Wyrzuć chemię z domu i żyj zdrowo
Czas czytania:2 min

Wyrzuć chemię z domu i żyj zdrowo

0 0

Ewa Kozioł w książce „Wyrzuć chemię z domu” pokazuje, że Twój dom może być czysty, zadbany i bezpieczny bez chemicznych środków czyszczących. Podkreśla, że by wyglądać młodo i zdrowo, Twoje ciało nie potrzebuje nasyconych konserwantami drogich kosmetyków. Na zwykłe dolegliwości zdrowotne Twojej rodziny poleca bezpieczne naturalne leki, które z łatwością przygotujesz sama w domowym zaciszu

W książce znajdziesz konkretne porady, wiele łatwych przepisów na kosmetyki, środki czystości i preparaty ziołowe. Dowiesz się, jakie substancje są niebezpieczne dla organizmu, czego unikać, by żyć zdrowo i chronić rodzinę przed alergiami i rakiem.
Dzięki tym radom nie tylko nie zrujnujesz domowego budżetu, ale zyskasz czas dla siebie i swoich najbliższych. Zobaczysz, jak niewiele trzeba, żeby z dnia na dzień zamienić chemię na zdrowie!

„Wyrzuć chemię z domu”- polecają:

Skorzystaj z porad Ewy i zadbaj o dom i rodzinę! Przekonasz się, że życie bez chemii jest takie proste.  Julita Bator
 

Ewa Kozioł dzieli się imponującą wiedzą o szkodliwych substancjach zawartych na przykład w środkach myjących czy kosmetykach. Na pewno skorzystamy choćby z części jej cennych wskazówek, szczególnie tych dotyczących naturalnych odplamiaczy. Karolina i Maciej Szaciłło

„Wyrzuć chemię z domu” – o autorce

EWA KOZIOŁ – szczęśliwa mama trójki dzieci, autorka popularnego bloga Zielony Zagonek. Dzień po dniu  udowadnia, że życie bez szkodliwej chemii jest możliwe i o wiele prostsze, niż może się wydawać.

Koziol_Wyrzuc-chemie-z-domu3

„Wyrzuć chemię z domu” – fragment książki

Naturalnie czysty dom

Sprzątanie domu nie musi kojarzyć nam się z półkami uginającymi się od chemii gospodarczej, wystarczy mieć pod ręką kilka podstawowych składników, aby wyczarować setki przepisów, dzięki którym poradzimy sobie ze wszystkimi bolączkami powstałymi podczas sprzątania. Każdego dnia dostaję dziesiątki wiadomości od czytelników książek, którzy przetestowali przepisy i są zaskoczeni ich skutecznością, ale i prostotą wykonania. Bardzo często piszą, że „uszczuplenie” zawartości szafki z chemią gospodarczą wiązało się ze zmniejszeniem reakcji alergicznych ich dziecka czy też ustąpieniem uporczywego bólu głowy. To niesamowite, co mogą zdziałać soda, ocet i mydło. Poniżej znajdziesz przepisy, dzięki którym będziesz w stanie rozpocząć swoją przygodę z naturalną chemią do sprzątania, a to jedynie ułamek możliwości tak zwanych zielonych środków czyszczących.

Przepisy

POMARAŃCZOWOGOŹDZIKOWY PŁYN DO NACZYŃ (250 ml)
Ten płyn do naczyń pachnie świętami, zaś użyte olejki eteryczne świetnie sprawdzą się w walce z tłuszczem oraz drobnoustrojami.

Składniki: 1 szklanka mydła w płynie 25 kropli olejkupomarańczowego 7 kropliolejkugoździkowego

Przygotowanie: Wymieszaj wszystkie składniki ze sobą i przelej je do pojemnika z pompką.

Użycie: Płyn dodaj do komory z brudnymi naczyniami, około 4 przyciśnięcia pompki na komorę, i rozpocznij mycie naczyń.

Przechowywanie: Płyn może stać w kuchni nawet przez 6 miesięcy.

POMARAŃCZOWO-LAWENDOWE SZMATKI DO CZYSZCZENIA MEBLI

24 szmatki (na przykład z pieluchy pociętej na kawałeczki 20 cm x 20 cm) 2 szklanki wody destylowanej 1/4 szklanki octu spirytusowego 5 kropli olejkucytrynowego 5 kropli olejkulawendowego

Przygotowanie: Wymieszaj wszystkie składniki, a następnie przelej do szerokiego słoika. Szmatki ułóż jedna na drugiej i zwiń, po czym ulokuj w słoiku. Zakręć przykrywkę i wszystko dobrze wymieszaj. Niech szmatki wchłoną płyn; jegonadmiar wylej.

Użycie: Wyjmij szmatkę z pojemnika i odciśnij z nadmiaru płynu. Przetrzyj nią meble.

Przechowywanie: Szmatki przechowuj do 3 miesięcy, w szczelnie zamkniętym pojemniku

PORADA: Zamiast szmatek możesz zrobić aerozol. W tym celu przelej wszystko do butelki z atomizerem i spryskuj szmatkę podczas mycia mebli.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przepis na krem chrzanowy z jabłkiem
Next post Baba herbaciana