Polki dbają o siebie stosując głównie domową pielęgnację
Czas czytania:2 min

Polki dbają o siebie stosując głównie domową pielęgnację

0 0

Jak wynika z badania, aż 40 % Polek stosuje głównie domową pielęgnację używając kremów na twarz i szyję, nakładają maseczki, peelingi oraz pielęgnują ciało w domowym SPA. Aż 89% ankietowanych uważa, że Polki dbają o siebie. Największą motywacją jest chęć aby dobrze się czuć samej ze sobą

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń “Jak Polki dbają o siebie” kobiety mają również świadomość, że ruch to podstawa zdrowia jak odpowiedziało 39% osób. Co trzecia osoba wskazuje na regularne uprawianie sportu oraz zdrowe odżywianie. 56% respondentów wskazuje także profilaktyczne badania.

Coraz większą uwagę zaczynają również przykładać do wyciszenia i czują, że jest to im potrzebne – 40% odpowiedzi. Chętnie sięgają po mindfulness czy treningi uważności (21%) lub starają się chodzić na jogę (20%). Sen również stał się ważnym czynnikiem dbania o siebie kiedy wprowadzany jest zdrowy tryb życia (27%). Co trzecia Polka stara się również wygospodarować czas wolny dla siebie.

Sposobem na niwelowanie stresu jest aktywność jak uprawianie sportów (21%) lub wyciszenie z książką czy muzyką (31%). Częste wśród ankietowanych jest również wskazanie spacerów (28%). W kwestii rozrywek zdania się podzielone. Niektóre Panie lubią kreatywne formy spędzania czasu jak różnego rodzaju kursy i warsztaty (29%), inne relaksacyjne jak joga czy pobyt w SPA (28%), wskazywane są również sportowe na przykład siłownia czy basen (17%) oraz sporty ekstremalne, z dużą dawką adrenaliny (26%).

63% osób uważa, że Polki lubią próbować sportów ekstremalnych szczególnie skoków na bungee i innych sportów w powietrzu (28%) oraz jazdę off road lub za kierownicą szybkich, sportowych samochodów (35%). Obecnie w rozrywce Polki poszukują głównie odstresowania (37%), aktywnego spędzania czasu (31%) oraz dobrej zabawy (24%). 

Z roku na rok coraz więcej kobiet poszukuje dreszczyku emocji w powietrzu, w wodzie czy za kierownicą. Lot w tunelu aerodynamicznym, skok ze spadochronem czy nawet wyprawa off road – z takich rozrywek chętnie korzystają również Panie. Wyniki realizowanych przez nas badań i analiza profilu osób korzystających z niestandardowych form aktywności w Polsce pokazują, że kobiety są często inicjatorkami oryginalnych rozrywek. Chcą pokonywać własne lęki i przeżyć niezapomnianą przygodę, dlatego próbują sportów ekstremalnych. – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Najbardziej do współczesnej Polki pasuje określenie rozrywkowa i poszukująca nowych przygód (31%) oraz przebojowa i przedsiębiorcza (29%). Realizacja zawodowa to ważny element życia, na który wskazuje aż 48% osób.  Współczesne kobiety chcą się dobrze czuć same ze sobą bo wtedy lepiej się żyje (38%) i mają wtedy lepsze kontakty z innymi ludźmi (22%). 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Białe meble do łazienki. Klasyka, która nie wychodzi z mody
Next post Smaczny Dzień Kobiet – zaskocz ukochane kobiety już od rana!