Makijaż permanentny dla podkreślenia urody, ale i zatuszowania niedoskonałości!
Czas czytania:3 min

Makijaż permanentny dla podkreślenia urody, ale i zatuszowania niedoskonałości!

0 0

Piękne, wyraziste brwi, podkreślone oczy, soczyste usta. Makijaż permanentny zwykle kojarzy nam się z upiększaniem., tymczasem mikropigemntacja skóry ma wiele zastosowań! Może być wykorzystywana również do tuszowania niedoskonałości takich jak łysienie czy blizny. O możliwościach opowiada kosmetolog i linergistkaJana Konoz z kliniki L’experta w Warszawie.

Wykonanie makijażu permanentnego polega na wprowdzeniu śródskórnie pigmentu za pomocą specjalnego aplikatora. Zabieg daje trwałe efekty, utrzymujące się nawet do 2-3 lat i zwykle jest kojarzony z podkreślaniem urody. – „Tak, na co dzień najczęściej wykonujemy u klientek makijaż permanentny brwi, oczu lub ust. Kobiety chcą pięknie wyglądać, a odpowiednio wykonana pigmentacja np. brwi techniką cieniowania, pudrową lub ombre daje bardzo dobre efekty. Brwi zyskują pięknie zarysowany kształt i intensywny kolor, przy czym jeśli makijaż jest dobrze wykonany nie są przerysowane! To bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba już na co dzień ich malować. Podobne efekty można uzyskać wykonując makijaż permanentny ust i oczu. W przypadku ust można pięknie wymodelować optycznie ich kształt robiąc tylko kontur, lub uzyskać trwały kolor wykonując wypełnienie. W tym przypadku technik i możliwych barw również jest wiele do wyboru. Miłośniczki kresek także mogą podkreślić oczy odpowiednią pigmentacją” – opowiada kosmetolog i linergistkaJana Konoz z kliniki L’experta w Warszawie.

To w obecnych czasach najbardziej popularne zastosowanie makijażu permanentnego. Jednak oprócz klasycznej pigmentacji twarzy istnieje również mikropigmentacja medyczna, która pozwala maskować niedoskonałości ciała. Stosuje się ją w celu zakamuflowania blizn pooperacyjnych lub powypadkowych. Wykorzystywana jest również przy eliminacji plam u osób cierpiących na bielactwo. Może być również rozwiązaniem na skuteczne ukrycie rozstępów. Za pomocą mikropigmentacji medycznej można korygować kształt ust przy rozszczepie wargi lub odbudowywać wygląd brodawek sutkowych po mastektomii. –Takie zabiegi potrafią bardzo wiernie odbudować naturalny wygląd. To bardzo pracochłonne i szczegółowe rysunki na ciele, które przywracają pewność siebie często po ciężkich życiowych doświadczeniach. Oczywiście są pewne ograniczenia i nie zawsze można perfekcyjnie zakamuflować za pomocą mikropigemntacji medycznej defekt, ale klienci zwykle są szczęśliwi, że udało im się na choć w pewnym stopniu na stałe zakryć swój kompleks – mówi Jana Konoz.

Ciekawą grupę zabiegów z zakresu mikropigemntacji medycznej stanowi mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które borykają się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Odpowiednie „zatuszowanie” przerzedzonych miejsc pozwala je zakryć, dzięki czemu puste przestrzenie nie są aż taki widoczne. Mikropigmentacja np. na zakolach czy czubku głowy pozwala odtworzyć na nowo pełny kształt owłosienia. Na takie rozwiązanie decydują się również mężczyźni całkowicie łysi, którzy chcą uzyskać efekt kilku milimetrowego zarostu.

Mikropigemntacja ma wiele zastosowań, a technik jej wykonania jest wiele. Taki makijaż może bardzo dobrze się sprawdzić, musi jednak być właściwie zrobiony. Kluczem jest bardzo dobra znajomość technik, ale i dobranie odpowiedniej do danej osoby.

Efekt makijażu permanentnego utrzymuje się kilka lat, dlatego jego wykonanie musi być przemyślane. Najważniejszą kwestią jest poprawność wykonania mikropigmentacji przez wykwalifikowanego specjalistę, dlatego radzę wakować takie zabiegi tylko u sprawdzonych linergistów. Drugą kwestią jest dobranie efektów do upodobań i estetyki klienta tak, aby po prostu dobrze się czuł w wykonanej mikropigmnetacji. Wybieramy więc odpowiednie kolory pigmentu, natężenie barwy, kształty, a wcześniej oceniamy stan skóry, owłosienia itp. – wyjaśnia specjalistka z kliniki L’experta.

Warto również wiedzieć, że mikropigmnetacja to zabieg bezpieczny, ale również pod warunkiem, że wykonywana jest w sterylnych warunkach i odpowiednio zabezpieczonymi narzędziami. Przed takim zabiegiem specjalista powinien przeprowadzić wywiad, z którego wyciągnie informacje o naszym stanie zdrowie i zaistnieniu ewentualnych przeciwskazań. – W trakcie zabiegu przerywamy ciągłość naskórka jest to więc procedura, która naraża na różne infekcje. Muszą być więc zachowane w pełni bezpieczne warunki. Sprawdzamy również czy klient nie jest uczulony na pigment, czy nie ma aktywnych infekcji, czy nie stosuje pewnych leków lub jest w trakcie terapii – mówi specjalistka.

Zazwyczaj kilka tygodni po wykonaniu mikropigemntacji wykonuje się jej uzupełnienie. Można wtedy poszerzyć, pogrubić czy przyciemnić rysunek, aby osiągnąć upragniony efekt. Decydując się na taki zabieg należy także upewnić się, że do kilku dni po jego wykonaniu nie mamy zaplanowanych, żadnych wyjść. Naskórek wówczas się regeneruje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zimowe kłopoty z cerą – jak sobie z nimi radzić?
Next post Bezpieczeństwo dziecka w domu. 6 ważnych zasad, o których powinieneś pamiętać