Porządek w chaosie – czyli 4 sposoby na organizację w damskiej torebce
Czas czytania:2 min

Porządek w chaosie – czyli 4 sposoby na organizację w damskiej torebce

0 0

O tym, co można znaleźć w damskiej torebce krążą legendy. Obok najbardziej oczywistych przedmiotów, kobiety lubią mieć przy sobie drobne przekąski, buty na zmianę, a nawet zestaw małego majsterkowicza. Świadomość przygotowania na wszystkie sytuacje zapewnia komfort psychiczny każdej kobiecie – nawet, jeśli trzeba za niego zapłacić kilkoma dodatkowymi kilogramami na ramieniu. Czy warto? Doświadczenie mówi, że korkociąg na dnie torebki uratował niejeden damski wieczór

Miłośniczki serii o Harrym Potterze pamiętają malutką, koralikową torebkę czarodziejki Hermiony, w której oprócz tomów książek, zmieściły się liczne ubrania, a nawet namiot, niezbędne podczas niebezpiecznej wyprawy. Jednak w realnym świecie brakuje nie tylko zaklęcia „zmniejszająco-powiększającego”, ale i takiego, które w kłębowisku niezbędnych rzeczy pozwoliłoby szybko przywołać tę, która akurat jest najbardziej potrzebna.

Choć niektórzy uważają, że odnalezienie czegokolwiek w damskiej torebce to umiejętność niemal magiczna, istnieją sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Pomocą służą tu zarówno stare, sprawdzone rady babci o tym, jak skutecznie utrzymywać porządek, jak i nowe technologie.

Jedna torebka

Dużo prościej mają posiadaczki tylko jednej torby. Utrzymywanie w niej porządku np. przez przeznaczenie jednej z kieszonek w środku na stałe miejsce dla najważniejszych rzeczy sprawdza się – zwłaszcza w przypadku potrzeby szybkiego znalezienia telefonu, portfela albo kluczy. Jeśli rzadko zmieniamy torebki, wystarczy odpowiednie posegregowanie przedmiotów, a następnie dbanie o odkładanie ich na właściwe miejsca i regularne sprzątanie.

Organizery

Często zmieniające akcesoria (w zależności od humoru lub pomysłu na stylizację) fanki wielu toreb, torebek i plecaków są w nieco trudniejszej sytuacji. Przekładanie rzeczy zajmuje zazwyczaj dużo czasu, a jeszcze więcej zabiera ich porządkowanie. Dlatego warto od razu zainwestować w organizery (koszt: około 20-30 zł) i grupować przedmioty „tematycznie”. Szminki, puder, lusterko i grzebień najlepiej trzymać w oddzielnej kosmetyczce. Dokumenty – np. dowód rejestracyjny z polisą ubezpieczeniową, dowód osobisty, prawo jazdy – jeśli nie nosi się ich w portfelu, czy paszport podczas podróży, a także etui na wizytówki warto włożyć do zamkniętej, oddzielnej kieszonki – najlepiej takiej, którą można przypiąć w środku (to zapewnia większe bezpieczeństwo), zaś przekąski, gumy do żucia i leki wkładać do jeszcze innej. Przełożenie kilku „mobilnych” organizerów zajmuje mało czasu i pozwala na zachowanie porządku, niezależnie od wielkości i rodzaju torebki, której się akurat używa.

Lokalizatory analogowe i elektroniczne

Najwięcej problemów, zwłaszcza, jeśli szuka się w pośpiechu, sprawia znajdowanie niewielkich przedmiotów. Rozwiązaniem jest przypięcie kluczy na specjalnym łańcuszku lub smyczy (koszt: w zależności od materiału od kilku do kilkudziesięciu złotych) – można je zaczepić nawet o podszewkę w torbie. Fanki technologii znajdą swoje rzeczy szybciej za pomocą lokalizatora Bluetooth, np. TrackR Bravo (koszt: około 100 zł). Urządzenie przypięte do kluczy, portfela albo futerału z okularami przeciwsłonecznymi wyszukane za pomocą aplikacji w telefonie będzie wysyłać sygnały dźwiękowe, dzięki czemu łatwiej znaleźć poszukiwane przedmioty. Co ważne, aplikacja działa w dwie strony – kliknięcie na guzik na urządzeniu pozwoli odnaleźć nawet wyciszony telefon znajdujący się w zasięgu Bluetooth.

Ograniczenie przedmiotów w torebce

Czasem najprostsze rozwiązania są tymi, które sprawdzają się najlepiej. Zamiast szukać rzeczy wśród wielu niepotrzebnych najlepiej regularnie przeglądać torbę i pozbywać się z niej tego, co z pewnością się już nie przyda. Samo wyrzucenie góry paragonów ze sklepu spożywczego i innych śmieci zwolni sporo miejsca w torebce. Warto też od razu wkładać do niej przedmioty wielofunkcyjne – np. puder w pudełeczku z lusterkiem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 10 prostych sposobów na oszczędzanie wody w domu
Next post Najwięksi wrogowie Twojej skóry – poznaj ich