5 korzyści, jakie może przynieść liftingujący masaż twarzy
Czas czytania:3 min

5 korzyści, jakie może przynieść liftingujący masaż twarzy

0 0

Liftingujący masaż twarzy pod warunkiem, że jest wykonywany profesjonalnie i powtarzany regularnie, może być naturalną alternatywą dla medycyny estetycznej. Oto 5 kluczowych korzyści, jakie może dać liftingujący masaż twarzy.

Wykonywanie masażu twarzy to skomplikowana sztuka, która jako manualna terapia twarzy, jest znana i rozwijana od wieków. Jej źródło odnajdziemy w Japonii, gdzie w XV wieku narodził się masaż twarzy w odpowiedzi na potrzeby ówczesnej cesarzowej marzącej o zachowaniu piękna i młodości. Przez długi czas masaż twarzy był głównie zarezerwowany dla wybranych, na przykład koronowanych głów lub szlachetnie urodzonych. Dziś z jego możliwości może skorzystać praktycznie każdy, kto chciałby wykorzystać jego moc w walce o młody i zdrowy wygląd oraz lepsze samopoczucie.

Mistrzowie japońskiego masażu twarzy stworzyli własną technikę, która jest już od wielu lat rozpoznawalna na całym świecie pod nazwą Kobido. W Polsce również znajdziemy specjalistów terapii manualnych twarzy, którzy wykonują masaże czerpiąc m.in. z doświadczenia japońskich mistrzów. Niektórzy z nich, jak na przykład Witold Pyrkosz ze Studia Terapii Manualnych Twarzy, opracowali autorską wersję intensywnego masażu japońskiego. Mówiąc o zaletach liftingującego masażu twarzy wykonywanego przez specjalistę nie można pominąć 5 kluczowych korzyści, jakie może on przynieść masowanej osobie.

Zmniejszenie oznak i opóźnienie starzenie się skóry

Liftingujący masaż twarzy, który jest znany pod postacią „japońskiego liftingu twarzy” w odróżnieniu od innych metod działa nie tylko na powierzchni twarzy, ale przede wszystkim na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. W efekcie przy regularnym i profesjonalnym wykonywaniu może skutecznie spowolnić niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się skóry.

Założeniem masażu, który ma pełnić rolę liftingu i obejmuje wiele złożonych technik manualnych, jest kombinacja tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego.- wyjaśnia Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Usuwanie nieprzyjemnych napięć z okolic twarzy i szyi

Stres odbija się na naszej twarzy nie tylko w postaci zmarszczek, ale także napięć, które mogą również prowadzić do bruksizmu. Za pomocą głębokiego masażu twarzy specjalista może działać kompleksowo na wiele poziomów tkanek głębokich, powięzi, mięśni i przyczepów mięśniowych, co pozwala zmniejszyć uczucie stresu i nieprzyjemnego napięcia. W efekcie u osoby masowanej niwelowane jest napięcie mięśniowe i zmniejsza się sztywność mięśni twarzy.

Lepsza regeneracja i dotlenienie skóry

Intensywne ruchy w trakcie masażu sprzyjają stymulacji i odżywieniu skóry twarzy. Japoński lifting twarzy pozwala odzyskać blask, pozytywnie wpływa na poprawę elastyczności i jędrności skóry.

Już po jednej sesji masażu twarzy można zauważyć pierwsze pozytywne zmiany w jej wyglądzie. Skóra staje się rozświetlona, gdyż jest lepiej dotleniona i wygląda na bardziej wypoczętą. Jeśli masaż dodatkowo zawiera również fazę drenażu limfatycznego, może skutecznie pomóc w likwidacji opuchnięć i obrzęków oraz pobudzić organizm do procesów autoregeneracji.mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.

Pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny

Wraz z wiekiem ze skóry ubywa kolagenu, co niestety skutkuje procesem starzenia się skóry. Skóra zaczyna wówczas tracić jędrność i elastyczność, a zmarszczki zaczynają być coraz bardziej widoczne. Zmniejsza się również ilość kwasu hialuronowego, co przyczynia się do odwodnienia skóry. Rytmiczne ruchy opuszków palców podczas masażu oraz stosowanie różnych prędkości sprzyjają stymulacji produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Dobrze wykonany masaż poprawia metabolizm komórkowy, co sprzyja z czasem także wizualnemu odmłodzeniu twarzy.

Niwelacja zmarszczek mimicznych

Intensywny masaż tkanek głębokich wykonywany przez specjalistę terapii manualnej twarzy w trakcie masażu liftingującego, pozwala zniwelować napięcie mięśniowe, a w efekcie przy regularnych sesjach wygładzić drobne zmarszczki. Może więc działać jak naturalny lifting twarzy, w którym zamiast preparatów medycznych wykorzystuje się znajomość anatomii i umiejętność oddziaływania dłońmi na różnych poziomach warstw skóry i mięśni.

Jeśli trafimy w ręce dobrego specjalisty terapii manualnych twarzy możemy efektywnie poprawić wygląd naszej skóry korzystając m.in. z masaży liftingujących. Może to być nasza tajna broń w  walce ze spowolnieniem procesu starzenia się, a w młodszym wieku dobra forma profilaktyki w zachowaniu na dłużej dobrej kondycji skóry oraz owalu i mięśni twarzy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trzy niezbędne elementy jesiennej garderoby
Next post BLACK FRIDAY – PROMOCJE CZY MARKETINGOWA SZTUCZKA?