Kiedy sięgnąć po krem z witaminą C?
Czas czytania:1 min

Kiedy sięgnąć po krem z witaminą C?

0 0

Rozpuszczalna w wodzie witamina C odgrywa niezwykle ważną rolę w wielu procesach biochemicznych. Odpowiada m.in. za jędrność i jednolity koloryt skóry, pomaga nadać jej efektowny blask. Poza tym jest ona niezwykle silnym antyoksydantem, a zatem w skuteczny sposób hamuje naturalne procesy starzenia się skóry. Panie, które sięgają po krem z witaminą C, mogą walczyć nie tylko z nieestetycznymi przebarwieniami, ale i innymi zmianami, które w negatywny sposób odbijają się na ich wyglądzie

Preparaty z witaminą C – co wybrać?

W sprzedaży znajdziesz wiele produktów zawierających tę witaminę. Warto jednak pamiętać, że najlepszym jej źródłem są naturalne produkty spożywcze, przede wszystkim świeże owoce. Oczywiście w okresach niedoboru witaminy, warto stosować suplementację. Gdy na skórze pojawiają się nieestetyczne przebarwienia lub plamy, można sięgnąć po specjalny krem z witaminą C, który powinien pomóc w zatuszowaniu takich zmian. Kosmetyki z witaminą C wykazują się silnym działaniem rozjaśniającym, a do pewnego stopnia również odmładzającym. Z powodzeniem mogą korzystać z nich kobiety i mężczyźni, w zasadzie w każdym wieku.

Kosmetyczne właściwości witaminy C

To substancja, której nie jesteśmy w stanie wytworzyć samodzielnie, a zatem musi być ona dostarczona do organizmu wraz z przyjmowanym pokarmem. Jej źródłem mogą być również kosmetyki wcierane w skórę, takie jak kremy z witaminą C, do twarzy lub rąk. Co warte podkreślenia, witamina C rozpuszcza się w wodzie, a zatem nasz organizm nie może jej magazynować. Witaminę należy zatem dostarczać do organizmu systematycznie w odpowiedniej, przyswajalnej przez ciało formie.

Do najważniejszych kosmetycznych właściwości witaminy C zaliczyć należy przede wszystkim jej zdolność do spowalniania naturalnych procesów starzenia się skóry. Każdy krem z witaminą C pomaga w walce z wolnymi rodnikami, chroni również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Odpowiednie stężenie witaminy C sprzyja także wydajnej syntezie kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Regularne stosowanie dobrej jakości kremów z witaminą C jest również niezwykle skuteczne w walce z plamami skórnymi – witamina hamuje proces produkcji melaniny, substancji odpowiedzialnej m.in. za tworzenie się nieestetycznych palm i przebarwień skórnych.

Jeśli zauważysz na policzku, dekolcie lub dłoniach ciemniejsze plamy spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce, stosowanie kosmetyków z witaminą C powinno pomóc w ich szybkim zamaskowaniu. Tego typu kosmetyki sprawią, że Twoja skóra stanie się jaśniejsza, bardziej błyszcząca i jędrna.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Co przyszła Mama powinna wiedzieć przed narodzinami dziecka?
Next post Miodownik z orzechami