BDSM dla początkujących – o czym warto wiedzieć, zanim zaczniemy zabawę?
Czas czytania:2 min

BDSM dla początkujących – o czym warto wiedzieć, zanim zaczniemy zabawę?

0 0

Współcześnie coraz częściej otwieramy się na nowe doznania i przeżycia w sypialni. Szukając odmiany od romantycznego i delikatnego seksu, często spoglądamy w kierunku bardziej intensywnych zabaw – BDSM. Na czym to właściwie polega i o czym warto wiedzieć, zanim postanowicie spróbować?

  • BDSM – co to jest?
  • Jakie akcesoria do BDSM warto posiadać?
  • BDSM – hasło bezpieczeństwa
  • BDSM – dla kogo?

BDSM – co to jest?

Skrót „BDSM” rozwija się następująco:

  • B – Bondage (związanie)
  • D – Domination (dominacja)
  • S – Submission (uległość) lub Sadism (sadyzm)
  • M – Masochism (masochizm)

Mówiąc wprost – są to wszystkie praktyki erotyczne, które posiadają elementy dominacji i uległości, wymierzania kar, krępowania, a niekiedy również – zadawaniu bólu (za obustronną zgodą!). Wielu osobom BDSM kojarzy się z przemocą i agresją, jednak nie jest to prawdą: nie ma tam bowiem miejsca na jakiekolwiek zachowania, na które jeden z partnerów się nie zgadza. Prawdziwy BDSM opiera się na zaufaniu, jest świadomą, dojrzałą relacją, z której korzystają osoby preferujące bardziej intensywny rodzaj seksu, nowych doznań i eksperymentów.

Pierwszym etapem każdej relacji BDSM powinna zawsze być rozmowa! Opowiedzcie sobie o tym, czego chcielibyście spróbować, co wam się podoba – a co niekoniecznie jest w waszym guście. Warto dokładnie omówić różne scenariusze, tak, by nie doszło do żadnych nieporozumień. Wyznaczenie klarownych granic pomoże wam poczuć się swobodnie i bezpiecznie – by w pełni cieszyć się przeżywanym doświadczeniem.

Jakie akcesoria do BDSM warto posiadać?

Wśród akcesoriów do BDSM można znaleźć praktycznie wszystko: od subtelnych, delikatnych gadżetów, poprzez lalki dmuchane i wibratory, aż do skórzanych przebrań, pejczy i masywnych kajdanek. Wcale nie musicie jednak kupować wszystkiego, by móc rozpocząć swoją przygodę.

Z pewnością na początku przydadzą się akcesoria do krępowania: kajdanki, liny lub specjalne taśmy. Możecie również spróbować pejczy lub pacek, a także gadżetów, które umożliwiają odgrywanie ról: przebrań, dmuchanych lalek, masek.

BDSM – hasło bezpieczeństwa

By podczas intensywnych zabaw móc czuć się bezpiecznie, warto ustalić hasło bezpieczeństwa. Jest to słowo – lub gest – po którego użyciu natychmiast kończycie aktualnie wykonywaną czynność.

W roli takiego hasła dobrze sprawdzają się nazwy kolorów (czerwony – stop, żółty – ostrzeżenie). Może to być jednak dowolne słowo – choć lepiej unikać takich, które mogą paść przypadkowo: na przykład „nie”.

BDSM – dla kogo?

Czy BDSM jest przeznaczone jedynie dla określonej grupy ludzi? Zdecydowanie nie! Spróbować mogą wszyscy – jeśli tylko czują taką potrzebę i chęć. Podstawą jest jednak zawsze zgoda obojga partnerów: nikt nie powinien być zmuszany do przekraczania swoich granic.

BDSM jest bardzo obszerną kategorią praktyk – z których można czerpać na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od was – niektórym zupełnie wystarczają delikatniejsze elementy, takie jak na przykład kajdanki na ręce lub opaska na oczy, inni zaś lubują się w znacznie bardziej intensywnych doznaniach. Niekiedy sama atmosfera uległości i dominacji w łóżku wystarczy, by zabawy w sypialni zupełnie zmieniły swój zwyczajny charakter.

Udane życie erotyczne poprawia nasze codzienne samopoczucie i pozytywnie wpływa na relacje pomiędzy partnerami. Jeśli czujecie, że klimaty BDSM to coś dla was – zdecydowanie warto spróbować! Każde nowe doświadczenie umożliwia lepsze poznanie swoich preferencji i tego, co sprawia wam przyjemność. Najważniejsze jest, by takie decyzje podejmować wspólnie – tak, byście oboje czuli się komfortowo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Depilacja – którą metodę wybrać?
Next post Jaki prezent na Dzień Dziecka? Oto zabawki sprawdzone przez pokolenia