Do czego wykorzystać możesz sztuczne kwiaty? 3 inspiracje!
Czas czytania:3 min

Do czego wykorzystać możesz sztuczne kwiaty? 3 inspiracje!

0 0

Sztuczne kwiaty – idealna alternatywa dla naturalnych dekoracji, którą można wykorzystywać w licznych branżach i przy wielu okazjach. Imitujące róże lub konwalie sztuczne bukiety są bliźniaczo podobne do prawdziwych roślin, sadzonych w ogródkach czy na działkach naszych dziadków.

Jedyną różnicą jest oczywiście materiał, służący do produkcji tak nietuzinkowych dekoracji. Najczęściej do ich tworzenia wykorzystuje się: papier, bawełnę, pergamin, lateks, gumę i satynę. Coraz częściej producenci używają także zasuszonych fragmentów prawdziwych kwiatów – łodyg czy owoców.

Dzięki temu, że sztuczne kwiaty zaczęły przybierać tak realistyczną formę, stały się źródłem inspiracji dla zarówno architektów wnętrz i dekoratorów, jak i plastyków. Zresztą, poniższe propozycje udowodnią, jak wiele możliwości dają te niepozorne ozdoby.

Dekoracja prezentów i opakowań

Jesteś mistrzem kreatywności? Pomiędzy szkicowaniem, a malowaniem farbami tworzysz mapy myśli i malujesz węglem? W młodości zbierałeś kasztany do tworzenia ludzików i odbijałeś liście na kartce?

Jeśli tak, to z pewnością docenisz możliwość wykorzystywania sztucznych kwiatów w ozdabianiu największych (i najmniejszych również) prezentów dla swoich najbliższych! Dekoracji, które wykorzystają tą inspirację, jest bezlik – jest to prawdziwa „studnia bez dna” pomysłów i możliwości. Co więcej, forma ta nada się zarówno do prezentu dla naszej przyjaciółki, jak i teściowej czy koleżanki z pracy.

Rada I: Naklej ucięte kwiaty na kolorowy papier, tworząc oryginalną i estetyczną dekorację. Tak wykorzystane liście, gałązki i sztuczne płatki świetnie skomponują się z kolorową tasiemką, kokardką na drucie lub brokatowym klejem, który mieni się z każdym ruchem. Ucięte przy płatkach kwiaty, komponować można w mini-bukiety, które następnie dokleja się na torbie prezentowej i na kartkach z życzeniami.

Rada II: W ramach dekorowania upominków, do kolorowego kartonu przepasanego wstążką, włóż pocięte kwiaty lub zebrane, sztuczne płatki. Kolorowe wypełnienie nie tylko będzie stanowiło o estetyce, ale również ochroni upominek przed zbiciem czy mechanicznym uszkodzeniem.

Rada III: Zrób z kwiatów i liści pieczątki, imitujące te, które robiłaś na zajęciach plastycznych w szkole. Wybierz ulubione farby, dobierz kontrastujące kolory, po czym wylej je na oddzielnych kartkach lub tackach. Następnie – zdecyduj się najbardziej szalone kształty roślin, płatków i kwiatów i odbij je na np. białym papierze do pakowania. W ten szybki sposób zyskasz oryginalny i ręcznie robiony, jesienny wzór.

Sztuczne kwiaty na cmentarz kompozycje

Pamiętanie o bliskich, których nie ma już z nami, jest niezwykle cenną wartością. Dbanie o ich grób oraz pielęgnowanie jego otoczenia staje się nie tyle obowiązkiem, co zachowaniem obarczonym ładunkiem emocjonalnym. Czyszcząc i pielęgnując płytę oddajmy hołd, okazujemy miłość, dziękujemy za wspólne wspomnienia i troskę, którą otrzymaliśmy za życia. Nic więc dziwnego, że zależy nam, aby na grobie stały zawsze pachnące kwiaty i palące się znicze.

Rada IV: zmienna pogoda i niemożność regularnego odwiedzania cmentarza, jest poważną przeszkodą w dekorowaniu grobu naturalnymi, ściętymi kwiatami. Wkładane do wazonu róże czy chryzantemy nie przeżyją przymrozków, dlatego doskonałą alternatywą stają się sztuczne kwiaty na cmentarz do wazonu. To dzięki nim przez wiele miesięcy grób zyskuje dekorację, symbolizującą wieczną pamięć.

Rada V: coraz częściej na cmentarzach zauważyć można samodzielnie wydzielanie miejsca spoczynku, za pomocą np. kolorowych kamyczków, drewnianego płotka lub zasadzonych grządek kwiatów. Te, podobnie jak ścięte bukiety, mają tendencję do przesuszania i więdnięcia. Ich co sezonowe przesadzanie jest problematyczne i długotrwałe, dlatego alternatywa w postaci naturalnie wyglądających, sztucznych kwiatów pozwoli na zachowanie pięknych, zadbanych grobów przez cały rok.

Obecnie hurtownia sztucznych kwiatów zaproponuje nam zarówno pojedyncze łodygi, jak i dekoracje, które pozwolą na stworzenie całych bukietów.

Potpourri do Twojego wnętrza

Znacie scenę z serialu Przyjaciele, w której to Joey zachwyca się nad ozdobną miską, wypełnioną pachnącymi płatkami? Nazywana przez niego „wiosna w misce” to potpourri – mieszanina suszonych kwiatów (oraz ich fragmentów), które uwodzą zapachem i nadają wnętrzu kwiatowego aromatu.

Jak łatwo się domyśleć – potpourri nie jest trwałe i nawet po wysuszeniu traci swój naturalny aromat w przeciągu kilku dni. Umieszczone w szkle ścinki posłużą więc na krótki czas, nakazując tym samym ich regularne wymienianie. Na szczęście jest na to rozwiązanie.

Rada VI: stwórz w naczyniu swoje własne potpourri, wykorzystując do tego sztuczne, pocięte kwiaty, liście i łodygi, a następnie spryskaj je ulubionymi perfumami lub mgiełką do wnętrz. Tworzywo wchłonie wodę, nasączając się aromatem perfum i uwodząc nas zapachem przez wiele dni. Aby odświeżyć zapach wystarczy ponownie spryskać mieszankę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Remigiusz Mróz Głosy z zaświatów – recenzja
Next post Macierzyństwo to dla mnie…