Przerwany pokaz Małgorzaty Rogali – recenzja
Czas czytania:2 min

Przerwany pokaz Małgorzaty Rogali – recenzja

0 0

Blichtr wybiegów, najnowsze kolekcje, piękne modelki, wielkie eventy oraz nazwiska znane nie tylko fanom mody. Ten (z pozorów) idealny świat posiada drugą twarz – często mroczną i brutalną – w której liczą się układy, a najsłabsi nie znajdą miejsca w pierwszych rzędach na Fashion Weeku. Małgorzata Rogala w najnowszej książce Przerwany pokaz od Wydawnictwa Skarpa Warszawska ujawnia cienie rodzinnego biznesu w branży fashion, którego idealna jest tylko fasada. Czy uda się znaleźć zabójcę znanej projektantki, zamordowanej podczas własnego pokazu oraz odkryć sekrety zachłannie skrywane przez jej rodzinę? Jedno wiemy na pewno – to nie pierwszy raz, gdy śmierć staje się następstwem tajemnic…

Świat mody przyciąga wielu kreatywnych, zdolnych i przełamujących wszelkie granice ludzi. Obraz kreowany przez media społecznościowe przedstawia go w świetle najjaśniejszych reflektorów. Prawda okazuje się jednak nie tak kolorowa i o wiele mniej atrakcyjna niż powierzchowne oblicze branży. Skrywane zachłannie tajemnice to tylko część realiów branży fashion, w której do tragedii dochodzi częściej niż może się wydawać.

Przerwany pokaz – redakcyjna opinia

Małgorzata Rogala w swojej najnowszej książce „Przerwany pokaz” przenosi nas w świat mody, rodzinnych tajemnic i oczywiście zbrodni. Świat mody, który zaprezentowała autorka to rodzinny modowy biznes, który prowadzi osiemdziesięcioletnia Regina Morawska. Jej firma wprowadza na rynek oryginalne ubrania, które szyte są w niewielkiej ilości. Do tego sama projektantka dba o każdy szczegół wykończenia swoich ubrań. To sprawia, że firma odnosi sukcesy i jest mocno zauważalna na polskim rynku mody. Właścicielka niestety ginie w tajemniczych okolicznościach w dniu pokazu. Wówczas do akcji wkracza bezkompromisowa policjantka – Michalina Czaplińska, która przed laty prowadziła śledztwo w sprawie morderstwa synowej Reginy Morawskiej. Czy uda jej się rozwikłać rodzinną tajemnicę?

Historia jest wciągająca i bardzo zręcznie opowiedziana. Mimo, że autorka łączy ze sobą kilka wątków, w tym również przenosi nas w czasie, to czytelnik nie gubi się. Każde słowo jest „po coś”. Nie ma tu zbędnych opisów, dialogów. Wszystko ma swój cel – budowania napięcia i aury tajemniczości wokół książki. Bardzo mi się podobało połączenie wątku zbrodni dokonanej przed laty, ze zbrodnią popełnioną obecnie. Czytelnik otrzymuje świetnie skrojoną intrygę, w której część opisywanych zdarzeń ma nas przybliżyć do odkrycia kto jest sprawcą, a część wprowadzić w błąd. Autorka po mistrzowsku bawi się z czytelnikiem, wodzi go za nos i próbuje zmylić. I często jej się to udaje.

Miłość przeplata się z nienawiścią, zazdrością i zdradą, Małgorzata Rogala zaserwowała czytelnikowi całą paletę różnorodnych emocji. Początek był niewinny, dalej akcja rozkręciła się w zupełnie innym kierunku. Dobro miesza się ze złem i wyszła z tego intrygująca mieszanka fabularna, którą bardzo przyjemnie się czytało.

Autorka zabiera nas w swoim kryminale w świetną podróż, uwikłaną kłamstwami, nie domówieniami i masą tajemnic. Małgorzata Rogala świetnie połączyła ze sobą dwa wątki – obyczajowy i kryminalny. Zabrała nas w podróż po świecie mody, gdzie barwne tkaniny i wyszukane ozdoby skropione są krwią. Po przeczytaniu samego prologu włoski zjeżyły mi się na karku i od razu wiedziałam, że nie będzie to delikatna lektura. To wszystko powoduje, że fabuła stworzona przez Małgorzatę Rogale jest niezwykle interesujące i angażująca czytelnika w śledztwo.

Przyznaję, że to pierwsza moja styczność z autorką, choć słyszałam jej nazwisko i czytałam recenzję poprzednich książek. Wiedziała z nich, że bardzo dobrze pisze i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Książkę czyta się sprawnie, intryga wciąga i nie pozwala odłożyć książki. Zarówno styl pisania, który jest lekki i płynny jak i przedstawione wydarzenia sprawiły, że była to książka, która pochłania i wciąga. Świetnie zbudowane napięcie, intrygi, tajemnice okrywane karta po karcie, i wreszcie motyw sprawcy.

Książkę kupisz tutaj -> https://inbook.pl/przerwany-pokaz-przerwany-pokaz,id161988.html

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Autorka w walce z systemem o inkluzywny świat. <strong>Premiera „Drogi smutku” transpłciowej pisarki Robyn Gigl</strong>
Next post <strong>Obawy przed zakupem mieszkania – co powstrzymuje Polaków przed inwestycją w nieruchomość?</strong>