą pod kocem. Do tego obrazka idealnie pasują romantyczne filmy, które są w stanie ocieplić w chłodne wieczory. Zbliżający się dzień Św. Walentego szczególnie sprzyja miłosnemu repertuarowi. Tysiąc Użytkowników portalu randkowego Przeznaczeni.pl dokonało wyboru najromantyczniejszego filmu w historii kina

Najromantyczniejszy film – ranking

Na romantyczny wieczór, randkę, zbliżający się dzień Św. Walentego – jaki jest najbardziej romantyczny film o miłości? Ponad tysiąc singli szukających swojej drugiej połówki przez portal Przeznaczeni.pl stworzyło ranking najbardziej romantycznych filmów wszech czasów. Pierwsze miejsce w rankingu z 20% głosów zajęła historia Rose i Jacka’a w obrazie Jamesa Camerona. Zwycięski „Titanic” to również jeden z najbardziej nagradzanych filmów w historii kina –  zdobywca 11 Oskarów, 76 innych nagród i 48 nominacji. Drugie miejsce w rankingu także należy do klasyki gatunku – 12% oddanych w ankiecie głosów przypadło zdobywcy 10 Oskarów – kultowej produkcji z 1939 roku – filmowi „Przeminęło z wiatrem”. „Przeminęło z wiatrem” jest także najdłuższym zdobywcą Oskara w kategorii najlepszy film. Historia namiętnej, ale tragicznej miłości łączącej Scarlett O`Harę z Rhettem Butlerem trwa na ekranie prawie cztery godziny.

infografika - najromantyczniejszy film

Miejsce na podium zamyka film „Pamiętnik”, który przez ostatnie 12 lat zdążył stać się kultowym filmem o miłości. Tę produkcję, jako najpiękniejszy film o miłości, wskazało 10% ankietowanych. Nie jest to tak hojnie nagradzany film jak wcześniej przytoczone, niemniej rola głównego bohatera o imieniu Noah przysporzyła Ryan’owi Gossling’owi zacnego grona wiernych fanek.

Kolejne filmy, które znalazły się w rankingu (w kolejności):

4 miejsce – Miasto Aniołów (8,4%)
5 miejsce – 8 % Love story (8 %)
6 miejsce – Masz wiadomość (7,7 %)
7 miejsce – Ja Cię kocham, a Ty śpisz (7,1%)
8 miejsce – Casablanca (7,0 %)
9 miejsce – To właśnie miłość (7,0 %)
10 miejsce – Notting Hill (5,4 %)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ser typu camembert w sosie rodzynkowym z figami i rukolą
Next post Produkty wspomagające odporność