Jak chronić się przed smogiem?
Czas czytania:5 min

Jak chronić się przed smogiem?

0 0

W obecnych czasach poświęcamy bardzo dużo uwagi na to co spożywamy i w jaki sposób traktujemy swoje ciało. Historia nauczyła nas, że to my sami mamy największy wpływ na to jak szybko się zestarzejemy i czy unikniemy niektórych chorób wynikających głównie z zaniedbania. Możemy zadbać o swoje zdrowie lub wręcz przeciwnie – skutecznie osłabić nasz organizm. W jaki sposób to robimy?

Przede wszystkim spożywamy mało wartościowe pokarmy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ogromną ilość przetworzonego jedzenia umieszczamy codziennie w swoim organizmie i mimo to – nie przywiązujemy do tego zbyt wielkiej wagi. Robimy tak ze względu na fakt, że konsekwencje tych działań nie są natychmiastowo widoczne. Nadwaga i otyłość to skutki, które pojawiają się z czasem i niosą ze sobą ogromną ilość problemów zdrowotnych, które ciężko opanować. Spożywamy zbyt dużą ilość leków, unikamy ćwiczeń fizycznych i zabijamy nasze ciało alkoholem czy papierosami – wszystko to sprawia, że powoli i konsekwentnie przyczyniamy się do wymarcia naszego gatunku. Zabijamy samych siebie. Tym, co łączy wymienione wyżej czynniki jest jednak możliwość podjęcia decyzji. Czasami mniej świadomie, czasami bardziej – ale zdajemy sobie sprawę z tego, że to co robimy może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie i życie. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie mamy wpływu na coś, co krzywdzi nas każdego dnia? Dzisiejszy artykuł skupi się właśnie na takim zagrożeniu dla zdrowia – a mianowicie na problemie występowania smogu. Każdy z nas słyszał już pewnie tę nazwę niejednokrotnie, ale czy wiemy na pewno co to właściwie jest i dlaczego aż tak bardzo nam szkodzi? Czy zdajemy sobie sprawę, że otacza nas każdego dnia i powoli, acz sumiennie wywołuje problemy z oddychaniem i prowadzi do chorób układu oddechowego? Bardzo często nie mamy o tym wszystkim pojęcia. Czytaj dalej, a dowiesz się czym dokładnie jest smog i dlaczego tak ważne jest, abyśmy próbowali przynajmniej ograniczyć konsekwencje jego występowania. Zadbaj o swoje zdrowie i upewnij się, że członkowie twojej rodziny będą również bezpieczni.

Co to jest smog? 

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie – co to jest smog? Mówiąc bardzo ogólnie możemy przyjąć, że jest to zanieczyszczenie powietrza. Powstaje ono w wyniku spalania węgla bądź śmieci i przyczyniają się do tego zarówno ogromne huty czy fabryki – jak i niestety my sami. Dokładamy swoją przysłowiową “cegiełkę” poprzez ciągły wybór auta zamiast np. roweru, co skutkuje nadmierną emisją spalin samochodowych.  

Smog ma ogromny wpływ na układ oddechowy człowieka. To właśnie w konsekwencji jego wdychania zaczynamy doświadczać takich problemów jak astma czy alergia. Bycie narażonych na jego działanie przez lata może skutkować pojawieniem się nawet nowotworów płuc czy krtani. Pomyśl sobie jak dumny zawsze byłeś z faktu, że nigdy nie zacząłeś palić i jesteś najprawdopodobniej bezpieczny, jeżeli chodzi o raka płuc. Nic z tego – może okazać się, że niestety szkodzi Ci powietrze, którym oddychasz. 

Najbardziej szkodliwy będzie on oczywiście dla dzieci i osób starszych, których odporność jest niższa i są oni bardziej narażeni na negatywne działanie smogu. Może on objawiać się poprzez pojawianie się alergii i wszelkiego rodzaju problemów skórnych. 

