Stało się Magdaleny Kuydowicz – recenzja
Czas czytania:1 min

Stało się Magdaleny Kuydowicz – recenzja

0 0

Dziennikarka telewizyjna – Matylda Kwiatek – otrzymuje wiadomość o śmierci swojego kochanka. Zrozpaczona próbuje dowiedzieć się w jakich okolicznościach zginął. Okazuje się, że kochanek był zamieszany w nielegalne interesy, w których też swoje palce maczał szef Matyldy. „Stało się” to komedia kryminalna Magdaleny Kuydowicz, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka

Stało się – recenzja

Intryga, którą stworzyła Magdalena Kuydowicz jest dosyć ciekawa, aczkolwiek przewidywalna.Przedstawiony splot wydarzeń, powoduje domysły czytelnika, że kochanek Matyldy – Zbyszek, do końca święty nie był i wmieszał się w poważną aferę. Dziewczyna wraz z przyjaciółką wyjeżdża do Mielenka, by tam w trakcie wczasów odchudzających, prowadzić swoje prywatne śledztwo. Towarzyszy jej niedawno poznany policjant.

Autorkę należy pochwalić za ironiczny stosunek do poważnych wydarzeń oraz lekkość i humor. Pióro Kuydowicz ma bardzo sprawne i fantastycznie opisuje rozgrywające się wydarzenia. Jednak intryga kryminalna jest mocno niedopracowana. Owszem zastanawiamy się co mają kolejne zniknięcia wczasowiczów do kochanka Matyldy i jego byłej żony. Jednak wydarzenia nie do końca są składne i nie wszystkie tworzą logiczną całość. Często bohaterowie działają w sposób, który akurat autorce był potrzebny do rozwoju akcji, ale nijak nie można go racjonalnie wytłumaczyć.

Książka owszem wciąga, ale jednak to nieprawdopodobieństwo niektórych zdarzeń, chaos wydarzeń spowodowały, że książkę można przeczytać raz i zaraz o niej zapomnieć. Autorka reklamowana jest jako następczyni Joanny Chmielewskiej. Moim zdaniem to porównanie sporo na wyrost i na początku drogi pisarskiej raczej przeszkadza Magdalenie Kuydowicz niż pomaga, bo oczekiwania czytelników są wysokie.

„Stało się” to książka, która na kolana nie powala, ale dzięki niej miło można spędzić wieczór. Nie mniej jednak czekam na następną książkę Magdaleny Kuydowicz, aby sprawdzić jak ewoluował jej styl pisarski i czy faktycznie ma zadatki na poczytną polską autorkę. „Stało się” to książka dla osób, które chcą się odprężyć, pośmiać, a jednocześnie trochę wysilić swoje szare komórki, by rozwikłać nie zbyt skomplikowaną sprawę kryminalną.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Siedem pytań, które musisz sobie zadać przed porodem
Next post Zwyczaje walentynkowe Polaków