Aromaterapia na stres
Czas czytania:1 min

Aromaterapia na stres

0 0

Wszyscy się stresujemy, w domu, pracy, na uczelni czy w szkole. Choć odrobina stresu na co dzień mobilizuje nas do działania, to jednak większość z nas ma go stanowczo za dużo. Narzekamy i poszukujemy skutecznych sposobów na tzw. odstresowanie się. Aromaterapia to najlepsza metoda na stres

Najprościej oczywiście byłoby wyjechać na łono przyrody, zostawiając za sobą trudne sprawy czy kłopotliwe relacje. Nie zawsze jednak będzie to możliwe. Wówczas warto obejrzeć lekką komedię, odwiedzić życzliwych przyjaciół, poćwiczyć lub poddać się kojącemu relaksującemu masażowi.

Aromaterapia na stres

Do niezwykle przyjemnych i pachnących domowych sposobów na pokonanie stresu należą kąpiele aromaterapeutyczne, automasaże i oczywiście niezmiernie popularne już nawanianie powietrza olejkami eterycznymi. W kominku aromaterapeutycznym możemy wykorzystać różne substancje o właściwościach relaksacyjnych lub sięgnąć po sprawdzoną mieszankę Vapomix® na stres R-6.

Preparat zawiera między innymi olejek petitgrain o świeżej, cytrusowej woni i sosnowy o pięknym zapachu lasu. Olejek petitgrain otrzymywany przez destylację liści drzewa pomarańczowego z parą wodną działa kojąco, tonizująco i antyseptycznie. Używany jest do łagodzenia objawów depresji, bezsenności i przy rekonwalescencji. Olejek sosnowy natomiast uzyskuje się przez destylację igieł i gałązek sosny zwyczajnej z parą wodną. Łagodnie pobudza, posiada również właściwości antyseptyczne. Dzięki połączeniu tych niezwykle cennych i pachnących substancji Vapomix® na stres działa odprężająco i uspokajająco, łagodząc napięcia nerwowe i stany lękowe. Warto zastosować go podczas odpoczynku po wyczerpującej pracy, trudnej rozmowie czy innych stresujących codziennych sytuacjach. Kilka kropli dodanych do miseczki z ciepłą wodą i podgrzanych przez znajdującą się w kominku świeczkę bardzo szybko wypełni pomieszczenie kojącym zapachem przyrody i pomoże nam zrelaksować się i odzyskać utracone siły. Sposób prosty, przyjemny i co najważniejsze bardzo skuteczny!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Quiche z brokułami i marchewką
Next post Stały związek sprzyja tyciu