FILTRY (NIE TYLKO) NA LATO – CO WARTO WIEDZIEĆ O OCHRONIE PRZECIWSŁONECZNEJ?
Czas czytania:2 min

FILTRY (NIE TYLKO) NA LATO – CO WARTO WIEDZIEĆ O OCHRONIE PRZECIWSŁONECZNEJ?

0 0

LETNI ROMANS ZE SŁOŃCEM TO ZWIĄZEK… WYSOKIEGO RYZYKA. POSTAW LEPIEJ NA BEZPIECZNĄ I DŁUGODYSTANSOWĄ RELACJĘ Z FILTREM. 50-TKA PRZY NAZWIE TO OBIETNICA DOBREGO TRAKTOWANIA I TROSKI O SKÓRĘ. W DROGERIACH SUPER-PHARM ZNAJDZIESZ DUŻY WYBÓR PRODUKTÓW Z SPF DOSTOSOWANYCH DO RÓŻNYCH POTRZEB SKÓRY, A TAKŻE TWOICH INDYWIDUALNYCH PREFERENCJI.

Choć temat ochrony przeciwsłonecznej pojawia się zazwyczaj w okresie okołowakacyjnym, eksperci są zgodni, że po kosmetyki z filtrem powinniśmy sięgać przez cały rok. Krem z wysokim SPF jest najlepszą profilaktyką przed starzeniem, powstawaniem przebarwień i nowotworami skóry. Na szczęście coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę z konieczności odpowiedniej ochrony. Pokazuje to m.in. opublikowany przez Instagram raport*, z którego wynika, że 2 na 3 badanych z pokolenia Z planuje w tym roku zakup kosmetyku zapewniającego bardzo wysoką ochronę przed słońcem.

Szacuje się, że w Polsce każdego roku na raka skóry choruje 40-50 tysięcy osób. Liczby te byłyby dużo niższe, gdybyśmy odpowiednio chronili skórę przed słońcem. Eksperci są zdania,
że znaczna część zachorowań to wynik oparzeń słonecznych w okresie dzieciństwa – w ich wyniku ryzyko raka skóry w przyszłości wzrasta aż o 200-300%!.

W dniu Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem w „Dzień Dobry TVN” dr. n. med. Izabela Załęska, ekspertka Super-Pharm zwróciła uwagę na kilka ważnych aspektów, o których powinniśmy pamiętać:

#Jednym z najpoważniejszych błędów jest nakładanie za małej ilości produktu i zbyt rzadko. Jednorazowa porcja na samą twarz powinna mieć wielkość odpowiadającą monecie pięciozłotowej, ok. 1 ml. Często zapominamy o ponownej aplikacji kremu. Należy powtarzać
czynność po maksymalnie 2-3 godzinach.

# Stosowanie filtrów z ubiegłego sezonu to poważny błąd. Nawet jeśli ich termin przydatności jeszcze nie minął, nie sięgaj po produkty z poprzedniego roku. Prawdopodobnie kosmetyk stracił już część swoich właściwości ochronnych.

# Preparat dobierajmy do potrzeb i okoliczności – inny zabierzemy na wakacje, a inny zda egzamin jako codzienny miejski krem z filtrem. W aptekach i drogeriach mamy szeroki wybór produktów z SPF – z pewnością znajdziemy taki, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym preferencjom.

# Fotostarzenie, czyli elastoza posłoneczna, to zmiany zachodzące w skórze w wyniku promieniowania UV. Skutki promieniowania UVA to przede wszystkim utrata elastyczności, zmarszczki, uszkodzone DNA komórek skóry i niektóre nowotwory. Warto też wiedzieć, że niezależnie od pory roku dociera ono do nas z taką samą intensywnością, latem po prostu promienie operują dłużej, ale zimą są tak samo niebezpieczne.

# Dla dzieci wybierajmy produkty z filtrem mineralnym (fizycznym), które pozostają na powierzchni skóry, nie wnikają w jej głąb. Działanie filtrów mineralnych polega na odbijaniu promieni słonecznych (stanowią one tarczę ochronną dla skóry).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>3 sposoby na psią nudę</strong>
Next post Co warto wręczyć na baby shower przyszłej mamie?