Nastoletnia panna młoda Cathy Glass – premiera już 20 kwietnia
Czas czytania:2 min

Nastoletnia panna młoda Cathy Glass – premiera już 20 kwietnia

0 0

Zeena – czternastoletnia ofiara przemocy fizycznej i psychicznej doświadczyła w swoim życiu więcej niż niejedna dorosła kobieta. Strach, przerażenie, ale też ogromna odwaga towarzyszą małoletniej bohaterce, która podejmuje walkę z tradycją oraz ze swoim przeznaczeniem.. ,,Nastoletnia panna młoda”, kolejna wzruszająca powieść bestsellerowej autorki Cathy Glass, w księgarniach już od 20 kwietnia.

Nastoletnia panna młoda – o książce

Zeena, pochodząca z Bangladeszu Angielka, która zdecydowała się uciec od rodziny, prosi wychowawczynię w szkole, by pomogła jej znaleźć miejsce w rodzinie zastępczej. Nikt nie wie, czego się boi. U Cathy, dziewczynka stopniowo odzyskuje spokój, jednak ogromnie tęskni za młodszym rodzeństwem, które mieszka z rodzicami. Rodzina Zeeny jest bardzo tradycyjna, zakorzeniona głęboko w kulturze azjatyckiej. Rodzice zabraniają Zeenie wszelkiego kontaktu z rodzeństwem, ponieważ ich zdaniem dziewczynka okryła hańbą ich i całą lokalną społeczność bangladeską. Zeena usiłuje spotykać się z braćmi i siostrami potajemnie, jednak gdy dowiadują się o tym jej ojciec i wujek, wciągają ją do auta i grożą jej. Jeśli nie przestanie przysparzać im problemów i nie będzie im posłuszna, obleją ją benzyną i podpalą.

Zeena pozostaje pod opieką nie tylko rodziny zastępczej, lecz także lokalnego ośrodka pomocy społecznej i policji, ale za bardzo się boi, by wnieść oskarżenie przeciw krewnym. Wreszcie któregoś dnia Cathy odkrywa wstrząsającą prawdę o Zeenie. Z ciężkim sercem stwierdza, że chyba nie będzie w stanie jej pomóc. Problem dziewczynki okazuje się znacznie poważniejszy niż problemy dzieci, z którymi do tej pory miała do czynienia.

okladka_CATHY_GLASS_nastoletnia_panna_mloda_DRUK.indd

Nastoletnia Zeena, której rodzina pochodzi z azjatyckiego kraju, w którym kobiety są wykorzystywane, prześladowane, zastraszane, mieszkając w Europie dzielnie postanawia walczyć o godne życie. Chociaż brytyjskie prawo ma po swojej stronie, ma też życzliwych ludzi, którzy zrobią wszystko, by jej pomóc, przyjdzie jej stoczyć trudną walkę z własną rodziną. Cathy Glass w kolejnej książce, oprócz wzruszającej historii pokazuje też kulisy brutalnej tradycji, którą kultywuje rodzina Zeeny, a którą tak trudno zrozumieć Europejczykom. Czy dziewczynie uda jej się żyć normalnie? Czy kiedykolwiek odzyska równowagę po traumatycznych przeżyciach?

Od razu czułam, że historia Zeeny będzie inna niż pozostałe. Byłam też pewna, że dziewczynka coś ukrywa. Jednak nieprędko poznałam jej sekret. Dopiero któregoś z kolei dnia swego pobytu u mnie załamała się i wśród łez wyznała mi, co ją spotkało. Nigdy tego nie zapomnę”.
(fragment książki)

 

Nastoletnia panna młoda – o autorce

Cathy Glass – brytyjska autorka bestsellerów, która od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi rodzinę zastępczą. Ma troje własnych dzieci. Więcej o Cathy Glass można dowiedzieć się z jej angielskiej strony internetowej: www.cathyglass.co.uk.
Autor: Cathy Glass

Tytuł: ,,Nastoletnia panna młoda”

Wydawnictwo: Muza SA

Data premiery: 20.04.2016 r.

Liczba stron: 336

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Słodkie tosty z twarożkiem i winogronami
Next post Herbata – pijemy na zdrowie