Wózek do biegania z dzieckiem – co musisz wiedzieć przed zakupem?
Czas czytania:3 min

Wózek do biegania z dzieckiem – co musisz wiedzieć przed zakupem?

0 0

Czy z natury aktywna kobieta, która zawsze lubiła dynamiczne spacery i biegi, po porodzie naprawdę musi być uziemiona? Niekoniecznie. Okazuje się, że to nie tylko moda na bycie „fit-mamą” – to realna potrzeba ruchu wśród młodych kobiet. Dlatego właśnie producenci proponują wózek do biegania z dzieckiem. Znajdziesz go w wielu wzorach i kolorach, ale jedno zawsze będzie pewne: już po niedługim czasie od porodu będziesz mogła wrócić do regularnych joggingów. Dziecko natomiast nie tylko nie będzie wymówką, ale stanie się wręcz dodatkową motywacją! Zanim jednak zainwestujesz w wózek biegowy, dowiedz się o nim więcej

Wózek do biegania z dzieckiem to nie tylko szansa na powrót do formy czy wypracowanie tej wymarzonej. W dalszej perspektywie to również zarażanie dzieci miłością do aktywności fizycznej. Im wcześniej maluchy zobaczą, że mama i tata uprawiają regularnie sport, tym bardziej będzie to dla nich naturalne. Jeśli zatem nie chcesz, by twoje dziecko w przyszłości lubiło przede wszystkim siedzieć przed telewizorem czy komputerem, wózek sportowy to dobry początek. Zastanawiasz się jednak, czy to na pewno bezpieczne? Masz wątpliwości i nie wiesz, na co zwrócić uwagę? W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje.

Wózek biegowy – wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem

Kiedy kupić?

Musisz zdawać sobie sprawę, że wózek sportowy nie zastąpi gondoli. Na etapie pierwszych kilku miesięcy nie możesz biegać z niemowlęciem. Poczekaj do czasu, gdy samo zacznie stabilnie siedzieć – bez żadnych wspomagaczy: kocyków czy poduszek. To bardzo ważne, by wózek biegowy pojawił się w jego życiu dopiero wtedy, gdy samodzielnie będzie umiało przejść z leżenia do siadu i w tej pozycji wytrzymać. W ten sposób chronisz kręgosłup dziecka przed wstrząsami, które mogłyby zaburzyć jego prawidłowy rozwój. 

Jaką techniką biegać?

Osoby, które lubią biegać, często mają takie wątpliwości. Wózek sportowy siłą rzeczy wymusza bowiem delikatną modyfikację techniki. Niektórzy rodzice pchają go jedną ręką, często biegnąc obok. To nie jest jednak niezbędne. Musisz zdawać sobie sprawę, że wózek do biegania z dzieckiem jest tak skonstruowany, by można było poruszać się płynnie za nim. Sytuacje, w których uderzysz o niego kolanem, są ekstremalnie rzadkie. Sama musisz jednak zdecydować, co jest dla ciebie bardziej komfortowe. Bieganie z dzieckiem nie ma być problemem! 

Czy to bezpieczne?

Nie bez przyczyny producenci postawili na wózek biegowy, wyraźnie rozróżniając go od tych tradycyjnych. Musisz wiedzieć, że został on wyposażony w szereg ważnych elementów, które wyraźnie podnoszą bezpieczeństwo użytkowania. Wózek do biegania z dzieckiem ma hamulec ręczny, 5-punktowe pasy dla dziecka i dodatkowy pasek na nadgarstek dla rodzica. Nie oznacza to jednak wcale, że bieganie z niemowlakiem nie wymaga od ciebie skupienia. Musisz cały czas być czujna. Nie tylko na swoje dziecko, ale także otoczenie – zarówno innych ludzi, jak i zwierzęta czy pojazdy. Warto mieć zawsze przy sobie wszystkie dokumenty i telefon. Wózek do biegania z dzieckiem na pewno ma praktyczne kieszenie, w których wszystko zmieścisz bez trudu.

Wózek do biegania z dzieckiem – jaki kupić?

Aby wiedzieć, jaki wózek do biegania z dzieckiem kupić, musisz przede wszystkim wiedzieć, że nie jest to zwykła spacerówka czy gondola. Konieczna jest inwestycja w profesjonalny wózek sportowy. Co go wyróżnia? 

  • Ma 3 koła i możliwość blokady przedniego, która daje dodatkową stabilność podczas biegania.
  • Posiada, ręczny hamulec.
  • Najczęściej ma duże pompowane koła, które znacząco ułatwiają pchanie go, gdy biegniesz.
  • Twoje dziecko jest bezpieczne, bo wózek sportowy posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.
  • Posiada pasek na rękę dla rodzica, by nigdy nie stracić nad nim kontroli.
  • Twojemu dziecku jest wygodnie w siedzisku – ma dodatkową wentylację, ulepszoną amortyzację, a sama budka jest powiększona, by chronić je przed słońcem.

Wózek sportowy to komfort w czasie biegu dla obydwu stron: rodzica i dziecka. Dobrze trzyma się drogi, lekko prowadzi, nie zahaczasz o niego w trakcie biegu dzięki odpowiedniej budowie. Wózek do biegania bardzo często też zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Trzeci fotelik dla dziecka – jak wybrać mądrze?
Next post Rozgrzewające zupy w kolorach jesieni