Mamy mają super moc!
Czas czytania:2 min

Mamy mają super moc!

0 0

Wytrzymałe, odporne na zmęczenie, silne, bezwarunkowo kochające swoje Maleństwo, gotowe do poświęceń, z sercem bez granic. Właśnie takie są Mamy i dzięki temu mają super moc. Moc swojej miłości do Dziecka i tego czegoś, czego nie można nazwać słowami, a może zrozumieć tylko druga Mama. Z tego powodu to właśnie Mamy poprosiliśmy o dokończenie zdania „Mamy mają super moc, bo…”, a w artykule pokazujemy fascynujące odpowiedzi.

Mama mimo zmęczenia, zawsze znajdzie w sobie siłę

Mówi się, że gdyby Maluch zaraz po urodzeniu potrafił mówić, powiedziałby zdziwiony do Mamy, że przecież miała aż 9 miesięcy na to, aby wypocząć na zapas 😉 To oczywiście żart z lekkim przymrużeniem oka i dystansem. Prawda jednak jest taka, że MAMA to zawód 24/7 i choćby Kobieta bardzo chciała i się starała, nie sposób przygotować się na te pierwsze intensywne miesiące i lata opieki nad Maluchem. Czas ten jest bardzo wymagający i angażujący, a czasem jakby na złość Maluszek nie jest w stanie przespać choć jednej całej nocy lub nawet dobrych kilku godzin z rzędu. Mimo to, Mama zawsze znajdzie w sobie energię, siłę i moc, aby być przy Maluchu i dać mu swoją obecność, troskę, miłość. Mama ubytki swojej energii przywraca dzięki małym uśmiechom Pociechy i pięknym oczkom i wystarczy jej tylko tyle, aby zawsze, mimo ogromnego zmęczenia, znaleźć w sobie super moc, aby być i trwać.

Mama jest całym światem dla małego serduszka

Dokładnie tak. Bez Mamy, nie ma Maleństwa. Uwzględniając w tym 9 miesięcy ciąży oraz pierwsze miesiące czy lata Maluszka. Nikt, jak Mama nie zagwarantuje Dziecku tej troski, opieki, miłości, ciepła. Kobieca fizjologia jest pod tym względem niesamowita, a 9 miesięcy ciąży, gdy Mama pod swoim sercem może nosić drugie malutkie serduszko tylko to potwierdza. Co ciekawe, potwierdziły to również Kobiety, które wzięły udział w Akcji z okazji Tygodnia Karmienia Piersią, przeprowadzonej przez markę NUK. Część z nich odniosła się do aspektu karmienia dziecka piersią, jako fascynujący dar i cud, z czym trudno byłoby się nie zgodzić. Dzięki takim właśnie kwestiom, Mama jest całym światem dla swojej małej istotki i to jest jej super moc.

Mama jak nikt inny docenia proste i małe rzeczy

Kąciki ust podniesione do góry na małej buźce. Błyszczące i mrugające oczka. Malutkie stópki i piąstki. Kilka godzin snu w nocy. Letnia – nawet nie musi być ciepła i świeżo przygotowana – kawa. Możliwość zjedzenia posiłku, wtedy gdy organizm się domaga, a nie wtedy gdy Maluch po długim utulaniu – w końcu spokojnie zaśnie. Właśnie takie drobne rzeczy cieszą i z perspektywy Mamy wcale nie są drobnostkami, ale czymś więcej. To coś, co daje energii i potrafi wynagrodzić ból głowy po ciężkiej nocy, bałagan w mieszkaniu czy też ciągłą obecność przy Maluchu, który głośno płacze. To naprawdę super moc cieszyć się i doceniać tak drobne, a jednocześnie wielkie rzeczy.

A co, gdy Mama nie ma super mocy?

A co jeśli Mama nie ma wcale dużo energii i siły, a czasem nawet nie potrafi doładować swojej energii, zerkając w oczy Maluszka. Co wtedy, gdy Mama wątpi w swoją wyjątkowość i w to, że naprawdę jest całym światem dla serca, które nosiła przez 9 miesięcy pod swoim sercem lub jest w trakcie jego noszenia. Warto pamiętać, że super moc to nie jest żadna nadprzyrodzona właściwość, siła czy umiejętności. Mamy mają moc, bo są Mamami. Bo mimo tego, że ich całe życie zmienia się o 180 stopni, gdy Maluszek przychodzi na świat, to potrafią się w tym odnaleźć i mimo wszystko, mimo chwil słabości – kochają bezwarunkowo. Tylko tyle i aż tyle. Mamy mają moc, po prostu!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post 5 sposobów na pokój ucznia
Next post Zregeneruj ciało po wakacjach. Poradnik w 5 krokach