Nudności przed okresem – czy mogą wskazywać na ciążę?
Czas czytania:1 min

Nudności przed okresem – czy mogą wskazywać na ciążę?

0 0

Na kilka dni przed miesiączką wiele kobiet odczuwa tzw. objawy PMS. Chociaż wśród symptomów wymienia się przede wszystkim silny ból brzucha, wahania nastrojów czy bóle głowy, nudności przed okresem także są możliwe. Nie należy jednak lekceważyć takiego symptomu – równie dobrze może świadczyć on o ciąży.

Jest wiele kobiet, które kilka charakterystycznych objawów ciąży traktuje jako mniej lub bardziej typowe objawy zbliżającej się miesiączki. Warto jednak mieć świadomość, że niekiedy trudno je odróżnić, ponieważ moment ich występowania bardzo często jest zbieżny.

Kiedy pojawiają się nudności przed okresem?

Nudności pojawiają się najczęściej na kilka dni przed wystąpieniem miesiączki. Ich przyczyną są zawirowania hormonalne, co jest zjawiskiem naturalnym.

Kiedy pojawiają się mdłości w ciąży?

Chociaż niektórym kobietom mdłości w ciąży towarzyszą już od pierwszych tygodni, najczęściej pojawiają się w 2.-3. miesiącu. Wtedy bowiem dochodzi do największych zmian hormonalnych, które odpowiadają za pojawienie się nudności.

Mdłościom w ciąży może jednocześnie towarzyszyć wiele innych objawów, np. zwiększona wrażliwość na niektóre zapachy, a nawet wymioty.

Czy to mdłości ciążowe?

Warto pamiętać, że ciąża daje wiele innych objawów, wśród których można wymienić między innymi:

  • brak miesiączki w wyznaczonym terminie – to główny i najbardziej miarodajny symptom wskazujący na to, że doszło do zapłodnienia,
  • tkliwe piersi – bolesność i zwiększona wrażliwość piersi może wskazywać na ciążę, aczkolwiek często jest także objawem PMS,
  • wzmożone oddawanie moczu – powiększająca się macica z tygodnia na tydzień naciska na pęcherz moczowy, co wzmaga oddawanie moczu,
  • wzmożony apetyt – chociaż zapotrzebowanie energetyczne w pierwszym trymestrze ciąży właściwie nie zwiększa się, możesz odczuwać nadmierny apetyt,
  • senność – w pierwszych tygodniach ciąży organizm zużywa dużą ilość energii na rozwój najważniejszych narządów płodu, a ponadto w tym czasie dochodzi do zwiększonej produkcji hormonów.

Czy to mdłości przed okresem?

PMS to szereg charakterystycznych symptomów, do których zalicza się nie tylko nudności. Nadchodzącą miesiączkę zwiastują między innymi:

  • wahania nastrojów,
  • ból brzucha,
  • migrenowe bóle głowy,
  • wymioty.

Jeśli zastanawiasz się, czy dręczące Cię objawy to nudności przed okresem czy mdłości w ciąży, wystarczy wykonać test ciążowy – domowy lub w laboratorium. Dzięki temu szybko dowiesz się, skąd się biorą mdłości czy wymioty. Jeżeli okaże się, że jesteś w ciąży, wówczas musisz w ciągu kilku tygodni udać się do ginekologa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post PIĄTKA PIĄTCE NIERÓWNA! OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE, CZYLI PRZYSZŁOŚĆ NAUCZANIA
Next post Krzesła skandynawskie – na tym siedzi cała Europa!