Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki
Czas czytania:1 min

Jaką pastę do zębów wybrać do swoich potrzeb? Porady higienistki

0 0

Jednak, aby służyła zdrowiu i dobrej kondycji jamy ustnej, powinna być dobrana odpowiednio do naszych potrzeb. Dlatego w poniższym tekście znajdziecie porady higienistki stomatologicznej Magdaleny Michałowskiej i eksperta marki Iwony Maruszak, które wskażą, na jakie kwestie warto zwrócić uwagę wybierając pastę do zębów.

Kiedy stoimy przed sklepową lub apteczną półką, nieraz zastanawiamy się, która z dostępnych past będzie dla nas najlepsza. Obecnie wybór jest ogromny, co z pewnością nie ułatwia podjęcia decyzji. Często w takiej sytuacji zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę nie wiemy, jaki produkt najlepiej spełni nasze potrzeby. Aby rozwiać te wątpliwości, warto zasięgnąć porady ekspertek.

Wrażliwe zęby

Magdalena Michałowska: Jeśli podczas spożywania zimnych, słodkich lub kwaśnych produktów odczuwamy dolegliwości bólowe zębów, to możemy mieć do czynienia ze stanem zwanym nadwrażliwością. Przyczyną takiego stanu jest odsłonięcie zębiny, czyli silnie unerwionej tkanki, która umiejscowiona jest pod szkliwem. W niej znajdują się kanaliki zębinowe, w których zakończenia nerwów narażone na czynniki zewnętrzne reagują, a my odczuwamy ból.

Iwona Maruszak: W takim wypadku zaleca się włączenie do rutyny pielęgnacyjnej łagodnej, mało ściernej pasty – odpowiednim rozwiązaniem będzie ELGYDIUM SENSITIVE. Ma ona formę żelu o niewielkich właściwościach ściernych, a zawartość fluoru w postaci aminofluorku II generacji zapewnia odpowiednią ochronę przeciwpróchnicową wrażliwych zębów (zawartość jonów fluorkowych 1250 ppm). Pasta ta pomaga ograniczyć nadwrażliwość zębów, dzięki czemu znów można pić i jeść gorące oraz zimne produkty.

Skład pasty

Magdalena Michałowska: Wybierając pastę zwróćmy uwagę na to, czy na opakowaniu znajduje się informacja o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Poza tym, nie zaleca się wybierania past, które w swoim składzie mają tzw. parabeny.

Iwona Maruszak: Przy wyborzepasty do zębów odpowiedniej do naszych potrzeb zwróćmy uwagę, na to, aby zawierała składniki aktywne, zwane referencyjnymi, takie jak np. fluorinol czy chlorheksydyna. Ten drugi składnik znajdziemy m.in. w paście ELGYDIUM ANTI-PLAQUE, która ma na celu skuteczne zapobieganie tworzeniu się płytki nazębnej. Jest produktem dla każdego.

Ciekawym uzupełnieniem naszej codziennej higieny jamy ustnej mogą być pasty Elgydium, które nie tylko służą zachowaniu prawidłowych nawyków higienicznych, ale odgrywają również rolę edukacyjną. Pasta Elgydium Edukacyjna zabarwia na zielono płytkę nazębną, aby pokazać nam miejsca, które wymagają doczyszczenia. Pasta Elgydium Timer Edukacyjna zmienia kolor po 2 minutach szczotkowania, wskazując, że czas na wypłukanie jamy ustnej.

Pamiętajmy, że jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj pasty będzie dla nas najkorzystniejszy, to najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z higienistką stomatologiczną lub stomatologiem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post <strong>Dania na jesienne wieczory. Rozkochaj się w potrawach jednogarnkowych</strong>
Next post <strong>Wyjątkowe swetry na pierwsze zimowe dni</strong>