Życie w duchu #lesswaste
Czas czytania:2 min

Życie w duchu #lesswaste

0 0

Nie od dziś wiemy jak ważne jest dbanie o nasze środowisko. Coraz częściej nagłaśniane są akcje promocyjne, których celem jest wspieranie naszej planety i zmniejszenie jej zanieczyszczenia. Wiele firm obecnych na rynku, zwłaszcza kosmetycznym, mocno angażuje się, np. w temat walki z nadmierną produkcją plastiku. Czym jest zasada #lesswaste i jak wprowadzić ją do swojego życia, a także z jakich produktów korzystać? Już zdradzamy!

Czym jest #lesswaste

Less waste to w pewnym sensie styl życia zakładający ograniczenie ilości produkowanych odpadów do niezbędnego minimum. Można to zrobić przede wszystkim poprzez: przemyślane decyzje zakupowe, odpowiednie użytkowanie posiadanej żywności i przedmiotów, ograniczenie nadmiernego konsumpcjonizmu, który zagraża środowisku naturalnemu, a także maksymalne wykorzystanie pozostałości i resztek.

Wiele czynności, które wykonujemy wynika z wygody, a czasem zwyczajnie z przyzwyczajenia. Kupując plastikową reklamówkę, nie myślimy o milionach ton odpadów na składowiskach, a raczej o tym, co zrobić na obiad. Zmiana sposobu myślenia, a przede wszystkim nawyków, może znacznie poprawić stan środowiska, w którym będą przecież żyć nasze dzieci i kolejne pokolenia. Rozwiązanie globalnego problemu leży w rękach każdego z nas, a nawet drobne, pozytywne zmiany ostatecznie prowadzą do zmniejszenia ilości niepotrzebnych śmieci.

Zakupy w stylu #lesswaste

Wprowadzenie zasady #lesswaste do naszego życia wiąże się nierozerwalnie ze zmianą naszych dotychczasowych nawyków. Zarówno spożywczych, ubraniowych jak i kosmetycznych. Warto zwrócić uwagę i poszukać firm, które swoim działaniem wspierają środowisko. Jedną z takich marek jest Creamy – polsko-haitańska firma z naturalnymi kosmetykami do pielęgnacji. Nie dość, że ich produkty posiadają nienagannie naturalny skład, to jeszcze sama firma działa na rzecz ochrony naszej planety, np. poprzez wysyłkę zamówień w szkatułkach wykonanych w całości z recyklowanego kartonu, który jest biodegradowalny. Nadruk widniejący na powierzchni pudełka-szkatułki został wykonany farbą eco-friendly powstałą na bazie wody. Co więcej, wszystkie produkty kosmetyczne Creamy dostępne są w szklanych, eleganckich i zwrotnych opakowaniach. Creamy od początku istnienia marki zdecydowało się na szklane, a nie plastikowe butelki i słoiki.  Mogą być one wykorzystywane wielokrotnie. Za zwrot opakowań firma przewidziała także rabat dla konsumentów. Każde zwrócone opakowanie to 5 zł rabatu na kolejne zakupy.

Creamy postanowiło iść także o krok do przodu i wprowadzić na swojej stronie kategorię LAST MINUTE. Znajdziemy w niej pełnowartościowe kosmetyki z krótkimi datami ważności (3-5 miesięcy) w niższych cenach. Dzięki temu, wyprodukowane kosmetyki się nie zmarnują, a my będziemy mogli zakupić produkty o niesamowitej jakości ze zniżką nawet do 23%!

W zakładce LESS WASTE znajdziemy, m.in. serum CACAY dla cery mieszanej o działaniu ujędrniającym, które w swoim składzie posiada witaminę C. Przeciwstarzeniowe serum OPUNTIA dla cery suchej czy łagodzące serum PERILLA dedykowane cerze suchej. A także kremy: MY FUSION – lekki, nawilżający krem na dzień czy MORE MORINGA – w którego składzie, zamiast wody, znajdziemy hydrolat lipowy. Dzięki temu, działania łagodzące i pielęgnacyjne kremu są dodatkowo wzmocnione.

Decydując się na wspieranie świadomych marek, nie tylko działamy w duchu #lesswaste, ale także jesteśmy odpowiedzialnymi konsumentami. Jako poczatkujący, powinniśmy pamiętać, że każda decyzja, pozwalająca zredukować wytwarzanie zanieczyszczeń (szczególnie plastikowych) ma wielkie znaczenie dla naszej planety i nas samych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Czy zapalenie układu moczowego miewamy częściej zimą?!
Next post Dzień Kobiet – jak zaskoczyć swoją miłość?