Farbowanie włosów w salonie czy w domu? Poznaj zalety i wady farbowania włosów na dwa sposoby
Czas czytania:1 min

Farbowanie włosów w salonie czy w domu? Poznaj zalety i wady farbowania włosów na dwa sposoby

0 0

Wiele pań waha się pomiędzy decyzją farbowania swoich włosów w domu, jak i w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Za i przeciw jeśli chodzi o właściwy wybór farbowania jest wiele, jednak każdy jest wstanie wybrać metodę farbowania najlepszą dla siebie. Jeśli w najbliższej przyszłości pragniesz zmienić coś w swoim wyglądzie i myślisz o zmianie koloru swoich włosów, koniecznie przeczytaj nasz dzisiejszy wpis. Dowiecie się między innymi jakie pozytywne aspekty czekają nas zarówno decydując się na koloryzacje u fryzjera, jak i wykonując ją samodzielnie w domowym zaciszu. Oprócz tego stworzyliśmy spis wszystkich możliwych wad, które mogą mieć decydujący wpływ na decyzję o sposobie przeprowadzenia metamorfozy

Zabieg przeprowadzony pod okiem stylisty

Jeśli na koloryzację wybieramy się do sprawdzonego salonu fryzjerskiego, z pewnością nasze włosy podczas koloryzacji będą w dobrych rękach. Specjalista na samym wstępie określi, czy włosy mogą zostać poddane koloryzacji. W tym przypadku tuż przed przystąpieniem do nakładania farby, fryzjer bacznie przyjrzy się stanie Twoich włosów. Dzięki jego wiedzy dostaniemy produkt do koloryzacji ściśle przeznaczony do typu naszych włosów. Oprócz tego umiejętności, które posiada fryzjer zagwarantują nam trwały efekt dokładnie pokrytych włosów. Z tego względu farbowanie wykonane w salonie utrzymuje się znacznie dłużej, niż te wykonane własnoręcznie u siebie w domu.

Minusy korzystania z zabiegu koloryzacji w salonie fryzjerskim

Największą wadą, która od razu przychodzi nam na myśl o farbowaniu u fryzjera jest koszt wykonania usługi. W salonach fryzjerskich koszt farbowania włosów waha się od 100 do nawet 500 złotych. Cena jest głównie uzależniona z długością kobiecych włosów. Im dłuższe pasma tym potrzeba więcej kosmetyku koloryzującego, przez co cena farbowania wzrasta.

Farbowanie wykonane w domu

Z tego sposobu najczęściej korzystają osoby młode, którym szkoda jest wydawać pieniądze na wizytę w salonie. Dużą zaletą jest koszt przeprowadzenia farbowania w stosunku wykonania go u fryzjera. Dobre farby do włosów kupimy za około 20 – 30 złotych prawie w każdej drogerii. W domowym zaciszu sprawdzą się produkty garnier oleo repair, które w swoim składzie posiadają specjalny chroniący olejek. Farby garnier oleo repair nie tylko świetnie pokrywają pasma włosów, ale i również nawilżają najgłębsze struktury włosów.

Wady farbowania włosów w domu

Jeśli nie posiadamy podstawowej wiedzy na temat farbowania włosów, w znaczny sposób możemy pogorszyć kondycję włosów podczas niepoprawnie wykonanej przemiany. Kolejnym minusem jest fakt, że domowa koloryzacja wymaga od nas zakupu dodatkowych akcesoriów. Porównując czas utrzymania się koloru na włosach wykonując farbowanie w domu, a pomiędzy farbowaniem w salonie, jest on niestety znacznie krótszy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trzy oblicza pizzy
Next post Tłusty czwartek – jak świętuje świat?