W trosce o zdrowe odżywianie – czym jest catering dietetyczny
Czas czytania:5 min

W trosce o zdrowe odżywianie – czym jest catering dietetyczny

0 0

Istnieje powszechna opinia, że sposób w jaki się odżywiamy jest decydujący, jeżeli chodzi o powodzenie naszego odchudzania. Często wydaje nam się, że gdy odpowiednio dużo się ruszamy i chodzimy na siłownie – to nie musimy już zbytnio zwracać uwagi na to co spożywamy. Nie jest to jednak prawidłowe podejście i może bardzo szybko zniweczyć wszelkie efekty osiągnięte na wielogodzinnych zajęciach fitness i poprzez nieskończone powtórzenia na maszynach. Dlaczego tak się dzieje?

Wynika to przede wszystkim z faktu, że duża ilość wysiłku fizycznego powoduje, że jesteśmy bardzo głodni. Zamiast zastanowić się nad tym co wkładamy do swoich ust – rzucamy się na niezdrowe jedzenie i szybko przygotowywane posiłki, które sprawiają, że nigdy nie uda nam się niestety schudnąć i utrzymać wagi.

Czasami przyzwyczajamy się, że w nastoletnich latach mogliśmy jeść co chcieliśmy i w dalszym ciągu zachowywać idealną sylwetkę – a gdy nasz metabolizm zwalnia wraz z wiekiem nie możemy pogodzić się z tym, że powinniśmy zmienić swoje nawyki. Niestety, musimy wybrać pomiędzy miłością do niezdrowego odżywiania a wyglądem zewnętrznym. Tylko bardzo niewielu wybrańców może cieszyć się idealnym wyglądem pomimo ciągłego spożywania burgerów i frytek. A i takie osoby w pewnym momencie prawdopodobnie będą musiały zapłacić za to sporą cenę. Nie jest to pożywienie dobre dla naszego organizmu – bez względu na to czy zależy Ci na schudnięciu, rozwiązaniu problemów skórnych czy poprawie samopoczucia. Dieta wpływa na nas w bardzo dużym stopniu i musimy mieć tego świadomość. Co zrobić jednak, gdy nie mamy czasu w ciągu dnia na przygotowywanie sobie zdrowych posiłków albo szczerze nienawidzimy każdej minuty spędzonej w kuchni? Jest na to bardzo proste rozwiązanie – catering dietetyczny. Na pewno słyszałeś to określenie już wcześniej i jesteś zaznajomiony z ogólnym zamysłem. Polega to po prostu na tym, że specjalnie dopasowane do twoich potrzeb posiłki są dostarczane bezpośrednio do twojej pracy bądź domu. W ten sposób nie musisz martwić się o gotowanie i spożywasz dokładnie to, co powinieneś. Nie musisz już marnować czasu na zakupy spożywcze i zyskujesz ogromny komfort. Czytaj dalej, jeżeli zastanawiasz się czy będzie to dobre rozwiązanie dla Ciebie i twojej rodziny.

Informacje podstawowe

Catering dietetyczny to sposób na uniknięcie czasu spędzonego na przygotowywaniu zdrowych posiłków. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze wydawane w restauracjach i unikasz ciągłego wybierania niezdrowych potraw, które można podgrzać i spożyć pomiędzy jednym spotkaniem a drugim. Można powiedzieć, że catering dietetyczny działa tak jakbyś posiadał swojego własnego kucharza, któremu mówisz na co masz ochotę – a on gotuje dla Ciebie takie danie.

Jeżeli słyszysz catering dietetyczny i dalej nie wiesz co to, to być może słyszałeś wcześniej nazwę dieta pudełkowa. Jest on określany w ten sposób ze względu na pojemniki, w których jest dostarczany bezpośrednio do Ciebie. Dzięki temu nie potrzebujesz nawet zmywać naczyń a jedzenie staje się przyjemnością – a nie uciążliwym obowiązkiem, który kojarzy się z przygotowaniami i czyszczeniem garnków. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie https://terazfit.pl/catering-dietetyczny/.

