Menopauza – co o niej wiemy?
Czas czytania:2 min

Menopauza – co o niej wiemy?

0 0

Już w najbliższy czwartek, 18 października, obchodzony będzie Światowy Dzień Menopauzy. Mimo, że klimakterium to naturalny i nieunikniony etap w życiu każdej kobiety, często postrzegany jest jako wstydliwy i problematyczny temat. Czy słusznie? Czym zatem jest okres przekwitania i jak możemy sobie z nim radzić?

Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, a dokładnie dzień następujący po jej zakończeniu. Data ta potwierdzona zostaje przez ginekologa w momencie, kiedy przez okres kolejnych 12 miesięcy nie wystąpi krwawienie i nie zostaną stwierdzone patologie mogące być tego podłożem. Jednak cały proces określany jako przekwitanie ma swój początek o wiele wcześniej. Rozpoczyna się zwykle między 45. a 55. rokiem życia, na kilka lat przed ostatnią miesiączką (okres premenopauzalny) i trwa przez kilka lat po jej wystąpieniu (okres postmenopauzalny).

Przekwitanie, a kobiecy organizm

Wraz z ustaniem aktywności komórek jajowych, organizm kobiety przechodzi w stan niepłodności. Zmiana ta nie ogranicza się jednak tylko do organów rozrodczych. Spadek ilości hormonów produkowanych przez jajniki zaczyna oddziaływać na wiele procesów zachodzących w ciele kobiety.

Żeńskie hormony, estrogeny, mają bowiem wpływ na cechy wyglądu, zachowanie i nastrój, a także układy nerwowy i sercowo-naczyniowy, metabolizm, czy gospodarkę mineralną kości. Dlatego też, kobiety wchodzące w okres klimakterium powinny regularnie mierzyć ciśnienie krwi, kontrolować poziom cholesterolu oraz suplementować wapń i witaminę D, aby wzmocnić kości.

Uciążliwe objawy menopauzy

Bóle głowy i mięśni, nadmierna potliwość, problemy z pamięcią, uderzenia gorąca, nerwowość, częste oddawanie moczu, to tylko część dolegliwości odczuwanych przez kobiety w okresie klimakterium. Do tego dochodzi zwiększone odkładanie się tkanki tłuszczowej oraz osłabiona kondycja skóry, włosów i paznokci. Kobiety, w tym czasie zmagają się zatem nie tylko ze złym samopoczuciem w aspekcie fizycznym, ale także z bardzo trudnymi stanami emocjonalnymi, które mogą prowadzić nawet do depresji.

Klimakterium – jak sobie z nim radzić?

Aby zminimalizować uciążliwe objawy menopauzy warto zadbać o kondycję całego organizmu. Aktywność fizyczna, odpowiednie odżywianie oraz regularne kontrolowanie stanu zdrowia mogą znacznie poprawić jakość życia kobiety będącej w okresie przekwitania. W tym czasie warto także wprowadzić do codziennej diety produkty zawierające fitoestrogeny, czyli roślinny odpowiednik żeńskich hormonów.

Substancje te znajdują się, między innymi, w ziarnach lnu (lignany lniane) oraz szyszkach chmielu (8-PN). Ze względu na ich podobieństwo do receptorów estrogenowych, stanowią one istotny składnik preparatów dedykowanych kobietom w okresie menopauzy. Stosowanie suplementów diety bogatych w fitoestrogeny pomaga uregulować gospodarkę hormonalną i zminimalizować uciążliwe objawy przekwitania.

Ligunin Termostop – suplement, który łagodzi objawy menopauzy

Ligunin Termostop to suplement diety polecany kobietom w okresie klimakterium, bazujący na dwóch standaryzowanych składnikach – ekstrakcie z nasion lnu oraz ekstrakcie z szyszek chmielu.

Lignany lniane pomagają wyrównać poziom hormonów, a także chronią organizm przed cukrzycą, osteoporozą czy zaburzeniami układu krążenia. Szyszki chmielu łagodzą objawy klimakterium, takie jak uderzenia gorąca i nadmierna potliwość oraz wykazują właściwości przeciwutleniające i antyoksydacyjne.

Ligunin Termostop to naturalny i bezpieczny preparat o szczególnej skuteczności w walce z menopauzalnymi uderzeniami gorąca.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Bezpieczny i spokojny sen noworodka
Next post Co wciąż możesz zrobić w ogrodzie?