Noworoczne postanowienia – w tym roku postaw na uśmiech
Czas czytania:4 min

Noworoczne postanowienia – w tym roku postaw na uśmiech

0 0

W 2020 znów planujesz schudnąć, wrócić na siłownię lub nauczyć się nowego języka? To świetnie – robiąc coś dla siebie na pewno poczujesz radość i satysfakcję. Ale może tym razem warto postawić na cele, dzięki którym zaczniemy się szerzej i częściej uśmiechać, a spektakularny efekt poprawi twój humor na miesiące, a nawet lata? O czym mowa?  W tym roku, wraz z ekspertem Medicover Stomatologia Inflancka, lek. stom. Anną Lewczuk-Wesołowską, na listę noworocznych postanowień dodajemy zabiegi stomatologiczne, które skutecznie pomogą nam zadbać o uzębienie – aby każdy dzień móc zaczynać z szerokim uśmiechem

Jest wiele sposobów na to, by uśmiechać się częściej – dla jednych będzie to jakaś zmiana w swoim wyglądzie, dla innych realizacja np. noworocznych postanowień, dzięki którym bardziej uwierzymy w siebie czy zdobędziemy jakąś nową umiejętność. Chcąc zrobić coś dla siebie, powinniśmy zastanowić się nad tym, co już udało się osiągnąć, a co jeszcze chcielibyśmy zrobić. Za każdym razem, gdy realizujemy założone, choćby najmniejsze cele, postrzeganie samych siebie staje się bardziej pozytywne. Właśnie dlatego listę wyzwań czy postanowień warto jest uprzednio spisać, tak aby np. po roku zweryfikować swoje postępy. Pokonywanie własnych granic, zauważanie zmian wynikających z pracy nad sobą to bardzo przyjemny proceskomentuje psycholog Paulina Mikołajczyk z Centrum Medycznego Damiana.

W Nowy Rok… z uśmiechem? 

Dobry pomysł – uśmiech to przecież nasza wizytówka. Ułatwia nawiązywanie kontaktów i dodaje pewności siebie. Czasem jednak zapominamy, żeby odpowiednio o niego zadbać. Troszczymy się o swoje ciało np. chodząc regularnie na siłownię czy stosując się do zasad zdrowej diety. Wiele uwagi poświęcamy też naszej twarzy, która jest dla nas bardzo ważna – skrupulatnie wybieramy zabiegi, szukamy odpowiednich kremów i kosmetyków… a zapominamy o naszych zębach. Dlaczego, skoro najpiękniejszą ozdobą twarzy jest właśnie naturalny i szczery uśmiech. Jak o niego zadbać? Tutaj warto zaufać dzisiejszej stomatologii. Może więc nadchodzący 2020 r. będzie dla nas przełomowy bo w końcu zdecydujemy się na zabieg wybielania zębów, założenie aparatu ortodontycznego czy licówki?

W tegorocznych postanowieniach znajdźmy miejsce na regularne wizyty u stomatologa – efekty na pewno poprawią nam humor. Szczególnie, że obecnie zabiegi dentystyczne dają szybkie rezultaty, nie powodując przy tym niemal żadnego dyskomfortu.

Uśmiech proszę! 

Choć w nowy rok chcemy wejść z szerokim uśmiechem na ustach, wiele osób wstydzi się swojego uzębienia na tyle, że ledwie unosi kąciki ust. Nie zawsze bowiem zęby są tak białe, jakbyśmy tego chcieli. Warto wówczas pomyśleć o zabiegu wybielania zębów. Obecnie pacjenci mają dostęp do skutecznych, szybkich, a przy tym komfortowych metod wybielania. Efekt zapewnią nam m.in. lampy wybielające lub specjalne nakładki, przygotowywane przez protetyka indywidualnie do każdego przypadku. Pamiętajmy, że profesjonalne zabiegi wybielania powinna poprzedzać konsultacja u lekarza stomatologa, podczas której specjalista skontroluje stan naszych zębów i w razie potrzeby wyleczy je nim przystąpi do zabiegu. Następnie udzieli wskazówek, jak dbać o codzienną higienę jamy ustnej, aby w nadchodzącym nowym roku cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Szczególnie, że efekty utrzymują się nawet 2 lata, a sam zabieg wybielania lampą to tylko godzina.

Akcja higienizacja

Wybielanie to jednak nie wszystko – liczy się też regularna higiena. Aby prawidłowo zająć się stanem uzębienia, a w rezultacie promiennym uśmiechem, warto zastanowić się nad kompleksową higienizacją jamy ustnej, czyli zabiegiem, który powinniśmy wykonywać przynajmniej raz na pół roku. Stomatolog kolejno zajmie się wtedy:

– skalingiem, czyli usuwaniem kamienia nazębnego,
– piaskowaniem, polegającym na usuwaniu osadu i przebarwień, polerowaniem powierzchni zębów, które zapobiega odkładaniu się osadu,
– fluoryzacją, czyli wzmocnieniem szkliwa i uodpornieniem zębów na próchnicę poprzez użycie środka zawierającego fluor.

Tak kompleksowe podejście do tematu dbania o jamę ustną pozwoli nam sprawniej kontrolować stan uzębienia i szybciej reagować na ewentualne problemy (np. ubytki próchnicowe czy pojawiający się kamień). Nawet jeżeli nie wiemy od czego zacząć i nie do końca zdajemy sobie sprawę z potrzeb naszych zębów, wizyta kontrolna oraz rozmowa ze stomatologiem pozwoli na podjęcie odpowiednich działań. Dzięki temu profilaktyka będzie prostsza, co zdecydowanie ułatwi drogę do wymarzonego, pięknego i zadbanego uśmiechu – komentuje lek. stom. Anna Lewczuk-Wesołowska z Medicover Stomatologia Inflancka.

Generalny przegląd

Pamiętajmy też, że o zęby należy dbać nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Dlaczego to takie ważne? Zaskakujące jest, że czasem gorsze samopoczucie może wynikać… z problemów z zębami i zaawansowanej próchnicy.

– Warto zdać sobie sprawę, że próchnica jest chorobą nie tylko zębów, ale całego organizmu. Bakterie próchnicowe wraz z krwią mogą przemieszczać się do innych narządów, doprowadzając do pojawienia się stanów zapalnych w ich obrębie. Bakterie z nieleczonych zębów lub kieszeni dziąsłowych docierają do nerek, trzustki, serca, a także sprzyjają powstawaniu alergii i ogólnemu obniżeniu odporności. Dlatego z początkiem stycznia zapisz się do stomatologa, aby znaleźć źródło swoich dolegliwości oraz przeciwdziałać im – radzi lek. stom. Anna Lewczuk-Wesołowska z Medicover Stomatologia Inflancka.

Oczywiście metod na poprawienie uśmiechu jest znacznie więcej. Stomatologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz rozwiązań korekty uzębienia, m.in. założenie licówek czy korekta uśmiechu dziąsłowego. Osiągnięcie wspaniałego efektu w postaci promiennego uśmiechu to kwestia kilku wizyt, które odbyć możesz jeszcze przed nadejściem wiosny. Jednak pierwszym krokiem powinno być wybranie się na konsultację do stomatologa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Kokosowe śnieżki z ciasteczek
Next post „Tajni i fajni” w kinach od 10 stycznia