Pielęgnacja jamy ustnej szczoteczką soniczną
Czas czytania:1 min

Pielęgnacja jamy ustnej szczoteczką soniczną

0 0

Zdrowe zęby są wizytówką każdego człowieka. Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej przyczynia się do utrzymania pięknego uśmiechu. Codzienne szczotkowanie, używanie nici dentystycznych oraz płukanie jamy ustnej, wpływa na utrzymanie odpowiedniej higieny tej okolicy. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się szczoteczki soniczne. Czym zatem różnią się szczoteczki soniczne Meriden od tradycyjnych szczoteczek i czy sprawdzą się w codziennej pielęgnacji jamy ustnej u każdego?

Jak działają szczoteczki soniczne?

Mechanizm działania szczoteczek sonicznych opiera się na drganiach o wysokiej częstotliwości. Ta technologia wywołuje fale dźwiękowe, które wytwarzają mikro bąbelki. Innowacyjna technologia zastosowana w szczoteczkach, pozwala na dokładne usunięcie płytki nazębnej, która może doprowadzić do licznych chorób jamy ustnej. Szczoteczki soniczne Meriden pozwolą dokładnie wyczyścić powierzchnie zębów jak i szczeliny między nimi, które niedostępne są dla szczoteczek manualnych. 

Czym szczoteczka soniczna różni się od szczoteczki elektrycznej?

Główną różnicą między szczoteczkami jest wygląd główki. Podłużne zakończenia szczoteczek sonicznych Meriden wykonane są z przyjemnych w dotyku powłok. Posiadają miękkie włosie, które odpowiada za pełen komfort użytkowania urządzenia. W połączeniu z delikatnymi drganiami, pielęgnują zęby oraz dziąsła, nie podrażniając ich. Natomiast, mechanizm działania szczoteczki elektrycznej opiera się na energicznych obrotach okrągłej główki szczoteczki. Niestety, nieumiejętne jej użycie u osób cechujących się wysoka wrażliwością dziąseł, może powodować liczne podrażnienia i urazy.

Kto może stosować szczoteczkę soniczną?

Szczoteczki soniczne Meriden posiadają wiele zalet. Od innych szczoteczek różni je większa precyzja oraz delikatność działania. Dlatego, bezpiecznie może używać je każdy. Idealnie sprawdzą się u osób posiadających wrażliwe dziąsła, podatne na krwawienie. Ich delikatne działanie nie powoduje, bowiem odsłonięcia szyjek zębowych. Szczoteczki soniczne Meriden, swoje zastosowanie znajdą również w pielęgnacji dziecięcej jamy ustanej. Polecane są również osobom noszącym aparat ortodontyczny.  

Jak dobrać dla siebie odpowiednią szczoteczkę soniczną?

Wybierając szczoteczkę soniczną, należy zwrócić szczególna uwagę na liczbę drgań na minutę. Im jest ich więcej, tym urządzenie będzie oczyszczało okolice uzębienia dokładniej. Wieloletnie badania nad szczoteczkami sonicznymi Meriden przyczyniły się do opracowania idealnych parametrów pozwalających utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej. Liczba ich drgań jest wystarczająca do prawidłowego i bezpiecznego mycia zębów, dziąseł a także języka. Połączenie nowej technologi z wyjątkowym, niepowtarzalnym designem szczoteczek sonicznych Meriden pozwoli cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami każdego dnia. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Buty z wysoką cholewką dla dzieci – dlaczego warto na nie postawić?
Next post Dzień dziecka – prezenty od serca