Apteki internetowe naszą przyszłością
Czas czytania:2 min

Apteki internetowe naszą przyszłością

0 0

W naszym kraju, wzorem z Zachodu pojawia się obecnie coraz więcej aptek internetowych. Wiele osób obawia się jednak korzystania z takich rozwiązań, ponieważ krążą również legendy o oszustach, którzy w ten sposób sprzedają fałszowane preparaty i leki nieprawdziwe, które mogą szkodzić zdrowiu, a nawet życiu ludzkiemu. Każdego dnia można w swojej skrzynce pocztowej natknąć się na szereg różnego rodzaju reklam zachęcających do wykupienia preparatów i suplementów. Większość z nich wcale jednak nie pochodzi z prawdziwych aptek internetowych i nie należy z nich korzystać.

Czy apteki internetowe są bezpieczne?

Z pewnością wszystkie prawdziwe apteki, które funkcjonują online to sklepy bezpieczne i wiarygodne. Na co należy zwrócić uwagę odwiedzając ich witryny?

  • Przede wszystkim, na swojej stronie głównej powinny one informować klientów o posiadanych zezwoleniach. Żadna apteka nie może funkcjonować bez zgody i wymaganych dokumentów.
  • Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każda apteka internetowa powinna posiadać swoją stacjonarną placówkę, gdzie magazynowane są wszystkie jej leki, w odpowiednich warunkach. Większość aptek internetowych umożliwia odbiór niektórych leków i produktów właśnie w takim miejscu.
  • Apteka musi umożliwiać pacjentom komunikację i zadawanie pytań odnośnie sprzedawanych preparatów. Zazwyczaj funkcjonuje infolinia oraz kontakt za pośrednictwem e-maili.
  • Apteki internetowe są kontrolowane przez Wojewódzki Inspektorat Sanitarny i inne instytucje, tak samo, jak apteki tradycyjne. Dzięki temu, nie należy obawiać się, że produkty przechowywane są w niewłaściwej temperaturze, czy wilgotności powietrza.

Z racji tego, że apteki internetowe są w Polsce nadal nowością, często kontrole te odbywają się nawet częściej i są znacznie bardziej skrupulatne. Z ich wynikami można się również zapoznać. Wiele z aptek, które funkcjonują online to znane marki, które funkcjonują w większych miastach i korzystamy z nich na co dzień.

Co można kupić w aptece online?

Obecnie w sieci funkcjonują dziesiątki takich aptek. Jedną z bardziej znanych jest apteka Galmed, która cieszy się zaufaniem Polaków. W takich sklepach internetowych, można z powodzeniem zamówić:

  • leki na receptę (warunkiem jest przedstawienie recepty wystawionej przez lekarza),
  • leki bez recepty,
  • suplementy diety,
  • środki higieniczne i opatrunki,
  • kosmetyki.

Asortyment jest więc taki sam, jak w zwykłej aptece, a niekiedy nawet szerszy, ponieważ magazyn jest spory i mieści wszelkiego rodzaju artykuły, nawet te o większych wymiarach. Wielu klientów jest zaskoczonych tym, że w przypadku apteki internetowej mogą liczyć na nieco niższe ceny preparatów. Wynika to z oszczędności, jakie apteka poczynią, zatrudniając mniej osób oraz nie musząc otwierać placówki w każdym mieście. Często przy większych sumach można liczyć nawet na przesyłkę kurierską za darmo.

Niewątpliwie, robiąc zakupy w takiej aptece internetowej należy zachować ostrożność i zweryfikować ją wcześniej. Poza tym, wszystkie leki powinny być po dostarczeniu do nas zamknięte, nienaruszone i posiadać dobry termin przydatności do spożycia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Nowoczesne wykończenia wnętrz
Next post Poznaj swój typ urody i świadomie dobieraj kolory