Collagen – dlaczego warto go stosować?
Czas czytania:2 min

Collagen – dlaczego warto go stosować?

0 0

Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych składników w naszym ciele jest kolagen, który odpowiada za funkcję budulcową tkanki łącznej, czyli np. skóry czy kości i stawów. Czy dodatkowa suplementacja kolagenu jest ważna i może nam pomóc w zatrzymaniu procesu starzenia? Już odpowiadamy!

Jak działa kolagen?

Kolagen odgrywa bardzo dużą rolę w naszym organizmie. Dzięki niemu nasza skóra jest jędrna i elastyczna, a nasze kości są zdrowsze oraz trudniej je złamać. Niestety wraz z ukończeniem 25 roku życia, produkcja kolagenu zaczyna spadać, a zapotrzebowanie zostaje takie same. Właśnie dlatego pojawiają się pierwsze zmarszczki czy bóle w kościach. Warto wiedzieć, że jeżeli przyswoimy odpowiednią dawkę tego składnika, to nasza skóra będzie nawilżona, a nasze stawy zdrowsze.

Zalety stosowania kolagenu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że stosowanie kolagenu zdecydowanie wpływa na poprawę kondycji skóry, ale również włosów oraz paznokci. Przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i ogranicza skutki ogólnego starzenia się organizmu jak np. bóle w stawach, czy problemy skórne. Ponadto wszystkie kości w naszym ciele oraz stawy i zęby stają się mocniejsze i trudniej ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Dlatego warto wprowadzić w swoje życie odpowiednią suplementację. Jednak pojawia się trudne pytanie … jaki suplement wybrać, aby był skuteczny?

Kolagen – który wybrać?

Wybierając kolagen należy kierować się przede wszystkim składem. Ważne, by produkt zawierał kolagen morski, ponieważ taki najlepiej się przyswaja. Jest najbardziej skoncentrowany i lepiej przenika do odpowiednich tkanek. Doskonałym wyborem będzie DuoLife Collagen. Dzięki wysokiej zawartości kolagenu morskiego jest bardzo skuteczny. Ponadto posiada w składzie również dodatki roślinne, które idealnie wspomagają działanie kolagenu oraz nadają mu niepowtarzalny egzotyczny smak. Puree z owoców mango jest głównym komponentem wpływającym na smak, a ponadto dzięki wysokiej zawartości witaminy A jest nazywany owocem młodości, ponieważ korzystnie wpływa na stan skóry. Dodatkowo w składzie znajduje się chondroityna, która umożliwia regenerację powierzchni stawów oraz poprawia wytrzymałość całego narządu ruchu poprzez odkładanie wapnia w kościach. Pokrzywa i pędy bambusa natomiast są źródłem krzemu, dzięki któremu możliwa jest synteza kolagenu oraz kwasów tłuszczowych, które są idealnym rozpuszczalnikiem witamin A i E mające pozytywny wpływ na skórę – jest gładka i młodo wygląda. Ponadto zawarty w Collagenie kwas hialuronowy zapewnia idealne funkcjonowanie stawów i nawilża organizm od wewnątrz, co spowalnia proces starzenia się.

Warto suplementować kolagen, aby utrzymywać nasze ciało w idealnym stanie. Najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiedniego suplementu, który pozwoli na skorzystanie z dobrodziejstw wynikających z jego stosowania. Dlatego jeśli zauważyliście pierwsze oznaki starzenia się skóry czy stawów – uzupełnijcie kolagen w swojej diecie. Dzięki temu poprawi się nie tylko wygląd Waszej skóry, ale także sprawność fizyczna.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Po co jest nam potrzebny zegar biologiczny i jak go przestrzegać?
Next post Jak być zero waste? Kilka praktycznych porad