Naturalne wspomaganie włosów na zimę
Czas czytania:2 min

Naturalne wspomaganie włosów na zimę

0 0

Jesień, a zwłaszcza zima to zdecydowanie pory roku niesprzyjające włosom. Czapki niszczą pieczołowicie wystylizowane fryzury, grzejące kaloryfery i suche powietrze wysusza włosy, które częściej się przetłuszczają, łamią i elektryzują. Nierzadko też zaobserwować można nadmierne wypadanie włosów. Każda z nas doświadcza tego, gdy tylko rozpocznie się sezon grzewczy.

Jak temu zaradzić?

Najlepiej oczywiście dbać o włosy cały rok intensyfikując działania wspomagającę kondycję włosa właśnie na zimę.

Niemniej jednak, zdarza się, że słońce i lato tak zachwyci swoim ciepłem, iż zupełnie zapomnimy o nieuchronnej zimie. Warto wtedy, poza codzienną pielęgnacją, rozważyć naturalne sposoby wspomagające kondycję włosów oraz zapobiegające ich wypadaniu.

Dlaczego naturalnie?

Przede wszystkim dlatego, że są to metody najzdrowsze. Nie naraża się włosów na działanie chemii, czy nie obciąża się ich silikonami.

Pamiętać też należy, że choć na efekty trzeba czekać dłużej, to zwykle są one długotrwałe.

Jeśli wymienione powyżej argumenty nie przekonują, to warto zdecydować się na naturalne wspomaganie włosów, traktując je, jako wspierające sklepowe odżywki, maski czy płukanki.

Jak zatem naturalnie przeciwdziałać wypadaniu włosów?

Zioła

Przede wszystkim, by rozpocząć naturalne wzmacnianie włosów warto zapoznać się z listą roślin, które pielęgnują je i wzmacniają. Zioła pozytywnie wpływają na kondycję włosów hamując procesy ich wypadania, przyczyniając się do szybszego wzrostu, dbając jednocześnie o skórę głowy. Warto zatem regularnie stosować różnego typu płukanki, wcieranki z ziół czy olejki pamiętając jednocześnie, że efekty zależne są od regularności i odpowiednio długiego czasu ich stosowania.

Dieta i styl życia

Nie bez znaczenia jest również dieta. Szybki styl życia, słabo zbilansowane posiłki, żywność przetworzona – to wszystko przyczynia się do osłabienia włosów. Tej zimy warto zatem zadbać także o ten aspekt i wzbogacić codzienną dietę o produkty przeciwdziałające wypadaniu włosów. Zadanie wcale nie jest bardzo trudne, wystarczy dodać kilka produktów do codziennie przygotowywanych posiłków. Znajdą się tu na pewno migdały, siemię lniane, produkty o dużej zawartości kwasów omega-3, czy brokuły.

Zmiana fryzury

Włosy długie, ale też te krótsze – często prostowane czy suszone suszarką narażone są na szczególne osłabienie. Podcięcie końcówek może okazać się pomocne, choć w niektórych sytuacjach niewystarczające. Często zdarza się, że ścięcie włosów jest jedynym ratunkiem na wypadające włosy i stanowi podstawę niezbędną do dalszych działań.

Być może zatem tej zimy warto rozważyć zmianę fryzury? W tym sezonie są modne krótkie fryzury będące jednocześnie bardzo praktycznymi i dodającymi kobiecości oraz seksapilu propozycjami. Ich stylizacja jest wyjątkowo prosta i szybka. To radykalne rozwiązanie może okazać się wspaniałą odmianą, która doda uroku, urozmaici wizerunek a jednocześnie przyczyni się do znacznej poprawy kondycji włosów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sezon na grypę wystartował – czy zagraża naszemu życiu?
Next post Jakie płytki nadają się na taras?