Piękne i zadbane dłonie, czyli dlaczego warto sprzątać w rękawiczkach
Czas czytania:2 min

Piękne i zadbane dłonie, czyli dlaczego warto sprzątać w rękawiczkach

0 0

Często podczas codziennych porządków nie zdajemy sobie sprawy z faktu, z jak wieloma substancjami chemicznymi mamy styczność. Skóra to nasza naturalna bariera ochronna, ale przy regularnym kontakcie z chemikaliami może ulec podrażnieniu, a nawet alergiom. Dłonie są również wrażliwe na pierwsze oznaki procesu starzenia się skóry, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację. Jednym z kroków w tym kierunku jest rozważne korzystanie z rękawiczek podczas prac domowych.

Większość powszechnie dostępnych środków czyszczących zawiera substancje chemiczne, które mogą negatywnie wpływać na kondycję naszej skóry i paznokci. Wśród tych chemikaliów znajdują się m.in. amoniak, różnego rodzaju kwasy, chlor, oraz SLS (Sodium Lauryl Sulfate) – składnik obecny w wielu produktach czyszczących i przeznaczonych do higieny osobistej. Fakt, że SLS może być potencjalnie szkodliwy dla skóry jest już na tyle znany, że coraz więcej producentów chwali się rezygnacją z tego składnika w swoich produktach. Kontakt z chemikaliami czy nawet niektórymi naturalnymi środkami czyszczącymi może prowadzić do podrażnień, suchości i alergii lub zaostrzać już istniejące problemy skórne.

Zmniejszasz ryzyko infekcji

W trakcie sprzątania stykamy się z różnymi powierzchniami, które są siedliskami bakterii, wirusów i grzybów. Dotyczy to szczególnie kuchni i łazienek, gdzie nagromadzenie drobnoustrojów jest większe. Rękawiczki osłaniają nas przed bezpośrednim kontaktem z tymi patogenami i zapobiegają przenoszeniu ich na inne powierzchnie w trakcie czyszczenia. Dzięki temu nie tylko chronimy nasze zdrowie, ale też przyczyniamy się do utrzymania czystości i higieny w naszym otoczeniu. To ważne, zwłaszcza w kontekście walki z potencjalnymi źródłami infekcji, które mogą skrywać się na powierzchniach codziennego użytku.

Zapewniasz piękny wygląd dłoni

Noszenie rękawic podczas sprzątania to pewny sposób na zachowanie pięknych dłoni. Jest to szczególnie istotne, jeśli inwestujemy czas w regularne zabiegi pielęgnacyjne czy poddajemy się stylizacji paznokci. Warto wówczas pamiętać, że nie tylko środki chemiczne, ale nawet sama woda może przyczyniać się do uszkodzenia lakieru hybrydowego na paznokciach. Jeśli więc chcemy dłużej cieszymy się efektami nowego manicure, zakładanie rękawic do sprzątania niezbędne.Dla dodatkowej pielęgnacji warto wybrać rękawiczki nasączone kremem, np. model Comfort Extra od Viledy, które chronią i izolują, a jednocześnie pielęgnują skórę dłoni. Są one łatwe w nakładaniu, a od środka posiadają unikalną higieniczną wyściółkę, która doskonale chłonie wilgoć zapewniając komfort i wygodę podczas sprzątania.

Wygodniejsza praca

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że rękawiczki czynią sprzątanie po prostu wygodniejszym. Ich antypoślizgowa powierzchnia zapewnia pewniejszy chwyt i kontrolę nad narzędziami, dzięki nim możemy też pracować dłużej, bez obawy o podrażnienia czy uczucie dyskomfortu. Wybierając odpowiednie rękawice, należy upewnić się, że są one wygodne, trwałe i wykonane z materiałów bezpiecznych dla skóry. Jest to niewielka inwestycja, która w dłuższej perspektywie przyniesie wiele korzyści.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Poznaj witaminy z grupy B
Next post Jak prawidłowo myć zęby?