Przedłuż sobie weekend i wykorzystaj Boże Ciało!
Czas czytania:1 min

Przedłuż sobie weekend i wykorzystaj Boże Ciało!

0 0

Kolejna możliwość do nieco dłuższego odpoczynku przed nami – weekend Bożego Ciała. Wiele osób jeszcze waha się gdzie spędzić te kilka dni, jakie miejsce zapewni wystarczające atrakcje i gdzie będzie najlepsza pogoda. Jak to często bywa, idealne warunki pogodowe oferuje południe naszego kraju

Góry i doliny

Ciepła pogoda w górach to idealny sposób na spędzenie kilku dni, szczególnie korzystając z pierwszego weekendu wakacji, w przeciwieństwie do wybrzeża nie będzie tam padało. Wycieczka i poznawanie szlaków może być idealnym sposobem na odpoczynek, zebranie myśli i nabranie energii na przedurlopowy czas. Nawet w trakcie relaksu należy jedak pamiętać, że pogoda na południu jest zmienna i trzeba być przygotowanym na jej gwałtowne zmiany.

Trochę miasta trochę natury

W wolne dni zaprasza także Kraków – wspaniałe miasto, które nigdy się nie nudzi, a w parze z zabytkami i architekturą zachęca także jego bogata oferta kulturalna. Zwiedzanie można zacząć od Wawelu, a skończyć na urokliwym Kazimierzu, który oferuje coraz więcej kawiarenek, restauracji i lokali ze słodkościami, które mogą być idealnym przerywnikiem w spacerze po mieście. Hotel, który wybierzemy będzie miał duży wpływ na nasz komfort zwiedzania, dlatego warto wybrać taki, z którego krótkim spacerem można będzie dojść w najważniejsze miejsca. Idealnym rozwiązaniem będzie Novotel Kraków Centrum, położony nad Wisłą, krok od Wawelu. Jest to także dobre rozwiązanie dla rodzin podróżujących z dziećmi, które mają 50% rabatu na śniadania, a w pokojach z rodzicami do 16 roku życia śpią za darmo. Wyjazd do Krakowa to doskonała okazja do odwiedzenia jego okolic, na przykład kopalni soli w Wieliczce czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która może być idealną odskocznią od miasta. Można w niej zarówno przejść długą trasę pieszo, jak i pojechać na wyprawę rowerową. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą natomiast wybrać się do parku rozrywki.

Boże Ciało

Świętowane w Krakowie nabiera innego wymiaru, to tam procesja rusza spod Katedry Wawelskiej aż na Rynek Główny, oprawę muzyczną zapewnia chór, biorą w niej udział zarówno duchowni jak i wojskowi, a wielu uczestników ma na sobie stroje ludowe. To idealna okazja na pokazanie dzieciom jak wygląda tradycyjny ubiór.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Apaszka – zwiewny akcent idealny na lato
Next post Letnie spotkania w ogrodzie – przepis na ciasto z truskawkami