Zrób to sama: przybornik na długopisy
Czas czytania:1 min

Zrób to sama: przybornik na długopisy

0 0

Czas do szkoły! Jak co roku rodzice i dzieci wybierają w sklepach nowe zeszyty, książki i przybory szkolne. Pamiętajmy jednak, że najlepsze, co możemy ofiarować naszym pociechom, to wspólnie spędzony czas.  Na przykład podczas rodzinnego majsterkowania! Zrób razem z dzieckiem przybornik na długopisy

Pokaż nastolatkowi, że jest alternatywa dla masowych produktów i zaraź go pasją do majsterkowania! Prezentujemy, jak wspólnie zrobić bardzo prosty, funkcjonalny i ładny przybornik na długopisy i ołówki.

Przybornik na długopisy – co potrzebne?

Do stworzenia przybornika potrzebujesz kawałek pnia lub inny grubszy fragment drewna. Będziemy używać wiertarko-wkrętarki Bosch PSR 10,8 LI-2 oraz szlifierki np. Bosch PSM Primo. Jeśli nie macie w domu szlifierki, możecie szlifować papierem ściernym. Zatem do dzieła!

Przybornika na długopisy – jak zrobić?

Poproś dziecko o zaznaczenie ołówkiem miejsc, w których wywiercisz otwory. Pamiętajcie o odstępach i odpowiedniej średnicy wiertła dopasowanej do pisaków czy kredek. Przed przystąpieniem do wiercenia należy przytwierdzić drewno zaciskiem do blatu, aby nie ruszało się podczas pracy.

Następnie wywierć pierwszy otwór.  Aby otwory były równe, możesz okleić wiertło taśmą izolacyjną lub inną, tak, aby wchodziło w drewno tylko do określonej głębokości.

Po wywierceniu otworów, dokładnie wyszlifuj organizer. Użyj do tego uniwersalnej szlifierki Bosch PSM Primo – to najmniejsze tego typu narzędzie na rynku, dzięki czemu jest poręczne i kompaktowe. Ma też pojemnik na pył, więc łatwiej utrzymacie porządek. Twoje dziecko też może pomóc używając do szlifowania papieru ściernego.

Gotowe! Teraz nie pozostaje już nic innego, jak wyposażyć nowy organizer w długopisy, mazaki i cieszyć się upragnionym porządkiem na biurku Twojego dziecka 🙂

Fot. Bosh

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Domowe burgery z ananasem
Next post Sezonowe źródła witamin