Hemoroidy – jakie są ich objawy i jak je skutecznie leczyć?
Czas czytania:1 min

Hemoroidy – jakie są ich objawy i jak je skutecznie leczyć?

0 0

Hemoroidy, czyli właściwie żylaki odbytu, to powszechny problem. Cierpią na nie przede wszystkim kobiety w ciąży i po porodzie, osoby po 50 roku życia, a także te, prowadzące siedzący tryb życia. Jakie są ich objawy? Jak je skutecznie leczyć? Czy środek Hemorol jest dobrym rozwiązaniem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jak objawiają się hemoroidy?

Pierwsze objawy hemoroidów są przez nas często bagatelizowane. Uznajemy, że to na pewno nic groźnego i „samo przejdzie”. Niestety zaniedbanie w tym zakresie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym nawet konieczności poddania się operacji. Najczęściej hemoroidy objawiają się poprzez krwawienie okolic odbytu oraz uczucie mniejszego lub większego dyskomfortu podczas oddawania stolca, a czasem również siedzenia. Osobom borykającym się z problemem hemoroidów towarzyszy też uczucie niepełnego wypróżnienia. W początkowej fazie tej przypadłości wystarczy zadbać o prawidłową dietę, dobre nawyki higieniczne, a także wysokiej jakości suplement diety, jak chociażby Hemorol.

Dlaczego warto działać już przy pierwszych objawach?

Niezastosowanie odpowiednich środków już przy pierwszych objawach, może prowadzić do rozwoju hemoroidów. Do podstawowych objawów w postaci krwawienia z odbytu, uczucia niepełnego wypróżnienia oraz dyskomfortu w okolicach odbytu, mogą dojść kolejne niedogodności. Pojawi się wtedy świąd i pieczenie, spowodowane zwiększonym wydzielaniem śluzu przez poszerzone sploty naczyniowe, a także silne podrażnienie skóry. Żylaki mogą też „wypadać” podczas wypróżniania i stawać się widoczne na zewnątrz. Oczywiście tak zwane guzki krwawnicze występują u każdego. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy są one widoczne na zewnątrz oraz powodują hemoroidowe objawy. To najwyższy czas, aby udać się do lekarza pierwszego kontaktu, a także zastosować odpowiednie środki, w tym Hemorol.

Jak leczyć hemoroidy?

Hemoroidy nie są wcale rzadkim problemem. Statystki pokazują, że dotyczą one około 5 procent dorosłej populacji. Ryzyko hemoroidów wzrasta natomiast z wiekiem. Po 50 roku życia z tego typu trudnościami może borykać się już nawet 40-60 procent osób. W takiej sytuacji warto zatem sięgnąć po odpowiedni preparat. Hemorol to roślinny produkt leczniczy w postaci czopków doodbytniczych. Lek ten stosowany jest w celu łagodzenia dolegliwości, w tym zmniejszenia podrażnienia, bólu oraz stanów zapalnych błony śluzowej odbytu. W składzie preparatu można znaleźć szereg dobroczynnych wyciągów roślinnych, w tym z rumianku, z korzenia pokrzyku, z ziela żarnowca, kory kasztanowca, ziela krwawnika, a także kłącza pięciornika.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Dlaczego warto zainwestować w brelok do kluczy?
Next post Czy wizyta u dentysty w czasie pandemii jest bezpieczna?