Czerwone usta to wizytówka kobiety sukcesu
Czas czytania:1 min

Czerwone usta to wizytówka kobiety sukcesu

0 0

Wizerunek jest ważnym czynnikiem w budowaniu kariery w biznesie. Kobiety na wyższych stanowiskach mogą podkreślić swoją pozycję w pracy, stosując jeden prosty a skuteczny trick – wyraźnie podkreślone czerwone usta. Poza tym makijaż typowej bizneswoman to przede wszystkim nieskazitelna cera i zawsze pomalowane rzęsy 

Czerwone usta – perfekcyjny makijaż ust

Świat biznesu to często pole do pokazania siły, gdzie wygląd, obok wiedzy i umiejętności, też pełni ważną rolę. Perfekcyjny makijaż, który podkreśli atuty kobiet, może skutecznie dodać im pewności siebie w pracy.

Najważniejsza w makijażu biznesowym jest cera. W zależności od rodzaju skóry zaleca się stosowanie podkładu rozświetlającego lub matującego.

– Podkład należy dobierać bardzo skrupulatnie. Zachęcamy, by klientki testowały 2-3 konsystencje zanim wybiorą ten właściwy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Paweł Borkowski, wizażysta Douglas.

Perfekcyjna cera to również podkreślone przy pomocy bronzera rysy twarzy. Panie, które nie są przekonane do tego kosmetyku zawsze mogą użyć delikatniejszego różu.

Makijaż oka również jest istotnym elementem wizerunku kobiet, jednak w stylizacjach do pracy powinien być on stonowany. Nie powinno się zapominać o pomalowaniu rzęs, ale w pracy wystarczy, jak na powiekach znajdzie się delikatny, cielisty cień.

Dla kontrastu, subtelny makijaż oka warto przeciwstawić wyraźnemu kolorowi na ustach.

– Usta to taka wisienka na torcie. Każda kobieta może nałożyć sobie pomadkę w odcieniu czerwieni, dlatego też zachęcamy wielokrotnie panie, aby korzystały jednak z tego looku mocnych ust – tłumaczy Paweł Borkowski.

Perfekcyjny makijaż ust, szczególnie jeśli jest on w intensywnym kolorze, dopełnia się konturówką i poprzez nałożenie pomadki ochronnej przed użyciem szminki. Warto jednak pamiętać, że o ile na intensywny kolor ust w pracy mogą pozwolić sobie panie z wysoką pozycją, tak u kobiet na niższych stanowiskach czerwona szminka mogłaby zostać uznana za nietakt.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Pomysł na mikołajkowy prezent dla dziecka
Next post Zabawka erotyczna na prezent? Czemu nie!