Depilacja – którą metodę wybrać?

0 0

Wiosna to czas, w którym dni stają się cieplejsze, a my coraz bardziej odsłaniamy swoje ciało. Chcemy wtedy wyglądać atrakcyjnie i czuć się pewnie. Jednym z elementów, które mogą nam to zapewnić jest depilacja. Jaką metodę wybrać, aby cieszyć się gładką skórą jak najdłużej?

Depilacja – trudny wybór

Sposobów na depilację jest wiele. Niestety większość z nich nie spełnia wszystkich naszych oczekiwań. Decydując się na maszynkę możemy pozbyć się zbędnych włosków bezboleśnie, ale jesteśmy zmuszone do dosyć częstego (czasami nawet codziennego) powtarzania tej czynności. Do tego, jeżeli mamy wrażliwą skórę, musimy liczyć się z ryzykiem wystąpienia podrażnień. Istnieją także sposoby, które pozwolą dłużej cieszyć się gładką skórą – po zastosowaniu wosku pierwsze włoski pojawiają się po ok. 2 tygodniach, a po użyciu depilatora po ok. 7 dniach. Rozwiązania te niestety wiążą się z dosyć istotnym minusem – są bardzo bolesne. Po zastosowaniu urządzenia do depilacji może wystąpić także kłopotliwy problem wrastających włosków.

Czy w takim razie musimy wybierać między bólem a wygodą? Niekoniecznie. Na szczęście istnieją metody pozwalające połączyć skuteczność z komfortem podczas zabiegu.

Już teraz przygotuj się do lata!

Najnowocześniejszą i najbardziej skuteczną obecnie metodą pozbycia się zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa. Jakie są jej głównie zalety? Zabieg laserowy to przede wszystkim gwarancja trwałej likwidacji problemu. Plusem jest również czas, w którym wykonuje się zabieg. Część z urządzeń do depilacji wykorzystuje specjalne rozwiązania, które pozwalają ograniczyć czas zabiegu. Laser Light Sheer Desire posiada dużą, zasysającą końcówkę, umożliwiającą błyskawiczną depilację nawet dużych powierzchni ciała. Przykładowo łydki można wydepilować w 20, a całe nogi w 40 minut – mówi dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle. Procedura nie jest całkowicie bezbolesna, ale o komfort pacjenta dba chłodząca końcówka, dzięki której zabiegowi może towarzyszyć jedynie delikatny dyskomfort, zależny od indywidualnego progu bólu. Co jeszcze przemawia za wyborem właśnie tego rozwiązania? Znakomite efekty zabiegu widoczne są u osób o różnych karnacjach i kolorach włosów. Jeżeli chcecie pozbyć się zbędnych włosków i latem cieszyć się gładką skórą pamiętajcie, że jest to ostatni moment na zapisanie się na zabieg! Wynika to z faktu, że depilację laserową trzeba wykonywać w serii. Jest to bardzo ważne, ponieważ włosy nie rosną równocześnie, a laser działa tylko na te w aktywnej fazie wzrostu. Dzięki powtórzeniom mamy pewność, że zlikwidujemy wszystkie i będziemy mogli na stałe cieszyć się efektem – dodaje dr Kuźmińska.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Zalety depilacji laserowej
Next post BDSM dla początkujących – o czym warto wiedzieć, zanim zaczniemy zabawę?