Korzyści z picia mleka
Czas czytania:2 min

Korzyści z picia mleka

0 0

W ostatnich latach, wraz z rozkwitem alternatywnych opcji, mleko zyskało nieco ponurą reputację. Ale w rzeczywistości wciąż jest ono pełne składników odżywczych, które mogą poprawić naszą dietę i ogólny stan zdrowia. Mleko spożywcze to świetny sposób na zaspokojenie zapotrzebowania na dziewięć niezbędnych składników odżywczych, w tym fosfor, B12, wapń, magnez, witaminy A, B12 i D, ryboflawinę, niacynę i białko. Mleko ma naturalną równowagę białka, węglowodanów i tłuszczu

Między mlekiem sojowym, kokosowym a najnowszym alternatywnym mlekiem – można odnieść wrażenie, że tradycyjne mleko jest stopniowo wycofywane, ale nie dajmy się zwieść. Picie mleka może być dobre dla zdrowia – szczególnie dla kobiet.

Jeśli jednak nie możesz lub nie chcesz pić mleka odzwierzęcego, to obecnie na rynku jest ogromny wybór produktów roślinnych: sojowe, kokosowe czy po prostu bez laktozy. Kakao czy kawa na takim mleku to nadal pożywne napoje na mleku.

Zdrowie kości i zapobieganie osteoporozie

Nabiał, w tym mleko, jest jednym z najlepszych źródeł wapnia – które wraz z witaminą D, magnezem i białkiem są niezbędne dla zdrowia kości. Chociaż niektóre warzywa i pokarmy, takie jak tofu i łosoś zawierają wapń, nie mają tyle, co mleko. Dlatego pożywne napoje na mleku to nie tylko świetny pomysł na lekki posiłek, ale również sposób na utrzymywanie swoich kości oraz stawów w dobrej formie.

Źródło wapnia

Kobiety w średnim wieku, czyli pomiędzy 30 a 50 lat, nadal budują kości i nie tracą ich gęstości przed menopauzą. Dlatego tak ważne jest, aby mieć wystarczającą ilość wapnia w diecie, aby być gotową na pogorszenie zdrowia kości, które towarzyszy menopauzie. Jedzenie odpowiedniej ilości wapnia może spowolnić utratę kości, wzmocnić je i zapobiec złamaniom oraz osteoporozie. Pożywne napoje na mleku powinny więc stać się stałym punktem w kobiecej diecie.

Wpływ mleka na skórę

Białko znajdujące się w produktach mlecznych może pomóc w utrzymani elastyczności skóry, która może być obniżana wraz z postępującym z wiekiem. Mleko zawiera również retinol, znany przeciwutleniacz o działaniu przeciwstarzeniowym i regenerującym skórę. Ponadto witamina D, bogato występująca w mleku, mleka jest również witaminą przeciwstarzeniową, dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu i ochronie przed promieniami UV.

Mleko a serce

Badanie opublikowane w 2018 r. w American Journal of Clinical Nutrition wykazało, że osoby spożywające pełnotłuste produkty mleczne miały we krwi wyższy poziom trzech kwasów tłuszczowych związanych z nabiałem (pentadekanowy, heptadekanowy i trans-palmitolowy). Ich regularne przyjmowanie w pokarmie pokrywa się ze zmniejszonym ryzykiem śmierci z powodu chorób serca oraz o około 42% zmniejszonym prawdopodobieństwem wystąpienia udaru mózgu. Krótko mówiąc, badanie to sugeruje, że mleko może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca i mózgu, a także obniżyć ciśnienie krwi. To kolejny doskonały powód, aby pożywnych napojów na mleku nie zabrakło w diecie żadnej z nas.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Tylko 10% rodziców idzie z dzieckiem w odpowiednim wieku do dentysty. Wyniki najnowszego raportu
Next post Jak zaaranżować małą sypialnię w skandynawskim stylu?