Dobre podręczniki do nauki języków obcych
Czas czytania:1 min

Dobre podręczniki do nauki języków obcych

0 0

Duży wpływ na skuteczność nauki języka obcego ma wybór odpowiednich podręczników. Tylko w jaki sposób sprawdzić czy dana książka jest dobra czy nie? Warto zastanowić się, dlaczego z jednych podręczników korzystamy chętniej niż z innych.

 

Prawdą powszechnie znaną jest fakt, że nie powinno się oceniać książki po okładce. Dobry podręcznik nie koniecznie musi posiadać piękną kolorową i błyszczącą oprawę i mnóstwo kolorowych zdjęć w środku. Powinien cechować się za to innymi walorami.

Czym się kierować przy wyborze podręcznika?

Przy wyborze podręcznika należy pamiętać przede wszystkim o tym, do czego jest nam on potrzebny. To cel jaki chcemy zrealizować powinien w głównej mierze warunkować wybór książki do nauki języka obcego. Należy sobie zadać pytanie, w jakim zakresie chcemy opanować dany język. Czy chcemy na przykład opanować podstawy czy przygotować się do konkretnego egzaminu certyfikującego.

Nauka słownictwa

Panuje powszechne przekonanie, że wystarczy zapamiętać odpowiednią ilość słów by móc posługiwać się językiem obcym. Niestety nie jest to prawdą. Słówka owszem są bardzo ważne, ale równie ważna jest znajomość gramatyki. Dostępne są książki do nauki słówek, jednak nie są one przeznaczone dla osób początkujących, lecz dla osób, które opanowały już podstawowe zasady gramatyki.

Nauka gramatyki

Każdy kto chce poprawnie formułować zdania w języku obcym musi najpierw nauczyć się zasad gramatyki. Mogą w tym pomóc odpowiednie podręczniki szkolne.

Osoby rozpoczynające naukę powinny wybierać książki, które opierają się na dużej ilości przykładów. Warto wybierać podręczniki opracowane w sposób przejrzysty i zawierające ćwiczenia sprawdzające zdobytą wiedzę.

Dobre podręczniki posiadają na ostatnich stronach poprawne rozwiązania ćwiczeń. Dzięki temu można samodzielnie sprawdzić stopień opanowania konkretnego tematu i skorygować ewentualne błędy.

Rozmówki

Bardzo popularną formą książek do nauki języków obcych są rozmówki. Ten rodzaj podręczników jest dedykowany osobom, które wybierają się za granicę na jakiś czas i chcą móc w najważniejszych sprawach porozumieć się z miejscowymi.

Na rynku dostępnych jest dość sporo książek tego typu. Najlepiej zdecydować się na rozmówki, do których dodana jest płyta CD. Dzięki temu można nie tylko opanować najważniejsze zwroty, ale również poznać akcent.

Trzeba przy tym pamiętać, że rozmówki nie są książkami pozwalającymi nauczyć się języka obcego.

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jaki kolor sukienki na wesele wybrać? Zasady weselnych stylizacji
Next post Rolki freestyle – tylko dla zaawansowanych?