Niebieski Agnieszka Lis – recenzja
Czas czytania:2 min

Niebieski Agnieszka Lis – recenzja

0 0

Niebieski to historia całkowicie inna od dotychczasowych, które czytałam. Obyczajowy nurt opowieści, który oczywiście również jest tutaj obecny, przełamany został elementami thrillera oraz nutami w pewnym sensie nadprzyrodzonymi, bo dotykającymi tematu ludzkiej aury. To powieść obyczajowa z wątkami magii, klątw. Tajemnica przeszłości która na wpływ na dalsze losy pokoleń jednej rodziny. Czyta się dobrze, trzyma w napięciu.

NIEBIESKI – zdumiewająca opowieść o sile przeznaczenia

Justyna wychodzi za mąż i wyjeżdża na przemyską wieś. Próbuje odnaleźć się w nowym życiu z Hubertem i teściową, która nerwowo oczekuje wnuka. Stara się także wżyć w lokalną społeczność, ale nie jest to łatwe zadanie.

Tym bardziej że dziewczyna doznaje różnych wizji, otaczają ją kolorowe aury, słyszy wołania…

Czyżby traciła zmysły? Jaki ma w tym udział pamiętnik sprzed stu lat? Co wydarzyło się wtedy w rodzinie? Dlaczego kapliczka z sąsiedniego lasu zdaje się ją przywoływać? Czy stoi za tym jakaś szczególna siła?

Niebieski – moja ocena

Intrygująca okładka przykuwająca oko zwróciła moją uwagę. Opis na okładce sugerował coś niesamowitego, oryginalnego, zaskakującego, więc mnie zaciekawił. Lubię oryginalne i niebanalne historie. Historie poznajemy z perspektywy Justyny, która stara się wpasować w wiejską społeczność. Wraz z nią dowiadujemy się, jak jest traktowana przez teściową, która oczekuje od niej, że będzie zajmowała się domem, czekała na męża i da rodzinie wielu potomków. Gdy tak się nie dzieje, wrogość teściowej staje się coraz wyraźniejsza. Tymczasem dziewczynę zaczyna przyciągać las. Justyna staje się świadkiem wydarzeń, które miały miejsce wiele lat temu. Czy uda jej się poznać mroczną tajemnicę?

Po książce obiecywałam sobie naprawdę dużo. Wydawało mi się, że dostanę nieoczywistość, inność, niedopowiedzenia i wielowymiarowość. Jednak czegoś mi tu zabrakło. Momentami była po prostu przegadana, nudna, niektóre elementy mi w niej pasowały. Na początku nie mogłam wejść w tę książkę, jednak po kilkudziesięciu stronach byłam ciekawa, co będzie dalej. Ostatni rozdział to prawdziwe mistrzostwo. Bardzo zaskoczył mnie finał powieści. Nie spodziewałam się, że ta historia w ten sposób się potoczy. Zakończenie jest genialne. W wyniku świetnie poprowadzonej intrygi bohaterka okazuje się zupełnie kimś innym niż sądziłam. Zrobiło się klimatycznie, intrygująco, mrocznie – szkoda, że dopiero na samym końcu.

Niebieski jest pozycją bardzo nietypową. Jej odbiór może być niejednoznaczny i zależeć od wielu czynników i indywidualnych preferencji czytelnika. Mimo kilku niedociągnięć książkę czyta się dosyć sprawnie. I mimo wszystko Niebieski jest powieścią pełną wielorakich emocji, poczynając od jasnych i niewinnych, a kończąc na tych najbardziej brutalnych i mrocznych. Książka być może dla miłośników kryminałów / thrillerów wyda się łagodna i delikatna, ale dla miłośników powieści obyczajowych jest idealna.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Klasycznie, naturalnie, a może „z przytupem” – trzy pomysły na aranżację wielkanocnego stołu
Next post Wielkanocna babka z migdałami i kokosem