Wybór Jasminy – nowa książka Jean Sasson
Czas czytania:1 min

Wybór Jasminy – nowa książka Jean Sasson

0 0

13 stycznia 2016 będzie miała swoją premierę nowa powieść Jean Sasson – Wybór Jasminy. Wszystko, co zostało opisane w tej książce, wydarzyło się naprawdę

Wybór Jasminy to prawdziwa opowieść o niewolnicy, która wywalczyła sobie życie:

  • Opowieść o młodej, niewinnej dziewczynie z dobrego domu, która razem z kilkunastoma innymi stała się niewolnicą irackich żołnierzy.
  • Historia, która czekała ponad 10 lat na publikację. Autorka obawiała się konsekwencji, jakie mogą spotkać Jasminę, ale też przyznała, że opowieść była dla niej zbyt bolesna i trudna do opowiedzenia.
  • Kobiety to ciche ofiary wojny – nikt głośno nie mówi o ich tragedii, o tym, co się z nimi dzieje w więzieniach.
  • Jasmina udowadnia, że kobiety potrafią być silne mimo niewyobrażalnie trudnych warunków, przemocy czy groźby utraty życia.
  • Niezwykle emocjonalna książka, która na długo pozostaje w pamięci.

Sasson_Wybor_Jasminy

Wybór Jasminy – o książce

Czasem życie wymaga od nas odwagi ponad nasze siły.  Jasmina to nie postać literacka. Wszystko, co zostało opisane w tej książce, wydarzyło się naprawdę, a los głównej bohaterki współdzieliły setki innych kobiet.

Piękna, inteligentna, wykształcona. Była dumną Libanką, kochała wolność, ale zawsze pozostawała wierna tradycji muzułmańskiej, w której ją wychowano. Miała 23 lata, a nigdy nawet nie pocałowała mężczyzny. \ Tego dnia znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie. Została porwana przez irackich żołnierzy i uwięziona w ciemnej celi, wraz z kilkunastoma innymi niewolnicami.
Jasmina wiedziała, że aby odzyskać wolność, sama musi o nią zawalczyć.

Oprawca zapanował nad jej ciałem, ale nie nad myślami i duszą! Jedyną bronią, jaka jej pozostała, była oszałamiająca uroda i kobiecy spryt, dlatego – niczym Szeherezada – rozpoczęła niebezpieczną grę. Postanowiła go w sobie rozkochać.

Wybór Jasminy – o autorce

Jean Sasson to amerykańska dziennikarka, która w swoich książkach wstawia się za krzywdzonymi kobietami Bliskiego Wschodu i oddaje im głos. Tym razem opisuje historię Jasminy, która jako jedyna odwaŜyła się rozmawiać z autorką o swoich tragicznych wojennych doświadczeniach.

Wybór Jasminy  to współczesna opowieść o niegasnącej nadziei, która wyzwala odwagę i daje nowe życie. Opowieść tym bardziej przejmująca, że prawdziwa.  Odczuwałam ulgę, że wojna już się skończyła. Wiedziałam jednak w głębi ducha, że dziewczęta i kobiety, które właśnie spotkałam, wciąż są więźniarkami i zawsze będą się nimi czuły. Jean Sasson

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Świąteczne pierniki o smaku kawy
Next post Przepisy na potrawy wigilijne