Jak pokonać uczucie ciągłego zmęczenia?
Czas czytania:2 min

Jak pokonać uczucie ciągłego zmęczenia?

0 0

Brakuje Ci energii w ciągu dnia? Czujesz się ciągle ospały, zmęczony i śpisz wiele godzin? Możesz mieć problemy z chronicznym zmęczeniem, które może mieć wpływ na koncentrację, samopoczucie i efektywność w ciągu dnia – zarówno w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Podpowiadamy jak sobie z nim poradzić

Pij dużo wody

Ciągłe, chroniczne zmęczenie może być wywołane przez odwodnienie. Wszystkie komórki w organizmie do poprawnego funkcjonowania potrzebują wody. Powinniśmy jej pić co najmniej od 1,5 do 3,5 litrów dziennie, a jej dokładną ilość ustalić w oparciu o obserwowanie własnego organizmu. Jak pamiętać o piciu wody? Można prowadzić dzienniczek, w którym codziennie wieczorem odnotowuje się ilość wypitej wody lub użyć aplikacji, która dodatkowo może przypominać nam o nawadnianiu organizmu.

Ciesz się przerwami i zastosuj technikę Pomodoro

Przerwa jest tak samo ważna jak praca. Należy zwrócić uwagę, że najczęściej jest się rozliczanym nie za liczbę godzin, którą spędza się nad wykonywaniem zadań, ale za fakt ich zrealizowania oraz efektywność. 8-godzinny dzień pracy można rozbić na 25 minutowe cykle z 5 minutowymi przerwami, i tym sposobem zastosować interwały znane jako technika Pomodoro. 25 minut pełnego skupienia i następnie 5 min. wytchnienia może spowodować, że nasz mózg wolniej będzie się męczył w pracy, a my będziemy się czuć mniej przepracowani, gdy z niej wrócimy.

Upewnij się, że Twoja dieta jest odpowiednia

Odżywianie ma ogromny wpływ na każdy aspekt naszego życia, również na samopoczucie. Głównym źródłem energii w organizmie są białka i węglowodany. Ich odpowiednia ilość w diecie powoduje, że nasz organizm (w tym najważniejszy organ – mózg) jest odżywiony i pełny sił do funkcjonowania. Jaka ilość jest odpowiednia? Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) nasza dieta powinna składać się w 55% z węglowodanów, 30% z tłuszczów i 15% z białek.

Warto również do swojej diety wprowadzić preparaty, które znane są ze swoich prozdrowotnych właściwości, sprawdzonych w walce z uczuciem nadmiernego zmęczenia i znużenia, np. te na bazie aronii i witaminy C.

Aronia wykazuje właściwości antyoksydacyjne, co wspiera organizm w walce ze skutkami procesów utleniania. Jest dobroczynna dla naczyń krwionośnych, krążenia krwi. Ze względu na te właściwości, wspiera cyrkulację krwi w organizmie i wspomaga procesy dotleniania komórek, co finalnie wpływa pozytywnie na cały organizm. Witamina C zawarta w owocach pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Aronia także wspomaga zdolność widzenia, szczególnie jest polecana dla osób przemęczonych pracujących dużo przy komputerach i ich monitorach negatywnie wpływających na wzrok.

Zatem siedząc przy komputerze rozkoszuj się dobroczynnymi Cukierkami Aroniowymi od firmy Reutter, której eksperci przykładają dużą wagę do wysokiej jakości produktów. Już po pierwszym zastosowaniu czuje się w ustach, że to produkt oryginalny i wysokiej jakości. Cukierki Aroniowe oraz inne ziołowe niemieckiej firmy Reutter powstają na bazie sprawdzonych receptur i 100 letniego doświadczenia, gwarantując wysoką jakość i ich znakomite smaki.

Odetchnij

Zmęczenie często jest efektem przepracowania. Warto zastanowić się, co możemy zrobić, żeby pomóc wrócić do formy. Wystarczy wykorzystać dobrodziejstwo natury i wspomóc organizm cukierkami z wyciągiem (ekstraktem) aronii, aby z energią i werwą wkraczać w każdy dzień.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jakie buty zabrać ze sobą na wakacje?
Next post Pocisz się? Czy znasz dobry dezodorant?