Zostań w domu i dbaj o siebie!
Czas czytania:1 min

Zostań w domu i dbaj o siebie!

0 0

Nie ma wyjątków, priorytetem jest nasze bezpieczeństwo. I pomyśleć, że wiele tygodni temu z utęsknieniem spoglądałyśmy na kanapę, myśląc sobie: „ach, jakże miło by było zostać w domu na kilka dni”. Mierząc się z obecną rzeczywistością  można sobie tylko pomyśleć: „mam nadzieję, że wytrzymam”, bo choć kilka dni w domu wydawało się marzeniem, teraz jest to sprawdzian dla naszej odpowiedzialności, kreatywności i organizacji czasu. Marka bonprix podpowiada, jak zorganizować ten trudny czas i osłodzić swoją codzienność

  1. Trzymaj się planu dnia.

Pobudka najpóźniej o 8:00. Zarezerwuj czas na spokojną kąpiel i śniadanie. I pamiętaj o złotej, nadrzędnej zasadzie: nie spędzamy dnia w piżamie, nawet jeśli ma to oznaczać przebranie się z nocnej piżamy na dzienną piżamę. Jeśli masz ochotę wystylizuj się jak chcesz! Na Instagramie zaobserwować można modną ostatnio akcję #strojęsięnahomeoffisie

2. Rób przerwy. 

Nie samą pracą człowiek żyje. Pamiętaj o przerwie na posiłki, czy na rozprostowanie kości. Przejdź się na balkon, otwórz okno, pooddychaj świeżym powietrzem. Jeśli nadal chcesz pozostać produktywna, powycieraj kurze i zadbaj o to, by Twoje stanowisko pracy czy relaksu było w stałym porządku – zorganizowane i estetyczne.

3. Bądź aktywna.

Ruch to zdrowie, pamiętasz? Nawet jeśli wcześniej nie byłaś sportowym freakiem, koniecznie znajdź w swoim planie dnia czas na chociażby minimalny wysiłek fizyczny. Pilates, joga, pajacyki? Cokolwiek! Siedzenie w domu sprawia, że nasze ciało się rozleniwia. Nie ma co ukrywać, w domu więcej jemy, a więc  łatwiej jest też przybrać na wadze. Mając komputer rczy telefon pod ręką, ćwiczenie w domu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie ma już miejsca na wymówki! Zakładaj sportowy strój i do boju! Chociaż 20 minut dziennie! Wybór sportowych strojów znajdziesz w najnowszej kolekcji bonprix. Sklep bezpiecznie dostarczy przesyłkę pod Twoje drzwi.

4. Zrób to, na co nigdy nie miałaś czasu.

Przeczytaj książkę, która zalega na półce, zadzwoń do dawnych znajomych  i zapytaj czy wszystko w porządku. To także świetny czas na wypróbowanie pracochłonnych przepisów kulinarnych!

5. A przede wszystkim… zachowaj spokój i postaw na pozytywne myślenie! 🙂

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak przetrwać domową kwarantannę i nie zwariować? Podpowiedzi szukamy u psychoterapeuty
Next post Najnowsza powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej