Trzeci fotelik dla dziecka – jak wybrać mądrze?
Czas czytania:2 min

Trzeci fotelik dla dziecka – jak wybrać mądrze?

0 0

Wybór pierwszego fotelika to bardzo ważna chwila – wszak chodzi o bezpieczeństwo wyczekiwanego maleństwa. Rodzice niejednokrotnie sięgają po fachową literaturę i spędzają długie godziny, chodząc od sklepu do sklepu. Zainteresowanie jednak znacząco spada, gdy dziecko rośnie, o łupinie rodzice zdążyli już zapomnieć, a drugi fotelik zaczyna robić się wyraźnie za mały. Niepokojący jest brak rozwagi i ciągle dość powszechne decydowanie się na kupowanie byle czego w marketach lub nawet całkowita rezygnacja z zakupu. Bezpieczne foteliki samochodowe to podstawa – także wtedy, gdy dziecko skończyło już 4 lata. Jak wybrać mądrze?

Fotelik samochodowy 4-12 lat ma dokładnie to samo zadanie, co jego poprzednicy. Musi zapewnić bezpieczeństwo w czasie jazdy i potencjalnej kolizji drogowej. Foteliki samochodowe do 36 kg koniecznie powinny być zatem dopasowane do wieku, wzrostu oraz wagi dziecka. Istotne jest także prawidłowe dobranie do modelu samochodu, w którym będzie w przyszłości montowany i używany. Czy to wszystko, na co musisz zwrócić uwagę, gdy chcesz wybrać naprawdę bezpieczny fotelik dla dziecka?

Foteliki samochodowe do 36 kg – jak wybrać odpowiedni?

Rzeczywiście, podstawową i w gruncie rzeczy najważniejszą kwestią jest niemal perfekcyjne dopasowanie fotelika do dziecka i samochodu. Foteliki samochodowe do 36 kg, które są za małe lub za duże i nie mają odpowiedniej regulacji, po prostu nie spełnią swojej podstawowej funkcji. Nie staraj się w żaden sposób naginać tych granic, nie udawaj, że wszystko jest w porządku, gdy wyraźnie dostrzegasz luzy. Bezpieczny fotelik dla dziecka dopasowany jest do wagi, wieku i wzrostu. W tym okresie dziecko dużo rośnie, więc weź pod uwagę możliwość swobodnej regulacji.

Jedną z takich propozycji może być sprawdzony fotelik i-Size. Dzięki wysokiemu oparciu nie będziesz musiał zmieniać go za kilka miesięcy. Bez trudu mogą w nim podróżować dzieci w przedziale wagowym 15-36 kg o wzroście od 100 do 150 cm. Zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort podróży. 

Fotelik samochodowy dla dziecka 4-12 lat – najważniejsze zadania

Wszystkie foteliki samochodowe, także fotelik samochodowy 4-12, mają jedno podstawowe zadanie: zapewniać bezpieczeństwo. Jeśli zatem twoje dziecko wyrosło z poprzedniego, nie idź na skróty i nie sięgaj po rozwiązania, których skuteczności nie potwierdziły żadne testy. 

Foteliki samochodowe z homologacją i-Size to z całą pewnością słuszny wybór. To właśnie one sprostały niezwykle surowym, międzynarodowym normom ochrony bocznej, a w testach ADAC otrzymały najwyższe oceny. Nie bez przyczyny uznawane są za bezpieczne foteliki dla dzieci. Musisz wiedzieć, że:

  • są wyposażone w dodatkową nakładkę boczną  SIP+, która znacząco zmniejsza siły, które oddziałują na dziecko po uderzeniu w bok samochodu,
  • pozwalają na komfortowe i bezpieczne przewożenie nawet 3 dzieci na tylnej kanapie – wystarczy zdjąć boczne panele, zyskując tym samym sporo miejsca,
  • brak podłokietników, zmniejsza ryzyko błędnego przeprowadzenia pasa biodrowego.

Pamiętaj, że bezpieczne foteliki dla dzieci nie tylko nie muszą, ale przede wszystkim nie powinny być niewygodne. Zadbaj o komfort swoich dzieci – zwłaszcza wtedy, gdy jednocześnie wozisz ich kilkoro. Fotelik samochodowy 4-12 może mieć smukłą budowę, dzięki czemu na jednej kanapie możesz wpiąć je nawet dla 3 maluchów. Powinny oczywiście pozwalać na swobodną regulację oparcia i zagłówka, by zapewnić wygodną pozycję także w trakcie snu podczas jazdy.

Zwróć również uwagę, czy oglądane przez ciebie foteliki samochodowe do 36 kg cechuje łatwy montaż. To okres, gdy coraz częściej decydujesz się oddawać swoje dzieci pod opiekę innym – np. dziadkom czy niewprawionym wujkom. Dobrym rozwiązaniem z pewnością będą foteliki samochodowe z homologacją i-Size, które jednym kliknięciem wpinane są w zaczepy ISOfix. Z tym poradzi sobie w zasadzie każdy, nawet najmniej doświadczony opiekun.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Przystawka z kaszanką, czyli oryginalne tosty, które zachwycą Twoich gości!
Next post Wózek do biegania z dzieckiem – co musisz wiedzieć przed zakupem?