Zamiast więc zastanawiać się nad tym co to jest smog – lepiej od razu podejmij kroki do tego, aby się przed nim chronić. Czy jest to w ogóle możliwe? Na szczęście obecnie jesteśmy już w stanie przynajmniej częściowo ograniczyć konsekwencje jego występowania. Bardzo przydatna będzie do tego maska antysmogowa

Maski antysmogowe ranking 

Jeżeli nie masz pojęcia czym są maski antysmogowe, to od razu udaj się na stronę http://topowe-agd.pl, gdzie znajdziesz ranking najlepszych produktów. Jest to również miejsce, gdzie najlepiej kupić dobre maski antysmogowe z potrzebnymi certyfikatami i gwarancją skuteczności. Pamiętaj, że próby zbytniego oszczędzania mogą skutkować nabyciem maski, która nie będzie spełniać swojej funkcji. 

Wspomniany wcześniej ranking wykazuje, że maski antysmogowe muszą przede wszystkim posiadać właśnie certyfikat świadczący o tym, że przeszły one wszelkie niezbędne testy i będą skutecznie chronić Cię przed konsekwencjami występowania smogu. Muszą one być wyposażone w odpowiedni filtr, który można wymieniać w zależności od potrzeb. 

Podana wcześniej strona to rozwiązanie problemu tego, gdzie kupić maski antysmogowe – ale w dalszym ciągu ciężko jest zdecydować, ile dokładnie należy wydać, aby cieszyć się ich skutecznym działaniem. Jest to szczególnie problematyczne ze względu na to, że dostępne są zarówno maski za 50 zł – jak i takie, których koszty przekraczają nawet 300 zł. 

Maski antysmogowe jaką wybrać? 

Maski przeciwsmogowe lub inaczej maseczki antysmogowe powinny posiadać wymienne filtry, które skutecznie zablokują dostęp wszelkich drobinek i pyłów do naszego układu oddechowego. Muszą mieć certyfikat i przede wszystkim – powinny być dobrze dopasowane do twojej twarzy. 

Maska przeciwsmogowa budzi w dalszym ciągu lekkie zdziwienie na ulicach miasta, ale nie jest to już tak kontrowersyjne jak kilka lat temu. Mimo wszystko – twoja własna maseczka antysmogowa nie powinna sprawiać, że czujesz się niekomfortowo. Dlatego też spróbuj wybrać taki model, który Ci się podoba. 

Maseczka antysmogowa, maska przeciwsmogowa – wszystkie te nazwy brzmią odrobinę przerażająco i nosząc je możesz czuć się wręcz jak osoba, która już cierpi na jakąś chorobę. Nic bardziej mylnego – w ten sposób próbujesz uniknąć wystąpienia dolegliwości, więc zanim zrezygnujesz z jej noszenia ze strachu przed wygłupieniem się – zastanów się nad tym co jest dla Ciebie ważne. Maski i maseczki przeciwsmogowe mają Ci pomóc, a wszelkie produkty antysmogowe zostały poparte odpowiednimi badaniami i stworzone przez osoby, którym zależy na twoim zdrowiu. 

Maski antysmogowe test 

Największą popularnością cieszą się obecnie maski antysmogowe firmy Dragon, które przeszły każdy niezbędny test i są odpowiednie również dla dzieci. Ich ogromnych plusem jest to, że są one tworzone w przeróżnych kolorach i z ciekawymi wzorami – a to powoduje, że każdy może wybrać sobie taką maskę, której noszenie nie wywoła negatywnych emocji. 

Przeprowadzony wśród społeczeństwa test wykazuje, że maski antysmogowe Dragon są najchętniej wybierane również ze względu na stosunkowo niską cenę. Firma ta postanowiła zadbać także o osoby aktywne fizycznie. Noszenie na twarzy maseczki podczas biegania lub jazdy na rowerze może być bardzo problematyczne – a wiadomo, że takie osoby są szczególnie narażone na wdychanie dużej ilości szkodliwych substancji. Dlatego też stworzyli oni produkty, które bez problemu utrzymają się na twarzy osoby ćwiczącej i zapewnią jej bezpieczeństwo. Dostępne są także opcje dla alergików, którzy potrzebują wzmożonej ochrony przed pyłkami.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 5 najczęściej zadawanych pytań przed rozpoczęciem wybielania zębów
Next post Kupno roweru elektrycznego – porady