Urządzenia do ćwiczeń aerobowych
Czas czytania:2 min

Urządzenia do ćwiczeń aerobowych

0 0

Ćwiczenia aerobowe są jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dużą zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest to, że można je wykonywać zarówno w siłowni jak i we własnym mieszkaniu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu urządzeń treningowych takich jak bieżnia elektryczna, stepper czy orbitreki.

Bieżnia elektryczna

Jedną z najpopularniejszych maszyn treningowych dostępnych na rynku jest bieżnia elektryczna. Nowoczesne urządzenia tego typu mają wiele przydatnych funkcji. Można w nich między innymi zmieniać prędkość, z jaką przesuwa się taśma a także regulować kąt nachylenia bieżni. Zawierają one również programy treningowe o różnym stopniu trudności. Dzięki temu bieżnia może być efektywnie wykorzystana zarówno przez osoby początkujące jak i zaawansowane.

Bieżnia jest sprzętem dla każdego. Jej główną zaletą jest to, że równie dobrze sprawdza się w przypadku osób profesjonalnie zajmujących się sportem jak i osób starszych. Osoby początkujące powinny zaczynać treningi od wolnego tempa i dopiero wraz z upływem czasu powoli go zwiększać.

Największą wadą bieżni jest jej wielkość. Jest ona jedną z największych maszyn treningowych. Tylko nieliczni dysponują odpowiednią ilością wolnego miejsca by móc na niej ćwiczyć we własnym mieszkaniu.

Orbitrek

Kolejnym urządzeniem przeznaczonym do treningu aerobowego jest orbitrek . Dzięki swoim licznym zaletom z roku na rok zdobywa on coraz większą popularność. Trenując na orbitreku zaangażowana jest zarówno górna jak i dolna część ciała a co za tym idzie pracują praktycznie wszystkie mięśnie ciała.

Kolejną zaletą orbitreka jest to, że jest on mniejszy i cichszy od bieżni. Z tego powodu dużo lepiej sprawdza się w czasie ćwiczeń w domu.

Stepper

Stepper jest najmniejszym dostępnym na rynku urządzeniem do ćwiczeń aerobowych. Trening na nim symuluje ruch wykonywany w czasie wchodzenia po schodach. Ten rodzaj aktywności nie tylko pozwala spalić dużą ilość kalorii, ale również wzmocnić i wymodelować mięśnie pośladków i łydek.

Jednak największą zaletą steppera jest jego nowelki rozmiar. Dzięki czemu można na nim trenować praktycznie w każdym pomieszczeniu a po zakończonym treningu bez problemu schować, pod łóżkiem lub w szafie.

Niestety jest to sprzęt o mocno ograniczonych możliwościach treningowych. Ćwiczenia na nim są monotonne a możliwość regulacji ogranicza się jedynie do zmiany stopnia oporu.

Każda z dostępnych maszyn treningowych ma swoje wady i zalety. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy dobrze się zastanowić a najlepiej sprawdzić czy maszyna, którą mamy zamiar kupić spełnia nasze oczekiwania. Dobrym sposobem jest na przykład przetestowanie jej na siłowni lub w klubie fitness.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Makijaż medyczny bez tajemnic
Next post Lśniący dom na wiosnę w pięciu krokach