Jak ćwiczyć, by schudnąć?
Czas czytania:3 min

Jak ćwiczyć, by schudnąć?

0 0

Regularne ćwiczenia to nieodlłączny element zdrowego trybu życia. Zdrowa dieta połączona z ćwiczeniami to klucz do sukcesu. Jednak może się okazać, że popełniamy błędy, które sprawiają, że na efekty trzeba czekać znacznie dłużej lub co gorsza – nie nadchodzą one nigdy. Co warunkuje wypracowanie idealnej sylwetki? Co zrobić, by nasze wysiłki nie poszły na marne?

Zacznij od diety!

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z chudnięciem często zapominają, jak duże znaczenie ma odpowiednia dieta. Możemy ćwiczyć codziennie i wylewać z siebie siódme poty, ale nasz wysiłek spełznie na niczym, jeśli nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej dawki kaloriii i mikroelementów. Podstawą odpowiedniej diety jest zachowanie prawidłowych proporcji trzech podstawowych źródeł energii, czyli węglowodanów, tłuszczu i białka. Jeśli nie do końca wiemy jak zapanować nad tym co zjadamy i jakie są tego wartości odżywcze – z pomocą przychodza różnego rodzaju kalkulatory dostępne w internecie, które po wpisaniu produktu i gramatury wyliczą to wszystko za nas. To bardzo proste i poradzi sobie z tym naprawdę każdy. Jedno jest pewne – utrzymanie tych wartości w ryzach pomoże nam nie tylko przy odchudzaniu, ale będzie też dobrym początkiem w zdrowym odżywianiu.

Popularny trening cardio

To jeden z najskuteczniejszych treningów, który przychodzi na myśl, jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy. A czym polega? Taki trening ma za zadanie przyspieszyć pracę serca i pobudzić krażenie krwi. W efekcie czego dotelniają się nasze tkanki i przyspiesza metabolizm. Jednak by cały proces był skuteczny, powinniśmy kontrolować swoje tętno podczas wykonywania ćwiczeń. Dla osób początkujących może to być 60% tętna maksymalnego, a dla zaawansowanych 80%. Możecie zadać sobie pytanie: skąd mam wiedzieć jakie jest moje tętno maksymalne? Istnieje bardzo prosty sposób, by to obliczyć – wystarczy, że od liczby 220 odejmiemy nasz wiek i gotowe. Później wystarczy obliczyć z tego odpowiednią ilość procentów i dojdziemy do tego, jakie powinno być nasze tętno podczas ćwiczeń cardio. A co jest takim treningiem? Może to być bieganie czy nawet ćwiczenia znalezione w internecie – ważne jest by podczas ćwiczeń dużo się ruszać i po prostu się trochę zmęczyć.

Interwały – czym są i dlaczego są skuteczne?

Kiedy oczekujemy szybkich efektów, ale mamy mniej czasu, to doskonale sprawdzi się trening interwałowy. Taki trening możemy zrobić w 20 minut, a efekty będą takie same, lub lepsze od treningu, który będzie trwał 40 minut czy godzinę. Jak to działa? Wszystko opiera się na zmiennej intensywności ćwiczeń – jedna część wysiłku (krótsza) jest mocno natężona i poddajemy ciało maksymalnym obrotom, a druga to normalny czas ćwiczeń. Taki trening możemy zrobić na przykład jeżdżąc na rowerze. Wystarczy, że bedziemy przeplatać intensywność wykonywania tych aktywności. Na przykład 5 sekund jazdy na maksymalnych obrotach i 10 sekund normalnej jazdy. Taki trening sprawia, że spalamy tkanke tłuszczową jeszcze po treningu. Dzieje sie tak, ponieważ rozgrzane podczas ćwiczeń mięśnie potrzebują czasu, by się uspokoić. A w tym czasie nasz organizm ma bardzo podkręcony metabolizm i dalej spala tłuszcz. Dlatego efekty takich ćwiczeń są zauważalne znacznie wcześniej niż po klasycznych jednostajnych treningach.

Uzupełnij swoją dietę, by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki

Jeśli już uporządkujemy dietę i zaczniemy ćwiczenia, możemy pokusić się o dodatkowe wsparcie, które pomoże nam w odchudzaniu. W tej roli doskonale sprawdzi się SHAPE CODE® Slim Shake. To produkt, który oparty jest na zastrzeżonej formule SLENDACOR® ,która składa się z trzech ekstraktów roślinnych: z kłącza kurkumy (Curcuma longa), z liści curry (Murraya coenigii) oraz z liści moringi olejodajnej (Moringa oleifera). Rośliny te są znane od setek lat, a połączenie ich ze sobą, ma udowodnione klinicznie działanie sprzyjające utracie masy ciała. Poza efektem utraty zbędnych kilogramów, SHAPE CODE między innymi wspiera pracę przewodu pokarmowego i funkcje mikroflory jelitowej. Dodatkowo dba o gospodarkę lipidową i węglowodanową organizmu oraz procesy metaboliczne i trawienne. Co więcej pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy i cholesterolu we krwi. To właściwa propozycja dla wszystkich tych, którzy marzą o szczupłej sylwetce i poszukują wsparcia dla rozsądnej diety.

Oczywiśćie pamiętajmy o tym, że rozsądek jest najważniejszy. Zdrowa dieta to zbilansowana dieta, nie taka, która ma 1000 kcal, ani taka, która każe nam jeść od dzisiaj samą kapustę. Podobnie z ćwiczeniami – pamietajmy na jakim etapie jesteśmy – jeśli dopiero zaczynamy, to nie rzucajmy się na głęboką wodę z codziennymi ćwiczeniami, a małymi krokami zmieniajmy swój styl życia – na przykład wprowadźmy zasadę 10 tysięcy kroków dziennie i ćwiczenia trzy razy w tygodniu po 20 minut. Z czasem możemy je intensyfikować, ale na wszystko przyjdzie odpowiednia pora. No i najważniejsze – efekty, które pozostaną z nami na dłużej, to takie, na które musimy chwilę zaczekać. Nie sztuką jest schudnąć 5 kg w miesiąc i przytyć w trzy miesiące kolejne 6 kg. Sztuką jest stracić 1 kg miesięcznie i utrzymać to przez lata. To co, gotowi na wyzwanie – odchudzanie?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Domowa ekonologia, czyli proste rady, jak dbać o środowisko, a przy tym oszczędzać pieniądze
Next post Jak zadbać o siebie podczas przesilenia wiosennego?