5 sposobów na pokój ucznia
Czas czytania:4 min

5 sposobów na pokój ucznia

0 0

Jak połączyć świat zabaw i nauki w pokoju dziecka? Główna zasada mówi, by nigdy nie mieszać ich ze sobą tylko sprytnie podzielić pomieszczenie na dwie osobne części. Wskazówki przygotowanie przez specjalistów ze sklepu internetowego Bonami.pl pomogą zorganizować pokój zarówno dla pierwszoklasisty, dla którego zmiana z przedszkolaka na ucznia jest dużym wydarzeniem, jak i dla starszego dziecka

Z przedszkolaka w ucznia

Przejście do pierwszej klasy musi być dla dziecka bezpieczne i komfortowe. Z dnia na dzień pokoik, który jeszcze wczoraj był królestwem pełnym gier i zabaw, dzisiaj ma zostać wypełniony podręcznikami i przyborami szkolnymi. Przestrzeń, w której wychowuje się dziecko musi zostać przygotowana na nadchodzące zmiany z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto przygotować pokój tak, by był gotowy na pierwszy dzwonek. – mówi Marta Kmošenová z Bonami.pl

Biurko warto wyposażyć w niezbędne przybory szkolne i schowki – półki, pojemniki, organizery

Foto. Bonami.pl ak zatem powinniśmy wyposażyć pokój pierwszoklasisty i na co w pierwszym rzędzie zwrócić uwagę? Ekspert Bonami.pl podpowiada, że najważniejsze jest biurko. Musi być ono solidne i stabilne, a także powinno mieć gładki blat z dużą powierzchnię roboczą. Ze względów praktycznych szczególnie zalecany jest wybór modelu z regulowaną wysokością i funkcją pochylenia, jak na przykład biurko Manis-h będące inwestycją, która rośnie razem z dzieckiem. Biurko warto wyposażyć w niezbędne przybory szkolne i schowki – półki, pojemniki, organizery. Dzięki temu dziecko zacznie uczyć się sztuki organizacji już w pierwszej klasie, a ponadto nie będzie szukało potrzebnych rzeczy w całym pokoju czy mieszkaniu.

Kiedy mamy już wybrany mebel do nauki – kolejną istotną kwestią jest umiejscowienie biurka – czyli stworzenie miejsca pracy. Ucząc się czy pisząc pracę domową, uczeń nie powinien się niczym rozpraszać. Jeśli krzesło ciągle się porusza lub dziecko musi wstawać po niezbędne przybory, nigdy nie będzie ono w pełni skupione na swoim zadaniu. Jak uważa ekspert Bonami, dziecko mogą rozpraszać również znajdujące się w pokoju ulubione zabawki. Właśnie dlatego miejsce pracy i kącik zabaw nigdy nie powinny znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Biurko w dziecięcym pokoiku należy ustawić w pobliżu okna, gdzie zostanie dostarczona odpowiednia ilość naturalnego światła, a dodatkowo uczeń znajdzie się w opozycji do reszty pokoju i zabawek, do których odwróci się plecami. Jeśli mały uczeń lub uczennica jest praworęczna, światło dzienne powinno padać na stół z lewej strony. Jeśli jest leworęczny, to z prawej – tak, aby dominująca ręka nie rzucała cienia na zeszyt lub ćwiczenia. – podpowiada Marta Kmošenová.

Zasady wyboru krzeseła biurkowego dla dziecka

Krzesełko powinno mieć regulowaną wysokość siedziska, ale jeszcze lepiej będzie, gdy zdecydujemy się na model z regulowanym podłokietnikiem i kątem oparcia. Wysokość krzesełka dla dziecka powinna odpowiadać wysokości stołu, czyli między 70 a 75 cm. Dziecko powinno siedzieć na krześle tak, by jego stopy dotykały ziemi. Jeśli jest to niemożliwe, skorzystajmy z podnóżka. – dodaje ekspert Bonami.pl.

Jak wyposażyć strefę zabawy?

Pojemniki w kształcie klocków Lego, które można składać jeden na drugim. Nie zajmują one dużomiejsca, a są bardzo pojemne

Foto. Bonami.pl edług Marty Kmošenovej z Bonami.pl odpowiednie przechowywanie zabawek jest niezbędne dla utrzymania porządku w pokoiki dziecięcym. Uczniowe muszą mieć pewność, że w ich sypialni nadal jest miejsce do zabawy, w którym mogą być po prostu sobą. Jednak właściwie schowane drobiazgi pozwolą na dobrą organizację przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem są pojemniki w kształcie klocków Lego, które można składać jeden na drugim. Nie zajmują one dużo miejsca, a są bardzo pojemne. Dzięki wszelkiego rodzaju pojemnikom, dzieci uczą się sprzątać pokój w trakcie zabawy. Inną dobrą propozycją są szuflady lub pojemniki chowanepod łóżkiem, które mogą pomieścić książki czy gry planszowe. – dodaje ekspert Bonami.pl

Dywaniki – bezpieczeństwo i część gry

Dzieci lubią bawić się siedząc na podłodze, dlatego w kąciku zabaw powinien znajdować się dywan, który zapewni im ciepło. Bardzo częstym motywem pojawiającym się na dziecięcych dywanach lub wykładzinach są drogi, ścieżki czy las. Mogą one stanowić idealne podłoże do kreatywnej zabawy.

– Wybierając dywan do pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę na włosie. Im krótsze, tym lepiej, ponieważ łatwiej je wyczyścić z kurzu, okruszków czy rozlanych napojów. Lepiej jest też wybrać dywan z antypoślizgowym spodem, który uchroni dziecko przed poślizgnięciem się i upadkiem. – mówi Marta Kmošenová.

Ciekawym rozwiązaniem do niewielkiej przestrzeni jest łóżko piętrowe, gdzie w dolnej części znajduje się biurko i dodatkowe miejsce do przechowywania

W sklepie internetowym Bonami.pl, który oferuje uczniom wyposażenie, które pozwoli na efektywną naukę i kreatywną zabawę.

Pokój dziecięcy wymaga inteligentnych rozwiązań

Ciekawym rozwiązaniem do niewielkiej przestrzeni jest łóżko piętrowe, na przykład Adeko Mila DMPBA z ofert Bonami.pl. W dolnej części jednak nie znajduje się drugie łóżeczko, a biurko i dodatkowe miejsce do przechowywania. Jak podpowiada Marta Kmošenová, decydując się na takie rozwiązanie, należy zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji. Pamiętajmy jednak, że w takiej sytuacji do biurka dociera mniej naturalnego światła, dlatego warto wyposażyć je w odpowiednią lampkę.

Dobra lampa biurkowa powinna oświetlać obszar z wysokości 40–50 cm pod kątem 60–70°. Maksymalna odpowiednia moc żarówki wynosi 60 W. Wyższa moc może powodować bezsenność, a nawet nadpobudliwość. – podpowiada ekspert Bonami.pl.

Początek roku szkolnego to dla wielu z nas moment, by odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Jak urządzić pokój ucznia – nie tylko dla pierwszoklasisty, jakie biurko i krzesełko wybrać, jak wyposażyć kącik zabaw, w jaki sposób sprytnie przechowywać zabawki, jak inteligentnie urządzić pokój dziecięcy o niewielkim metrażu – to tylko niektóre z nich. Wiele ciekawych rozwiązań nie tylko konstrukcyjnych, znaleźć można w sklepie internetowym Bonami.pl, który oferuje uczniom wyposażenie, które pozwoli na efektywną naukę i kreatywną zabawę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wege chrupanie na letniego grilla
Next post Mamy mają super moc!