Opinie klientów

Choć jest to stosunkowo nowy pomysł, dieta pudełkowa zbiera bardzo pozytywne opinie. Ludzie doceniają zyskaną wygodę i możliwość dostania tego, co chcą. Zamawiając tą usługę wybierasz sobie najczęściej menu na cały tydzień bądź miesiąc, więc z momentem wyboru możesz przestać myśleć o tym aspekcie swojego życia. Na pewno oszczędzasz w ten sposób dużo czasu, który możesz poświęcić na pracę bądź hobby.

Inne opinie podkreślają co prawda, że dieta pudełkowa to niestety stosunkowo spory koszt, ale na tym aspekcie skupimy się w dalszej części tekstu więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się czy jesteś przygotowany na takie sumy.

By osiągnąć wymarzoną sylwetkę

Dieta pudełkowa, albo inaczej fit catering to idealne rozwiązanie przede wszystkim przy odchudzaniu. Oczywiście, możesz z niego skorzystać nawet jeżeli nie dbasz o kalorie – ale będzie on najwygodniejszy dla osób próbujących zrzucić zbędne kilogramy. Na diecie opierającej się na małej zawartości tłuszczu i węglowodanów fit catering możesz zapewnić Ci dużo urozmaiconych potraw, które normalnie ciężko byłoby Ci wymyślić samemu.

Dieta dla zawodowców

Tym, co zastanawia największą ilość ludzi są specjalne zalecenia i bardziej zaawansowane potrzeby dietetyczne – czy np. catering sportowy jest łatwo dostępny? Oczywiście, konieczność spożywania konkretnej ilości danych składników i dostarczania organizmowi dużej ilości energii to właśnie powód, dla którego dieta pudełkowa jest idealna dla konkretnych środowisk.

Tak samo jak w przypadku np. aktorów, którzy przebywają przez wiele godzin na planie, tak i catering sportowy jest dostosowywany do konkretnej grupy ludzi i ich sposobu życia. Firmy zajmujące się zapewnianiem jedzenia dla reprezentacji i zespołów sportowców dostarczają wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego, w jaki sposób trenuję dana drużyna i na podstawie tego firma cateringowa może stworzyć im posiłki, które zapewnią wystarczającą ilość białka, węglowodanów czy tłuszczy. Powierzenie tego zadania profesjonalistom świadczy o zaangażowaniu i odpowiedzialności osób kierujących całą drużyną. Czasami nie chodzi tu o ich wybór – a wręcz o konieczność odpowiedniego odżywiania się. Sportowcy w szczególności zdają sobie sprawę z tego jak bardzo ważna jest to kwestia.

Ile to kosztuje

Cena za catering dietetyczny będzie zależna od tego jak bardzo zaawansowane są twoje potrzeby. Jeżeli stworzenie potraw będzie wymagało drogich lub rzadkich składników to może się okazać, że koszty znacznie wzrosną. Wynika to oczywiście również z tego jak duże masz wymagania co do różnorodności i czy chcesz, aby przywożono Ci np. tylko obiady czy jednak wszystkie posiłki w ciągu dnia.

Musisz na pewno przygotować się na to, że cena za catering dietetyczny będzie zupełnie inna w małym mieście i w dużej metropolii. Wszystko zależy także od tego czy mieszkasz daleko od centrum oraz czy potrzebujesz dostaw w różne miejsca miasta i np. w bardzo późnych bądź wczesnych porach dnia.

Pamiętaj, że stosowanie odpowiedniej diety to połowa sukcesu w odchudzaniu. Nie możesz skupiać się tylko na ćwiczeniach fizycznych i liczyć na to, że twój organizm zignoruje fakt, że źle się odżywiasz. Na pewno nie pozostanie to bez znaczenia dla twojego zdrowia, które może zacząć się psuć dopiero po latach. Pomyśl o tym jak zły wpływ ma na Ciebie śmieciowe jedzenie i to, że nie widzisz tego na wadzę nie oznacza, że jesteś w tym przypadku wyjątkiem. Zastanów się nad tym czy być może to właśnie zdecydowanie się na catering nie rozwiąże twojego problemu ze skłonnością do złego odżywania.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Grób Max Czornyj – recenzja
Next post NOWOŚĆ – masła i peelingi do ciała PERFECTA – KONKURS!