Płyn do płukania ust – jak dobrać odpowiedni do swoich potrzeb?
Czas czytania:1 min

Płyn do płukania ust – jak dobrać odpowiedni do swoich potrzeb?

0 0

Płyn do płukania jamy ustnej jest nieodłącznym elementem prawidłowo prowadzonej higieny. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy stosowany na co dzień preparat musi zostać zastąpiony produktem o nieco innym składzie i właściwościach, np. ekstrakcja zęba. Aby wiedzieć, który preparat w poszczególnych przypadkach będzie odpowiedni, poniżej omówimy zastosowanie trzech płynów marki Eludril. Mamy nadzieję, że to znacznie ułatwi wybór

Po zabiegach stomatologicznych

Zdecydowana większość z nas doświadczyła dyskomfortu spowodowanego wyrwaniem zęba, najczęściej przy okazji usuwania tzw. ósemki. Aby nie doszło do powikłań pozabiegowych, należy prowadzić bardzo ostrożną higienę oraz znacznie ograniczyć picie, np. kawy, czy spożywanie ciepłych posiłków i napojów. Po takich zabiegach warto wyposażyć się w płyn do płukania jamy ustnej, który ma w składzie chlorheksydynę o właściwościach antybakteryjnych i antydrożdżakowych, taki jak Eludril Classic. Preparat zaleca się stosować w sytuacji, kiedy jesteśmy przed lub po zabiegu stomatologicznym. Wspomaga higienę jamy ustnej przy leczeniu stomatologicznym oraz podrażnieniach dziąseł. Płyn Eludril Classic jest doskonałym uzupełnieniem leczenia chirurgicznego, periodontologicznego i implantologicznego oraz wsparciem w regeneracji dziąseł.

Natomiast w przypadku, kiedy mamy do czynienia z pacjentami z grup wysokiego ryzyka, czyli cierpiącymi na takie schorzenia, jak na przykład cukrzyca, osoby z immunosupresją, pacjenci onkologiczni, zaleca się stosowanie Eludril Extra. Ten rodzaj płynu rekomenduje się także osobom, które z różnych przyczyn nie powinny stosować produktów z alkoholem. Poza rekonwalescencją po zabiegach stomatologicznych, preparat dedykowany jest także takim problemom, jak wrażliwa błona śluzowa jamy ustnej oraz podrażnione, czy krwawiące dziąsła. ELUDRIL Extra przeznaczony jest do stosowania okresowego. Mogą z niego korzystać osoby starsze oraz dzieci powyżej 6 roku życia.

Codzienna rutyna

Do codziennego stosowania przeznaczony jest natomiast Eludril Care. To produkt, który uzupełni skuteczność szczotkowania, docierając do miejsc, do których ciężko dotrzeć podczas szczotkowania. Mogą go stosować osoby borykające się z problemem nadmiernie odkładającej się płytki nazębnej oraz ze skłonnościami do problemów z dziąsłami. Produkt dedykowany jest osobom pragnącym zadbać o zdrowie swoich dziąseł. Z uwagi na jego działanie, płyn do płukania jamy ustnej Eludril Care zaleca się także noszącym aparaty ortodontyczne, protezy oraz implanty. Skuteczne działanie preparatu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi1. Produkt nie zawiera alkoholu.

1 Use of Eludril Care mouthwash after brushing 2 times a day (morning and evening) for 3 weeks. Cosmetic acceptability evaluation after 21 days of use, % of satisfaction.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 3 sposoby na majówkę w domu
Next post Sprawdzone PRZEPISY na znakomite dania z rusztu