Pielęgnacja urody przed świętami?
Czas czytania:2 min

Pielęgnacja urody przed świętami?

0 0

W wirze przedświątecznych przygotowań łatwo zapomnieć o swoich potrzebach. Nie dopuść do tego – zadbaj o siebie i o swój wygląd! Co warto uwzględnić w „liście do Mikołaja”? Eksperci polecają

Teraz jest idealny moment na kompleksowe poprawienie niedoskonałości urody. O ile przez większą część roku silne nasłonecznienie może spowodować podrażnienia skóry, o tyle pod koniec roku ryzyko maleje.

Pielęgnacja urody od Mikołaja

Jednym z największych wrogów wielu kobiet są zmarszczki. Przybywa ich z wiekiem wraz z osłabieniem włókien elastyny i kolagenu. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów poprawiających napięcie skóry. Na liście najskuteczniejszych znajdują się toksyna botulinowa i wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego. Warto do nich dodać naturalne stymulatory kolagenu takie jak Radiesse i termoliftingi (np. Ulthera) oraz nowość – mezoterapię osoczem bogatopłytkowym nowej generacji (i-PRF). Coraz częściej igłę z powodzeniem zastępuje precyzyjne światło lasera. – Dzisiaj za pomocą laserów możemy uzyskać efekt bezoperacyjnego liftingu. Często łączymy różne techniki laserowe, a nawet komponujemy zabiegi laserowe z innymi metodami. Lekarz może indywidualnie dopasować kurację do potrzeb pacjenta – mówi dr n. med. Marcin Frączek, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Pielęgnacja urody – zero rumieńca

Zmiany naczyniowe to problem bardzo wielu kobiet, przede wszystkim po 30. roku życia. Zaczynają się wtedy pojawiać niewielkie teleangiektazje, czyli nic innego jak popękane naczynia krwionośne, popularnie nazywane ,,pajączkami”. Nieleczone mogą utrwalać się w postaci rumienia i przechodzić w trądzik różowaty. Najskuteczniejszą metodą terapii pozostają techniki laserowe. Przełomem jest pierwszy submilisekundowy laser – Nordlys. – Jego atutem jest technologia selektywnego pasma, która pozwala na pełną kontrolę długości fali świetlnej oraz jej dostosowanie do różnych typów skóry. Laser działa bardzo precyzyjnie, bez uszkadzania sąsiadującej tkanki. Dzięki temu Nordlys jest znacznie efektywniejszy niż tradycyjne urządzenia- mówi prof. dr hab. n. med. Paweł Surowiak, twórca Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Pielęgnaja urody – seksowne usta

W święta i przez cały karnawał nie zabraknie okazji do pocałunków. Zdaniem ekspertów, poprawa wyglądu ust to prosty sposób na nadanie twarzy młodego wyglądu. Zastosowanie wypełnienia na bazie kwasu hialuronowego podkreśli ich naturalny kształt, pogłębi barwę, ale też łatwo skoryguje ewentualne niedoskonałości.- Zabieg wymaga od lekarza dużego doświadczenia i zmysłu estetycznego – umiejętności stworzenia atrakcyjnego kształtu, adekwatnego do oczekiwań pacjenta i zarazem do kształtu i wyrazu jego twarzy. Dzięki temu efekty będą naturalne – mówi dr Karolina Kopeć, dermatolog w Dermamed.

Pielęgnacja urody – talia osy

Najchętniej założyłabyś „odważną” sukienkę, jednak boisz się, że goście zauważą twoje niedoskonałości? Łatwo możesz się z nimi rozprawić! – Poprawa wyglądu ud, brzucha, pośladków za pomocą odpowiednich zabiegów cieszy się rosnącą popularnością. Do pacjentów przemawiają zachwycające efekty bez konieczności użycia skalpela, a więc bez bólu i konieczności rekonwalescencji – mówi Kamila Adryjanek, mgr fizjoterapii w Dermamed we Wrocławiu. Jedną z najnowszych metod jest CoolTech, czyli poddawanie komórek tłuszczowych działaniu niskich temperatur. W efekcie komórki zostają rozbite i usunięte z organizmu. Wśród wielu metod warto zwrócić uwagę też na Venus Legacy. Zabieg przynosi świetne rezultaty, pozwala od razu wrócić do aktywności, a przy tym przypomina masaż rozgrzanymi kamieniami.

Pielęgnacja urody – gładkie ciało

Zima to idealny moment na usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą laserów. Lekarze chętnie po nie sięgają ze względu na niezawodność i bezpieczeństwo zabiegów, a pacjenci coraz częściej przekonują się do tej metody ze względu na wygodę. Zdaniem eksperta, jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest laser eMax, który umożliwia usuwanie wszystkich kolorów włosów z różnych typów skóry. – Z reguły, w celu uzyskania zadawalającego efektu, potrzeba 4-6 zabiegów, co wynika z biologii włosa – mówi Dorota Kliszewska, ekspert technik laserowych w Dermamed. Rozpoczynając serię zabiegów teraz, wiosną będzie można cieszyć się gładkim ciałem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ciasteczka świąteczne o smaku herbaty
Next post Co na wzmocnienie odporności?