Macierzyństwo to dla mnie…
Czas czytania:2 min

Macierzyństwo to dla mnie…

0 0

Każda Kobieta inaczej podchodzi do macierzyństwa. Inaczej je interpretuje i postrzega. Taka odmienność jest jak najbardziej w porządku, a do tego może wiele nauczyć. Dziś chcemy zatem przytoczyć Wam to, jak inne Mamy postrzegają macierzyństwo. Dla jednych to dar, a dla innych brak czasu, a dla jeszcze innych… Zostań z nami i przeczytaj!

Macierzyństwo to dla mnie…

Macierzyństwo to dar i dostarcza cudownych emocji. Macierzyństwo ma również cienie – nie można tego ukrywać. Bycie Mamą to ogromne wyzwanie i byłoby nieprawdą pisać o tym tylko przez pryzmat samych cudowności. Na macierzyństwo warto spojrzeć racjonalnie, czyli uwzględniając i blaski, i cienie. Poniżej przedstawiamy Ci mieszankę definicji, czym jest macierzyństwo dla różnych Kobiet – Mam. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że nie ważne ile tych z pozoru negatywnych emocji i zmian niesie macierzyństwo, ważne jest to, że z pewnych powodów nie są one w ogóle istotne. O tych powodach wspominamy na samym końcu – warto je poznać.

Macierzyństwo to brak czasu

Dosłownie. Brak czasu na to, aby się ubrać, wyspać, zjeść i zwyczajnie ogarnąć. Brak czasu, aby spokojnie pomyśleć i po prostu odpocząć. O tym ciągłym niedoczasie wspomniało najwięcej Mam na profilu Facebook marki NUK, gdzie zadaliśmy pytanie o to czym dla Mam jest macierzyństwo. To dlatego piszemy o tym w pierwszej kolejności 😊

Macierzyństwo to dla mnie piękny uśmiech i oczka

Wiele mam utożsamia macierzyństwo z błyskiem w oczkach i z podniesionymi kącikami małych ustek. To niesamowite i skłania do refleksji. Macierzyństwo to ogrom odpowiedzialności, nie można spróbować tego tylko na próbę. Macierzyństwo owszem ma wiele blasków, ma również i cienie. Mimo tych cieni i setek pojedynczych, bardzo wymagających aktywności – Mamy macierzyństwo obrazują w małych oczkach i uśmiechach. To niesamowita metafora.

Macierzyństwo to NOWOŚĆ

Tak, jak każda ciąża jest inna, tak samo macierzyństwo za każdym razem zaskakuje. W ten sposób wypowiedziały się Mamy, które mają więcej niż jedno dziecko, jednak też uwaga – wiele Mam, które po raz pierwszy doświadczają macierzyństwa, wskazało na bardzo ciekawą zależność. Mimo czytania dużo na ten temat, dowiadywania się z różnych źródeł o tym stanie – poczuły się totalnie zaskoczone tą nową rzeczywistością. Wniosek z tego taki, że macierzyństwo potrafi zaskakiwać i nie sposób zamknąć go w jakiekolwiek ramy definicyjne.

Macierzyństwo to nauka

Nauka nie tylko tego, jak opiekować się Maluszkiem oraz tego, jak ono funkcjonuje. To nauka siebie od nowa. Nauka nowego harmonogramu dnia, obowiązków. To nauka nowych priorytetów, wyzbywanie się przyzwyczajeń z przeszłości oraz uczenie się doceniania tych nowych, pięknych rzeczy, które pojawiają się w życiu każdej Mamy, gdy na świat przychodzi Maluch.

Macierzyństwo to krew, pot, łzy i miłość jednocześnie

To niesamowite, że tak wiele wyzwań, które na drodze Mam kładzie macierzyństwo staje się nieistotnymi w obliczu miłości, która w macierzyństwie wylewa się po brzegi. Na sam koniec warto jeszcze przytoczyć jedną z najdobitniejszych odpowiedzi na zadane Mamom pytanie na profilu marki NUK – Macierzyństwo to sens życia. I właśnie ten sens życia jest wynagrodzeniem tych wszystkich cieni macierzyństwa – braku czasu, zmęczenia, nieprzespanych nocy, potu i krwi, które zna każda Mama, jednak w obliczu miłości kompletnie nie mają one znaczenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Do czego wykorzystać możesz sztuczne kwiaty? 3 inspiracje!
Next post Idealne Walentynki