Specjalistyczna ochrona przed bakteriami i wirusami!
Czas czytania:4 min

Specjalistyczna ochrona przed bakteriami i wirusami!

0 0

Zapalenie przyzębia to jedna z najbardziej rozpowszechnionych przewlekłych chorób zapalnych na świecie, która dotyka także te osoby, które wydawałoby się odpowiednio dbają o higienę jamy ustnej. Ale odpowiednio nie znaczy kompleksowo. Do szczotki do zębów, szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych, pasty i nici dentystycznej warto dodać specjalistyczny płyn do płukania ust, który wzmocni efekt antybakteryjny oraz zmniejszy ryzyko zakażenia chorobami wirusowym, w tym SARS-CoV-2. Tak działają produkty z linii Perio Plus marki Curaprox.

Według Europejskiej Federacji Periodontologii (EFP) ok. 40% osób cierpi na zapalenie przyzębia. Szacuje się również, że około 70% utraty zębów u dorosłych spowodowane jest tą dolegliwością. Dlatego należy wyraźnie podkreślić znaczenie właściwej pielęgnacji domowej oraz dokładnego czyszczenia zębów i dziąseł, w czym może pomóc linia płynów do płukania jamy ustnej Curaprox Perio Plus. Ich receptury opracowano w oparciu o niezastąpione pod kątem działania bakteriobójczego substancje. W formułach znalazły się także składniki znane ze swoich właściwości regenerujących, kojących oraz, co ważne zwłaszcza w okresie pandemii, wspomagających układ odpornościowy
w zwalczaniu początku infekcji oraz ograniczających wiremię wirusów.

Chlorheksydyna to wykorzystywany w stomatologii od wieków środek antyseptyczny o działaniu antybakteryjnym. W płynach Curaprox Perio Plus jego właściwości połączono z kompleksem Citrox®, czyli bogatą we flawonoidy substancją uzyskiwaną z gorzkich pomarańczy, która wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Ponadto te bezalkoholowe roztwory wzbogacono o kopolimer PVP-VA (octan winylu)i ksylitol. Tworzą one na zębach i dziąsłach silną zabezpieczającą warstwę, zwalczającą bakterie i zapewniającą aż 12-godzinną ochronę przed próchnicą. Niektóre warianty Perio Plus zawierają także kwas hialuronowy, czyli substancję naturalnie wytwarzaną przez ludzki organizm. Kwas ten wiąże wilgoć i jednocześnie przyspiesza regenerację tkanek oraz wspiera wzrost komórek, przez co doskonale sprawdza się w pielęgnacji jamy ustnej po takich zabiegach, jak ekstrakcja zęba. Koniecznie należy wspomnieć także o cyklodekstrynie zawartej w płynie Perio Plus Regenerate, która ma bezpośredni wpływ na poziom aktywności wirusa SARS-CoV-2.

Należy bowiem pamiętać, że stan jamy ustnej przekłada się na działanie organizmu, a bakterie przyzębia (kieszeń przyzębia może stanowić rezerwuar patogenów) mają bezpośredni wpływ na dziesiątki chorób i stanów. W rzeczywistości zapalenie przyzębia zostało powiązane z ponad pięćdziesięcioma dolegliwościami, w tym przewlekłą chorobą nerek, chorobą Alzheimera, reumatoidalnym zapaleniem stawów. Nic więc dziwnego, że wiele badań w ostatnim roku sprawdzało związki między zdrowiem dziąseł a wiremią wirusa SARS-CoV-2. To przeprowadzone przez Nadię Marouf i innych specjalistów w Katarze w 2020 roku na grupie 568 osób ze zdiagnozowaną chorobą COVID-19 jasno wykazało, że zapalenie przyzębia jest związane z wyższym ryzykiem powikłań u pacjentów z COVID-19, w tym zarówno zwiększonym nasileniem objawów, jak i znacznie wyższym ryzykiem śmierci. Naukowcy zaobserwowali, że u pacjentów, którzy jednocześnie cierpieli na zapalenie przyzębia, konieczność przyjęcia na intensywną terapię była 3,5 razy większa, potrzeba wspomaganej wentylacji była 4,5 razy wyższa, a śmiertelność aż 9 razy wyższa niż u pacjentów bez zapalenia przyzębia.

