Najwięksi wrogowie Twojej skóry – poznaj ich
Czas czytania:3 min

Najwięksi wrogowie Twojej skóry – poznaj ich

0 0

Większość kobiet dąży do tego, aby ich skóra wyglądała zdrowo, świeżo i przede wszystkim młodo. Panie inwestują w specjalistyczne zabiegi oraz preparaty do pielęgnacji. Jednak to nie wystarczy. Istotny wpływ na stan naszej skóry ma bowiem styl życia i środowisko. Eksperci z Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK podpowiadają, czego dokładnie powinniśmy unikać, aby długo cieszyć się pięknym wyglądem

Skóra to jeden z najdelikatniejszych narządów, łącznik naszego świata wewnętrznego ze światem zewnętrznym. Jest odbiciem lustrzanym jakości naszego życia. Dlatego musimy pamiętać, że ma ona wielu wrogów, którzy niekorzystanie oddziałują na jej wygląd i zdrowie, a których sami nieświadomie „wpuszczamy” do naszego organizmu. Warto ich poznać, bo tylko wówczas będziemy w stanie skutecznie się przed nimi chronić.

Promieniowanie słoneczne

Jednym z największych wrogów skóry jest promieniowanie słoneczne. Jego nadmierne oddziaływanie na ten delikatny narząd może powodować poparzenia, przebarwienia, a nawet zmiany nowotworowe. Słońce sprawia, że nasza skóra nabiera pięknej opalenizny, jednak to nic innego, jak reakcja obronna skóry na przenikanie groźnych, zawartych w promieniowaniu słonecznym promieni UVA I UVB. Te pierwsze mają zdolność przenikania przez chmury, szkło oraz naskórek, przez który docierają do głębokich warstw nazywanych skórą właściwą, a ich działanie jest widoczne dopiero po latach. Te drugie oddziałują na skórę natychmiastowo, powodując poparzenia i wywołując alergię. Niestety nie wszyscy jesteśmy świadomi, że promieniowanie słoneczne zagraża nam nie tylko latem, ale dzieje się to przez cały rok. To ono w największym stopniu przyczynia się do fotostarzenia się skóry. Proces ten powoduje spowolnioną produkcję kolagenu, przez co z wiekiem (ale znacznie szybciej niż w procesie naturalnego starzenia się) skóra staje się mniej jędrna, elastyczna, a na jej powierzchni tworzą się liczne zmarszczki, plamy i posłoneczne przebarwienia.

Dym papierosowy

Czynnikiem zewnętrznym, który negatywnie oddziałuje na skórę jest także dym papierosowy. To trująca mieszanka substancji chemicznych i smołowatych, takich jak uzależniająca nikotyna, metale ciężkie czy węglowodory aromatyczne. Oprócz nich w papierosie obecny jest aceton, czyli trujący rozpuszczalnik oraz metanol, czyli trujący alkohol, a także tlenek węgla, który jest odpowiedzialny za niedotlenienie. Jaki wpływ substancje te mają na powłokę naszego organizmu? Nieodwracalnie niszczą skórę, przyczyniając się do przyspieszenia procesu jej starzenia nawet o kilka lat. Staje się ona żółta, przesuszona, pomarszczona, mało sprężysta i zupełnie pozbawiona blasku. W trakcie palenia wytwarza się bardzo duża liczba wolnych rodników, które są podstawowym wrogiem naszej skóry. Osoby mające styczność z tego typu używkami są znacznie bardziej narażone na trądzik. Trzeba wiedzieć, że długotrwałe palenie zmieni naszą twarz na całe życie.

Smog

Powietrze, którym oddychamy niestety mało ma wspólnego ze świeżością, o której często mówimy w jego kontekście. Główną tego przyczyną jest unosząca się nad miastami „chmura” szkodliwych zanieczyszczeń, typu pył PM10 czy tlenek siarki i azotu, nazywana smogiem. Zawarte w niej niewidoczne cząsteczki mają zdolność wnikania do głębokich warstw naskórka, powodując w nim liczne, negatywne zmiany. Nasza skóra niestety nie jest w stanie sama się przed nimi obronić. Co się z nią dzieje w wyniku ich oddziaływania? Traci odporność i jest bardziej podatna na infekcje i alergie. Mogą pojawić się na niej przebarwienia, której do tej pory były utożsamiane jedynie ze skutkiem ubocznym opalania, a proces jej starzenia może znacznie przyspieszyć. Zanieczyszczenie powietrza widocznie zaburzają naturalne procesy jej odnowy i regeneracji.

Kosmetyki ochronne

Jeżeli zależy nam na o ochronie skóry twarzy to warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, takie jak te z nowej linii Pollution anti marki FLOSLEK. To preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry narażonej na działanie promieni UV, smogu czy właśnie dymu papierosowego. Można je stosować w połączeniu z innymi kosmetykami do pielęgnacji, a także pod makijaż. Dzięki temu osoby, które zmagają się na przykład z cerą naczynkową, nie muszą rezygnować z dotychczasowych preparatów. W skład linii wchodzą trzy kremy oraz serum.

  • Aktywny krem miejski SPF 15 na dzień – jego formuła została oparta na innowacyjnym kompleksie Protect sheild, który wzmacnia strukturę skóry. Przyspiesza odbudowę komórkową i zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie.
  • Krem hydro-naprawczy na noc – bardzo szybko wnika w skórę i głęboko nawilża. Poprawia sprężystość naskórka, znosi uczucie napięcia oraz łagodzi podrażnienia.
  • Krem lipo-naprawczy na noc – sprawdza się doskonale w pielęgnacji cery suchej i wrażliwej. Optymalnie nawilża i natłuszcza skórę, przez co staje się ona mniej szorstka w dotyku.
  • Serum detoksykujące – serum przywraca skórze blask, regeneruje ją oraz redukuje oznaki zmęczenia. Dba o optymalne nawilżanie, zmniejsza przebarwienia oraz zmniejsza stany zapalne.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Porządek w chaosie – czyli 4 sposoby na organizację w damskiej torebce
Next post Domowe hi SPA dla dłoni!