Wirus SARS-CoV-2 został zidentyfikowany w ślinie 91,7% zakażonych osób, co więcej choroba może być przenoszona przez nią (podczas mówienia, kichania etc.) na odległość 3 metrów. Mając to na uwadze, koncepcja płynu do higieny jamy ustnej, który mógłby zapobiegać zakażeniu poprzez klasyczne płukanie, wydawała się niezwykle atrakcyjna. I tak właśnie działa wspominany już Perio Plus Regenerate. Naukowcy z Uniwersytetu Claude Bernard w Lyonie wykazali w wielośrodkowym, podwójnie zaślepionym, randomizowanym badaniu kontrolowanym 176 pacjentów, że produkt Curaprox Perio Plus zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusa wywołującego chorobę COVID-19 poprzez obniżenie jego aktywności w jamie ustnej o 71% już po jednym płukaniu po 4 godzinach. Badacze jasno wykazali, że połączenie cyklodekstryny i kompleksu Citrox® zmniejsza ślinową wiremię SARS-CoV-2
i działa niczym bariera ochronna
, dzięki czemu odgrywa niebagatelną rolę w zmniejszeniu ogólnego ryzyka zakażenia.

Warto również wiedzieć – w kontekście przyjemności stosowania – że wszystkie płyny do higieny jamy ustnej z linii Perio Plus z chlorheksydyną charakteryzuje brak gorzkiego posmaku, dzięki czemu nie podrażnią kubków smakowych. To zasługa wiedzy i doświadczenia specjalistów ds. smaków
z renomowanej firmy Givaudan, która jest największym na świecie producentem substancji zapachowych do kosmetyków i aromatów spożywczych.

W skład linii Curaprox Perio Plus wchodzą:

* Płyn Perio Plus Forte – zawiera najwyższe stężenie chlorheksydyny (0,2%), dając tym samym najmocniejszy efekt antybakteryjny. Idealnie nadaje się do krótkotrwałego stosowania przed inwazyjnymi zabiegami stomatologicznymi i po ich zakończeniu (3-7 dni). Ponadto chroni przed próchnicą, zapobiega powstawaniu płytki nazębnej i wzmacnia zęby.

* Płyn Perio Plus Protect – doskonale sprawdzi się podczas leczenia zapalenia dziąseł, parodontozy
i innych chorób przyzębia. Zawiera silne stężenie chlorheksydyny (0,12%), może być stosowany do 3 tygodni.

* Płyn Perio Plus Regenerate – wspomaga regenerację tkanek po stomatologicznych zabiegach chirurgicznych oraz zwalcza suchość w jamie ustnej spowodowaną leczeniem. Poza chlorheksydyną (0,09%), zawiera także cyklodekstrynę do ochrony przed wirusami oraz w celu zapobiegania nieprzyjemnemu oddechowi. Może być stosowany do około 1 miesiąca.

* Płyn Perio Plus Balance – wskazany do długotrwałego (nawet do 6 miesięcy) stosowania u pacjentów, u których występuje zwiększone ryzyko chorób jamy ustnej, a także będących w trakcie leczenia ortodontycznego. Chroni przed próchnicą i chorobami przyzębia i utrzymuje się na zębach i śluzówce jamy ustnej nawet do 12 godzin. Chlorheksydyna w stężeniu 0,05% ma szczególnie silne działanie miejscowe w zakresie kontroli nad występowaniem bakterii.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Aranżacja salonu – nowoczesne żaluzje drewniane w połączeniu z kamieniem
Next post Perfekcyjny demakijaż w kilku krokach